Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zakaj so v Kočevju pocepili "vse živo", v Kranju pa - ne!? Odgovarja Lili Gantar Žura, direktorica ZD Kranj: "MI SMO DOSLEDNO SPOŠTOVALI IN SPOŠTUJEMO PRAVILA, KI JIH ODREJA DRŽAVA. NA PRIMER: ŠTEVILO STAREJŠIH OD 85 LET JE BILO SPOROČENO TOČNO V LJUBLJANO IN DOBILI SMO TOLIKO CEPIVA....TOREJ: ČE JE KDO TO ŠTEVILO ZAOKROŽIL ALI POSLAL DRUGAČNE PODATKE, JE LAHKO DOBIL VEČ CEPIVA".
Ej modeŁ, imeli so inšpekcijski nadzor. Trikrat.
Torej so tudi inšpektorji nesposobni. Če so res, potem jim v Kočevju privoščim uspeh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Verska kretenijada in pranje možganov nista omejena le na RKC..

Indonesia’s highest Muslim clerical council, the Indonesia Ulema Council, said on its website Friday that the vaccine is “haram” because the manufacturing process uses “trypsin from the pork pancreas.”
 
  • Haha
Reactions: Romzi
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Verska kretenijada in pranje možganov nista omejena le na RKC..

Indonesia’s highest Muslim clerical council, the Indonesia Ulema Council, said on its website Friday that the vaccine is “haram” because the manufacturing process uses “trypsin from the pork pancreas.”
Umiram od smeha. :bonk: :bonk:

Bo pač prišlo "halal" cepivo s uporabljenim govejim tripsinom.
Bo pa potrebno doplačilo (1g svinjskega tripsina - 150 €, 1g govejega tripsina - 500 €).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zakaj so v Kočevju pocepili "vse živo", v Kranju pa - ne!? Odgovarja Lili Gantar Žura, direktorica ZD Kranj: "MI SMO DOSLEDNO SPOŠTOVALI IN SPOŠTUJEMO PRAVILA, KI JIH ODREJA DRŽAVA. NA PRIMER: ŠTEVILO STAREJŠIH OD 85 LET JE BILO SPOROČENO TOČNO V LJUBLJANO IN DOBILI SMO TOLIKO CEPIVA....TOREJ: ČE JE KDO TO ŠTEVILO ZAOKROŽIL ALI POSLAL DRUGAČNE PODATKE, JE LAHKO DOBIL VEČ CEPIVA".
Sedaj pa čudenje, zavist, inšpekcija, kraja, ni da ni ...
Saj držati se pravil, ki so namenjena VSEM enako, ni tako slabo.

p.s. kljub težavam s tolpami cigotov!
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
U PM, ta clovk nam je zrihtal sam skret od cepiv.

Johan_blond, imas zdaj zadosti virov?

Ja, takšne vire sem pričakoval. :cheer: :cheer:
Bom pa še podčrtal, kaj sem rekel v originalnem postu. Zmotilo me je, da se je govorilo brez podatkov, kot se je pokazalo, podatki so bili dostopni (kot sem rekel).
V modrem sem pa označil še eno zadevo, s katero pa imajo nekateri tukaj težave (ne s*rjem naokoli po politični liniji, ampak me zanima realno stanje).

Po mojem spominu - Slovenija se je odločila v polni meri izkoristiti vse ponujena cepiva (se pravi, po ključu smo smeli rezervirat xyz proizvajalca abc in mi smo rezervirali vse).
Če se ne strinjaš s to trditvijo, pa daj bolj konkretne vire, ki potrjujejo drugače (tvoji viri, po spominu, trenutno ne potrjujejo da je zgornja trditev napačna, vem da je bilo navedeno da je npr Bolgarija delala kalkulacije, ne pa Slovenija) (trenutno sem zasledil samo neko nabijanje na to tematiko, nikakor pa konkretnih podatkov, ki bi načeloma morali obstajati javno).
Pravzaprav, bom hvaležen, če boš uspel podati konkreten podatek, da se motim (jaz ne agitiram za _________ (vstavi poljubno), samo zanima me dejanska situacija)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja, takšne vire sem pričakoval. :cheer: :cheer:
Bom pa še podčrtal, kaj sem rekel v originalnem postu. Zmotilo me je, da se je govorilo brez podatkov, kot se je pokazalo, podatki so bili dostopni (kot sem rekel).
V modrem sem pa označil še eno zadevo, s katero pa imajo nekateri tukaj težave (ne s*rjem naokoli po politični liniji, ampak me zanima realno stanje).
Seveda se sprenevedaš, tako kot MZ - opcijsko naročilo Pfizer & Moderna zaključeno v sredini decembra 2020 je bilo za dobave v drugem četrtletju 2021, tisto iz začetka januarja (mislim, da od 25. al nekaj takega decembra) letos pa do konca 2021, s tem da je že obljubljena pospešena dobava tudi za to. To seveda zamolčijo in fopajo z dobavami v letu 2021, včasih še dodajo do konca 2021. :bonk:

In ne ne bom ti iskal člankov in oddaj - jih je vse polno teden nazaj.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113

Se pa Slovenija, so dodali, "ni odločila za nakup opcijske ponudbe BioNTecha/Pfizerja in Moderne zaradi njihove časovnice dobav, ki je bila predvidena šele v drugi polovici leta. Dodatna naročila so bila obljubljena že v prvi polovici leta, zato je Slovenija naročila več teh cepiv, kot ji sicer pripada pro rata".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Se pa Slovenija, so dodali, "ni odločila za nakup opcijske ponudbe BioNTecha/Pfizerja in Moderne zaradi njihove časovnice dobav, ki je bila predvidena šele v drugi polovici leta. Dodatna naročila so bila obljubljena že v prvi polovici leta, zato je Slovenija naročila več teh cepiv, kot ji sicer pripada pro rata".
Ministrstvo zavaja - opcije sredi decembra so bile za prvo polovico tega leta - januarske pa do konca tega leta.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Seveda se sprenevedaš, tako kot MZ - opcijsko naročilo Pfizer & Moderna zaključeno v sredini decembra 2020 je bilo za dobave v drugem četrtletju 2021, tisto iz začetka januarja (mislim, da od 25. al nekaj takega decembra) letos pa do konca 2021, s tem da je že obljubljena pospešena dobava tudi za to. To seveda zamolčijo in fopajo z dobavami v letu 2021, včasih še dodajo do konca 2021. :bonk:

In ne ne bom ti iskal člankov in oddaj - jih je vse polno teden nazaj.
Iskreno ne vem, kaj naj bi se sprenevedal. Rekel sem samo, da so zadeve precej tehnične in poznane in bi se morali pogovarjati zelo konkretno (tukaj sem imel povsem res, vse je danes tudi javno objavljeno).
Dne x.y. bi lahko (je) Slovenija naročila xyz št. cepiv pri proizvajalcu ABC s predvideno dobavo v qpr četrtletju.
Te podatke sem želel slišati. To je vse. Politične implikacije sem prej in jih tudi sedaj prepuščam ostalim.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Ministrstvo zavaja - opcije sredi decembra so bile za prvo polovico tega leta - januarske pa do konca tega leta.

Nekdo trdi eno (MZ), drug trdi drugo (Necenzurirano). Komu verjeti in na podlagi česa? Oz. kako vemo ali bi bile nepodpisane količine dobavljene v 1/2 leta ali ne.

Imam občutek da tukaj vsi mutijo oz. kolobarijo v kalnem, jasnih odgovorov pa (z izjemo linka zgoraj) ni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nekdo trdi eno (MZ), drug trdi drugo (Necenzurirano). Komu verjeti in na podlagi česa? Oz. kako vemo ali bi bile nepodpisane količine dobavljene v 1/2 leta ali ne.

Imam občutek da tukaj vsi mutijo oz. kolobarijo v kalnem, jasnih odgovorov pa (z izjemo linka zgoraj) ni.
Čez najkasneje en teden bo jasno kdo muti - tako kot je danes jasno, da s(m)o se ODPOVEDALI dodatnim naročilom Pfizerja in Moderne. Na žalost bo verjetno en v tretjem nivoju od zgoraj navzdol na MZ dobil opomin pred odpovedjo - pa nič kriv, ne dolžen, ker nekoga bo treba okrivit.

Za dobave NE VEMO - tako kot ne vemo ali je AstraZeneca zanesljiva in neškodljiva - jebeš 1% napak - saj ni moj _____ v igri za umret (vsavi poljubno)! Vsaj upanje bi bilo, da bomo prej dobili nekaj več cepiva - zdaj pa jokamo pač.

Če je pol resnice v tem kar pravijo, da se AZ na prostem trgu prodaja po 10+€ za "šus" mi je povsem jasno v katerem grmu tičijo $$$€€€ vzroki za nedobave. Na kolikšni precepljenosti je VB?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
To je visoka politika, ki ji mi enostavno nismo dorasli. :fredi: :fredi:
Samo za ilustracijo.
Astra Zeneca sedi v USA na +10 mio odmerkov. Ker še nimajo FDA odobritve jih ne morejo porabiti, izvozit jih ne smejo (ker USA prepovedujejo izvoz vsega narejega v USA), sedaj potekajo pogovori, da bi jih "posodili" dokler jih FDA ne odobri in se porabijo v USA. In USA pri tem ne "šljivijo" nobenega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se strinjam, ampak 10M odmerkov ni glih neka cifra na nivoju ZDA, kaj šele sveta. Še v EU bi to bil glih špuk v morje.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Evo, če ni lažna novica so poleg tajnic, kuharic in hišnika kot kritično infrastrukturo cepili tudi prave novinarje.

Denis Živčec je novinar časnika Večer.


ExEr0dLXIAEDD7B.png
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Ej modeŁ, imeli so inšpekcijski nadzor. Trikrat.
Torej so tudi inšpektorji nesposobni. Če so res, potem jim v Kočevju privoščim uspeh.

Jaz bi rekel da je tu NIJZ tisti ki ne ve kaj se kje dela. Lahko pa da se motim. Bom dal primer.

ZD Kočevje naroči 1000 doz za 85-80 jih dobijo. Naslednji teden spet naročijo 1000 doz za 80-75 jih dobijo. Tretji teden ponovno za 75-70 in jih dobijo.
Kranj pa naroči prvi teden 300 za 85-80, pa drugi teden 500 za 85-80 pa nekaj za 80-75, pa tretji teden še za preostale 85-80 in večino 80-75. Tako so že 2 tedna v zaostanku za kočevjem.
Ampak če gre tako potem bi oral NIJZ že 2 teden kočevju poslat obvestilo dobili boste samo 200 doz (namesto 1000) ker drugje po sloveniji še niso cepili vseh 85+. Če pa NIJZ ne ve kaj se sploh cepi potem pa pošilja kolikor je. V nasprotnem primeru da vedo (če seveda v ZD kočevje ne goljufajo pri letih starostnikov kar dvomim ker gre za centralni register) potem so pa oni tisti ki jebejo sistem.
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: Pbutec in McGiver