Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Joj, kakšne izgovore si boste še izmislili, da nebi priznali, da so te kao raziskave en navaden nateg.
A ko si pa ti prilimal tale link, so bili pa podatki primerljivi?
Glej, tudi če je v teh 75-miljonih samo 10% starejših in 90% mlajših, (pa je verjetno prej obratno), pa če so okuženi samo starejši, noben mlajši, bi moralo bit pri enakem % okuženih v DSO Trbovlje cepljenih 30.000 + ljudi. LOL.

A je težko priznat, da si je nekdo v žaru borbe in z namenom hvaljenja cepiva preprosto izmislil številke, ki jih prodaja kor raziskava. Ampak palica ima dva konca. In takih nategov je še mnogo. Tudi od naših strokovnjakov.
Sej isto je s stranskimi učinki, zminimalizirani do amena, samo da se hvali in reklamira cepljenje. Stranski učinki, ja mal roka boli, pa na redke cajte kaj drugega, glih toliko da če koga poznaš ali sam čutuš hujše učinke, da veš da spadaš med tiste redke z učinki. Če pa kdo umre, pa itak rečejo da je umrl iz drugih razlogov, četudi par ur po cepljenju.

Evo zdej kako poročajo o strašnih izbruhih v Indiji. Po naših merilih bi glede na številke Indija spadala v rumeno cono. Kljub temu da vemo, kako je v Indiji s higieno, spoštovanji ukrepov, če jih imajo kaj, ........ Potem se pa soočimo s številkami, ki kaženo drugačno sliko, pa argumentirajo - da v resnici je pa več okuženih, samo niso zabeleženi. Ja zakaj hudiča pa potem navajajo neke številke če pravijo da ne držijo.
O kakšni raziskavi ti to? To kar sem prilepil so zgolj gola dejstva o številu cepljenih in število zbolelih ter umrlih kljub cepivu. Če pa temu ne verjameš, pa je to tvoj problem, ostalih pa z njim ne rabiš buzerirati.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
O kakšni raziskavi ti to? To kar sem prilepil so zgolj gola dejstva o številu cepljenih in število zbolelih ter umrlih kljub cepivu. Če pa temu ne verjameš, pa je to tvoj problem, ostalih pa z njim ne rabiš buzerirati.
No super. Če so to gola dejstva, da je od 75mio zbolelo, 5800 ljudi, se da lepo izračunat procent, koliko jih zboli po cepljenju, pa preračunat, koliko ljudi bi se glede na isti procent moralo cepit v trbovljah, kjer je zbolelo 26 ljudi. Saj cepiva so povsod enaka, ljudje tudi, tako da kakšnih večjih odstopanj glede zanesljivosti cepiva nebi smelo bit ane?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
19. jul 2007
2.762
1.493
113
No super. Če so to gola dejstva, da je od 75mio zbolelo, 5800 ljudi, se da lepo izračunat procent, koliko jih zboli po cepljenju, pa preračunat, koliko ljudi bi se glede na isti procent moralo cepit v trbovljah, kjer je zbolelo 26 ljudi. Saj cepiva so povsod enaka, ljudje tudi, tako da kakšnih večjih odstopanj glede zanesljivosti cepiva nebi smelo bit ane?

Jao mirsi, kaj se trudimo s tabo, ker po novi Mohsovi lestvici trdote* bodo dodali enajsto trdoto - trd kot Mirsi.

vse imaš narobe
- cepiva so povsod enaka - delež uporabljenih cepiv se razlikuje
- ljudje tudi - starostna sestava ni enaka, v USA so tudi imeli kritično infrastrukturo, ki so jo prednostno pocepili. Ker so precej daleč naprej s cepljenjem so pocepili tudi precej mlajših ljudi,
- predvsem se pa virus razlikuje - imaš različne seve, na katere deluje cepivo različno, tiste države ki bodo zgodaj dosegle kolektivno imusnost jo bodo veliko bolje odnesle kot države, ki bodo šele dobro štartale s cepljenjem, ko bodo najbolj problematični sevi že lepo razširjeni po populaciji.
Tudi če greš danes delat študijo v UK, na isto velikem vzorcu, bodo rezultati drugačni, kot rezultati študije izvedene 9 mesecev nazaj.

In kot so ti že zgoraj napisali, Križni računi pa statistika ne gredo najbolje skupaj :fredi:, (imaš velikost vzorca, imaš interval zaupanja, ....)

*https://en.wikipedia.org/wiki/Mohs_scale_of_mineral_hardness
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Khm - statistika je k….a ….

Mene je v “raziskavi” (namenoma v navednicah) zmotilo dejstvo, da je odstotek umrlih računan na celotno populacija cepljenih - kar pomeni, da je predpostavljeno, da bi se vsi cepljenju tudi okužili.
Smrtnost med dejansko obolelimi pa je “krepko” nad 1 % (74 od 5800), kar je višje kot med “običajno pozitivnimi”. Sklep? Glej prvi stavek.
Sklep 2: Ne opletajte (nasplošno - ne Alter kot tak) s številkami brez, da bi vse scenarije / interpretacije šli skozi. Ampak glede na strukturo današnjih politikov in splošno dovzetnost populacije me nič več ne čudi.
Disclaimer: v petek šel po prvi odmerek Pja. Sicer preko SMS naročen na AZ za naslednjo sredo, a so me sprejeli že v petek, ker sem javil, da sem tisti dan odsoten. Glede na “obupne” klice imen sestre v čakalnico, bi lahko “pičili” vsaj še 10 drugih. Kaco in JJ “delata” …
 

Ris

Pripravnik
27. apr 2021
88
26
18
Ves čas ne zanima če je razlika med naročenim in porabljenim cepivom sledljiva.

 

Ris

Pripravnik
27. apr 2021
88
26
18
Se bojiim da res.
In zakaj pol leta več ne sledimo stikov okuženih?
 

Ris

Pripravnik
27. apr 2021
88
26
18
Ne sledimo stikom, nimamo jasne strategije cepljenja in smo brez informacijskega sistema. Inšpekcije pošiljamo tistim, ki so sami uspešno vzpostavili sistem, namesto da bi ga uporabili za celotno državo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Za sledenje stikom je NIJZ predstavil Vladi koliko ljudi bi rabili, pa jih niso dobili nič, čeprav sta se Tonin in JJ nekaj repenčila po Twitterju. Strategija cepljenja - saj je Kaco glavni za cepljenje, pol pa je verjetno vsem jasno kolk je ura. Informacijski sistem - o temu je ministrstvo za zdravje začelo razmišljati januarja. Menda bo zdaj celo že nared, ker je neka IT firma uspela v rekordnem roku dejansko sprogramirati zadeve, potem ko se je nekje marca oblikovalo specifikacije.

Skratka, tako kot se zadev lotevamo že od začetka epidemije - površno, prepozno in brez kakršnegakoli tehtnega premisleka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
2. Maj rekord repljenja od začetka decembra. Ena oseba
Screenshot_20210502_173232_com.android.chrome.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Kje so antivaxerji? Na hrvaškem?
Cepiv na zalogi kot dreka, pa IJJ še zmerom premalo naročil.
 
Nazadnje urejeno:

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
A kdo iz vecernega pisanja "novinarjev" po raznih portalih razbere ali je vlada danes odobrila cepljenje prebolevnikov kadarkoli oziroma ali se vedno velja da so lahko cepljeni sele po 6 mesecih ???