Covid-19 Alter.si dobrodelna akcija za pomoč cepljenim s hudimi stranskimi učinki

Ali ste pripravljeni sodelovati v dobrodelni akciji in podariti nek manjši prispevek?

  • Da

    Glasovi: 29 49,2%
  • Ne

    Glasovi: 19 32,2%
  • Morda, bom še premislil

    Glasovi: 11 18,6%

  • Skupaj glasov
    59
  • Glasovanje je zaprto .

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Torej - padla je ideja, da bi zorganizirali eno dobrodelno akcijo kjer bi zbrali čimveč prostovoljnih prispevkov, ki bi jih nato predali eni ali več osebam (odvisno od zbranega zneska), ki so se cepili in kasneje doživeli hude stranske učinke, ki jih na tak ali drugačen način sedaj onemogočajo pri normalnem življenju oziroma le tega konkretno otežujejo. Do te ideje je prišel uporabnik zino , jaz sem idejo takoj podprl in enako še par drugih soforumašev (darjan , Janez40 , ...).

Prosim za kak predlog ali dva kako bi bilo po vašem mnenju najbolj enostavno (ter seveda ob čimvečji transparentnosti, da bi celoten denar prišel na željeni cilj) zbrati sredstva in pa za izpolnitev anonimne ankete o pripravljenosti za sodelovanje, da vidim ali je za tako akcijo zgolj par ljudi ali pa bi se nas lahko nabralo veliko več (100+?) saj je Alter tega definitivno zmožen. Oddan glas lahko po potrebi naknadno tudi spremenite. zino mi je omenil, da bo rade volje daroval 20€, k temu se pridružujem tudi sam ampak načeloma pa bo pomoje najbolje, da darovan znesek ne bo določen in se bo vsak zase odločil koliko lahko prispeva, če sploh.

Ko bo denar izbran, bo nemenabijat priskrbel kontakt od tiste gospe iz njegovega kroga poznanstev (ali pa od katerega od njenih najbližjih), ki zaradi posledic cepiva ne more hodit, saj je ta zgodba idejnega očeta tega projekta najbolj ganila. V kolikor se pa zbere dovolj sredstev oz. več kot pričakovano pa se seveda lahko kot prejemnika nominira še katero drugo cepljeno osebo, ki je s svojim dejanjem cepljenja pripomogla k rešitvi covid situacije v SLO kolikor je le lahko a žal "potegnila ta kratko" kot se pri velikih številkah prejemnikov tako cepiv kot tudi zdravil žal tudi lahko zgodi.

Zelo so dobrodošli tudi kakršnikoli drugi predlogi na tako dobrodelno tematiko, da se vse skupaj čimbolje izvede. Naj se Alter.si izkaže :nazdravje:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Mene je pa ta zgodba bolj ganila, saj gre za relativno mlado osebo. A Kalbota si nemerno izpustil iz tvoje dobrodelne akcije?
Evo, osebno poznam žrtev upam, da ne smrtno, tegale fiaska NIJZ s preklici covidnih potrdil. Sodelavka je imela fejst zajeban long covid, tok jo je zgonil, da ni mogla naenkrat več ko po dveh štengah. Srce BP, pljuča BP, vse BP, sam ona po štengah ni mogla. Prišla k sebi fejst počasi in se šla cepit z moderno 6 mesecev in nekaj dni po pozitivnem PCR testu. Moderna jo je položila v posteljo za teden dni, podobni simptomi kot pri long covidu. No zdaj zgrožena ugotovi na meji, da ji potrdilo ne velja več. Se je šla na hitro cepit še enkrat, z moderno. Ravno tisti dan, ko je NIJZ lahkotno oznanil, da potrdila spet veljajo, je ležala s hudo visoko vročino in še danes ni zapustila postelje. ... Tolk o tem, kok se naši osli delajo norca z ljudi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Ne, nisem ga namerno izpustil ampak enostavno nisem navedel več ljudi, ki poznajo kak primer. Do ideje za to akcijo prišlo s strani že prej omenjenega uporabnika, ki ga je najbolj ganila zgodba tvoje znanke, ki zaradi cepiva ne more več hodit in posledično bo ona prva obdarjenka. Kot sem pa že napisal zgoraj v prvem postu se pa brez probema lahko nabran znesek podari več osebam in v primeru kalbovega sodelovanja oz. posredovanja podatkov se lahko seveda podari tudi njegovi sodelavki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Vsekakor pa je povod za akcijo tudi dvom v resničnost navedb nabijalčka.
A bo sedaj pristopil k zadevi, podal potrebne podatke in pomagal? Ali pa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
evo pa še en ki bo delal nek film če ti okorn ni dovolj dober.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Ce sem prav razumel, potem za eno gospo, ki po cepljenju ne more vec hoditi. Jaz z veseljem doniram, pa ne potrebujem niti razloga, da zaradi covid cepljenja. Mi je pa cudno, zakaj se taksni primerki niso javili Okornu, ker jih je iskal. Pa na NIJZ stranski ucinki tudi ni zabelezena.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ce sem prav razumel, potem za eno gospo, ki po cepljenju ne more vec hoditi. Jaz z veseljem doniram, pa ne potrebujem niti razloga, da zaradi covid cepljenja. Mi je pa cudno, zakaj se taksni primerki niso javili Okornu, ker jih je iskal. Pa na NIJZ stranski ucinki tudi ni zabelezena.
Zakaj imam občutek, da je ta tema namenjena norčevanju iz ljudi, ki so dejansko doživeli stranske učinke? Tako kot recimo že pol leta s strani cepilcev poteka norčevanje iz učiteljev, ki so vzeli bolniško en dan po cepljenju. Poznam kar nekaj ljudi, ki jih je po cepljenju zvilo za par dni, pa mi na kraj pameti ne pade, da bi se iz tega norčeval. :bruh:

Neverjetno koliko ene hinavščine, škodoželjnosti in privoščljivosti je planilo na dan v teh covid časih. :nigladek:
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Mojih 5c..
Noben ni trdil da ni stranskih učinkov. So pa hujši v redkih primerih. Od mojega prijatelja žena je umrla zaradi cepiva. Pa je zajebano me pa to nebo odvrnilo od cepljenja. (silil nebi nobenega ampak to je že druga tema)

Družini v stiski, ki ima člana z težkimi posledicami z veseljem nakažem. Že dolgo nismo imeli akcije. Vedno smo se dobro odzvali.

En je rekel da ima novinarske povezave pa da bi najdl nekoga, ki ga je cepivo prizadelo. Predlagam da bi se reklamo za Alter naredil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Čakej. Vi ste tisti, ki pravite, da je en kup takih primerov.
Mi pa smo tu, da priskočimo na pomoč. Zdej če ti primeri dejansko obstajajo... Boste tudi vi, ki jih mečete naprej bili vsaj toliko, da poveste, kdo je pomoči potreben? Da ne boš ostal samo pri lapanju.
Če tega nisi sposoben, se odstrani smetiti drugam in s tem naredi vsaj eno dobro stvar za ta forum
Kakšno pomoč pa? A tako, po tem, ko je škoda že narejena?

Radi bi si olajšali vest, po drugi strani pa tako poškodovanemu to nič ne pomaga. Življenje ima uničeno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Pa že mamo kako ime znano? Al je še vse zavito v meglo?
Dajmo s tem počakati še čisto malo, kak dan ali dva oz. toliko, da vidimo ali se to lahko res spelje in da se dogovorimo kako. Glede na trenutno stanje ankete pa menim, da bo šla akcija v realizacijo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
kot naša politika matr....sam gobcate. dej trr al pa paypal pa dam 20 eur. če se pa zajebavate...eh, alter pač :)
Tole. Tole sem imel v planu za danes, da se dogovorimo. Osebno nimam izkušenj z novodobnimi načini zbiranja donacij, obvladam analogno, ker sem pred leti take stvari kar izvajal ampak to je zdej "mal out".

Kakšen je torej najboljši postopek? Se odpre en TRR oz. objavi cifro že odprtega in se gre kar na zaupanje pa je to to ali obstaja kakšna bolj transparentna opcija? Jaz dam lahko BP svoj TRR in ostale podatke donatorjem na ZS in 100% ne mislim nič motovilit ampak ne poznate me vsi v živo in ne vem ali je za tako stvar dovolj zaupanja. Zato me zanimajo še morebitne alternativne opcije.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.863
113
Ja društvo moraš ustanovit, torej dobit par ljudi za "upravo" in potem sprejet "statut". Na podlagi tega potem lahko organiziraš neobdavčeno zbiranje in prenos denarja (aka doobrodelna akcija). Vse mora bit računovodsko pokrito, pa sam namen mora bit uradno potrjen oz. ne vem kakšen bo točno namen. Ne moraš kar X osebi dat neobdavčeno denar za neznan namen. Recimo če nekdo ne more hodit zaradi cepljenja mu denar lahko date za nakup vozička ali pa podobnega rekvizita.

Glede na vse probleme je to kar zalogaj, tudi finančno tako da ima smisel če misliš zbrat nad 1000 eur, za nižje zneske bo več stroška in dela.

Pa prej dobite "žrtev", ker kot rečeno kar brez namena zbirat denar bo šlo direktno v obdavčljiv del dohodka (dobiček) in če je društvo registrirano kot nepridobitna dejavnost zraven pade kar lep kup kazni zaradi takih "dobičkov".