Ali RKC izpolnjuje pogoje za prepoved delovanja?

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
ja pol pa najbolje da šefu v službi rečeš, da pač nimaš kam otroka dat, in ga moreš doma mirkat, in vzameš 48 tednov dopusta...

zakaj se pa ne gradijo vrtci? zato ker cerkev lobira pri vladi, da ne da denarja, dajo ga pa oni - za svoje vrtce! in vsak starš je stisnjen v kot, ali služba al pa otroka dat v tak vrtec in upat, da bo čim manj maltretiran - psihično in fizično (spolno)...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Mislim, pa kje ti take krete-nizme pobiraš? Ja, seveda Cerkev lobira, da država ne gradi vrtcev.
bonk.gif


Potem pa ti pridigaš drugim o predsodkih.
bonk.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
ja ne vsi, sam 30% mlajših od 15!
wink-1.gif
morem mal špiknt...

hja... cerkev ima denar za vse... za zemljo, za vrtec postavit, in še vse dovoljenja dobijo... če bi hotu en civil tak privat vrtec postavit, bi se mogu hudo namtrat, da bi ga dobu! sploh če bi bil v okolici katoliški vrtec...
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Pa dobro, če nočeš, da ti otroka "pumpajo" z vero, ga ne dajaj v katoliški vrtec.

kot vidim tudi ti ne jemlješ resno zagotovil RKC-ja..kako moreš potem trdit, da cerkev nima apetitov po verskem pouku v šolah? s tem ne mislim na izbirni predmet
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Naša hiša je na srečo dovolj oddaljena od cerkve, da tistega zvonenja na 15 minut ne slišim, zato pa užgejo vsako jutro ob 6.30 par minut
shocked-1.gif


Sočustvujem z vsemi, ki živijo v neposredni bližini cerkve, saj je po moje neprestano zvonenje grob poseg v človekove pravice, in se strinjam z markom Brecljem - ta je tisti, ki je ovil zvonove koprske cerkve.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Ne mešaj javnih in privatnih ustanov. Katoliški vrtci so privatni in v skladu z zakonom je dovoljena tudi verska vzgoja. V javnih (torej občinskih) to seveda ni dovoljeno. Isto velja za gimnazije. Škofijske so privatne. V javnih nima verouk kaj iskat. Upam, da sem ti s tem dovolj natančno odgovoril.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Še dobro, da ne misliš resno. Vsaj upam.

Če bi civil izpolnjeval vse pogoje, ni nobenega razloga, zakaj ne bi smel ustanoviti vrtca. Vprašanje je, kako ekonomsko smiselno je to početje. Če gledaš na kapital samo iz stališča donosnosti, potem obstajajo verjetno boljše naložbe kot vrtec. Očitno ga Cerkev gleda tudi skozi socialno funkcijo, če se ji zdi, da ima smisel ustanavljati vrtce. Pa poglejte vse skupaj še iz druge plati: ker Cerkev odpira vrtce, je zato v državnih vrtcih več prostora. Torej katoliški vrtci posredno pozitivno vplivajo na celotno skupnost.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
jao! pa ti se delaš neumnega!

Pa kaj me briga če so privat pa ne vem kaj še, če drugega ni! Naredili so si "monopol" in to je to! isto kot imaš v enem kraju le mercator trgovine, in pač tja hodiš, tud če ti ni všeč! izsiljujejo stisko ljudi, k nimajo kam otrok dat! in ja... imajo vso to pravico, da učijo vero - za tiste k to hočejo. pri nas imajo kako civilen oddelek, pa morjo glih tko molt pr južni!
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
pa da bo bolj jasno: dogaja se, da občina nima potrebnih prostorov za vrtec in v takšnih primerih pogosto pride do dogovora med občino in cerkvijo, ki tak prostor ima, da se otroke vozi v vrtec, ki je sicer last cerkve..v teh primerih plača občina določeno vsoto denarja cerkvi za uporabo prostora, cerkev pa se zaveže, da se v vzgojo oz. izobraževanje (so tudi primeri šol) ne bo vmešavala.. to je dovolj legitimno, da katerikoli starš pelje otroka v ta vrtec brez strahu, da ga bodo kakorkoli obremenjevali ali zlorabljali v verske namene (tukaj pač ne moreš rečt, ne peljat otroka v katoliški vrtec)...prav tako pride do razlike med pravim katoliškim vrtcem in tem, ki sem ga opisala, pri vzgoji otrok; v katoliškem vrtcu se ne skriva verska vzgoja in snov, predmetnik, če želiš, medtem, ko se dejansko pogosto zgodi da pride v teh "občinskih" vrtcih do prikritega in počasnejšega (pa vendar ne majhnega) vpliva na otroke- in to se rado prekriva, saj ni ustavno, ni po dogovorih itd..
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Privatni vrtec ima pravico delovat po lastnih pravilih, če so v skladu za zakonom. In še enkrat, za pomanjkanje prostora ni odgovorna RKC, ampak občina. Namesto da se tu razburjaš proti vrtcu, pojdi pred občino in štrajkaj, dokler ne začnejo novega občinskega gradit.

"Monopol" jim je PREPUSTILA OBČINA, niso si ga sami izbrali. Daj si to že enkrat dopovedat.
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
mislim, da do zagotovil, da pumpanja otrok o cerkvenih zadevah ne bi bilo, če bi bil ta vrtec, kot ga opisuje msenjur privat, se ti ne zdi? privat vrtci celo reklamirajo svoj način vzgoje ne pa da bi ga tajili
bonk.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Če se Cerkev zaveže, potem mora to zavezo spoštovat. Če so taki primeri, jih je potrebno preko ustreznih inštitucij razčistit. S tem se popolnoma strinjam. In nikakor nisem za to, da se kakršnokoli versko vzgojo vsiljuje otrokom, katerih starši te vzgoje ne želijo. Vse to seveda v primeru dogovora med župnijo in občino o neodvisnem oddelku.

V primeru, zaradi pomanjkanja prostora starši dajo otroka v običajen katoliški oddelek, se nimajo kaj pritoževat čez versko vzgojo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Vrtec, kot ga opisuje msenjur, jaz razumem kot privat. V primeru, da je URADNO DOGOVORJENO med vodstvom vrtca in občino, da bo obstajal neodvisni, torej "občinski" oddelek, je pa to druga zgodba. Samo po tem, kar je msenjur povedal, to ni nikjer jasno razvidno. Razen da so menda nekaj "obljubili". Če je sklenjen dogovor, ga je treba spoštovat. Če formalnega dogovora ni bilo, je pa treba občinarje vprašat, zakaj stvari niso urejene.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.692
556
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Čakam na konkretne primere kršitev, da ne bo ta tema spet postala ena navadna gonja in hujskaštvo. Ker tega rekla-kazala sranja je v tej forumski mentaliteti čisto preveč.

Predvsem me zanima utemeljevanje 1. in 2. točke, ker 3. točka takoj pade zaradi besedice "izključno". Aja, pa ne zanima me vaše "mnenje", ampak utemeljitev na konkretnih primerih, torej dokazi. Me prav zanima, koliko odgovorov s težo bo imela ta tema.

ti si mi pa res en dvolicnez, v temi s cigani se gres gonjo na podlagi rekla - kazala
tuki pa zahtevas konkretne dokaze
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
38
meni tudi bosanci smrdijo, da ne govorim kako sele muslimani in da bom moral svojega otroka vpisati v vrtec kjer je 90% muslijev na -ič. in kako mi gre na jetra grajenje tistega alahcirkusa - dzamije. prekleta golazen naj se spoka iz tam kjer je prisla? zakaj moram jaz to trpeti?
ali gretzky.. zakaj moram jaz poslusati cele noci motoriste mimo svojega okna? cekrvenih zvonov, ki so 50m oddaljeni se slisim ne zaradi tega!! dajmo prepovedati voznjo motoristom!

confused-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Kakšno gonjo? A je punca pričala ali ni? Pa a travma, v kateri je bila, nič ne šteje? Čudno, glede da jih lokalni center za socialo in ostale inštitucije verjamejo, vsaj po uradnih izjavah. O drugih dveh primerih, ki sem jih tam omenjal, je bilo tudi dokazano. Torej, od kje rekla-kazala? In zakaj sem že dvoličnež?
17758-icon_confused.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
ej dej pazte, da ne bosta zašla iz teme v tej temi!
smile-1.gif


pejta se o ciganih v tisto temo kregat...

sej jest tud ne vem, kakšne dogovore/pogodbe imata naša občina in vrtec. Vem da je cerkven, da ima civilni program, da pa vseen molijo pr južni!

in mosseero, če ne veš ima cerkev lovke razpredene v sami vladi slovenije, tko da mogoče bi se tukaj lahko začelo iskat vzroke zakaj je manj privatnih, civilnih vrtcev in zakaj več katoliških vrtcev! In občina bo rekla, sej imate vrtec Veseli skavt, tja ga vpišite!

na listu uradno ne manjka prostora za otroke...

sicer pa to sploh ni tema o vrtcih! Jest takoj podpisem, da se rkc prepove! Sam to je tko, kot da če bi prepovedal državo, ker naša država je žal zelo povezana s cerkvijo!
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.692
556
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
neboma tuki, ker sma cist off,

kakorkoli, konkretnih dokazov se ni, oz. so se pojavlji celo novi, precej nasprotujoci dokazi,
torej??

dovlicen si zaradi tega, ker zahtevas konkretne dokaze samo takrat, ko ti ustreza
po drugi strani se pa zadovoljis z neuradno in nepreverjeno informacijo in preslisis nasprotno stran
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
ksz.


Kako pa je s katoliškimi osnovnimi in srednjimi šolami? Zakaj tukaj daje denar zraven država? (7. člen ustave RS)

Zakaj je Teološka fakulteta članica UL? (7. člen ustave RS)



Prisotnost katerekoli religije v vzgojno-izobraževalnem procesu ni nič drugega kot pranje možganov najbolj susceptibilni populaciji - otrokom. Vcepi v človekovo podzavest strah pred Bogom in zvest ti bo do smrti. Krst in verouk, kakorkoli pogledaš na to - nista nič drugega kot novačenje novih odvisnikov.

Zakaj je tako težko nekaterim spregledat, da je vsaka religija zgolj aparat za ustvarjanje politične in gospodarske moči, ki je zapovrh vsega še sam sebi namen?

Kako lahko človek pri polni zavesti tako slepo verjame v nekaj tako fundamentalno pokvarjenega in sprevrženega?



Velikokrat si postavljam ta vprašanja in enostavno ne najdem odgovora nanje. Kako so lahko ljudje tako neumni, slepi in leni, da ne zmorejo zaupati svojemu razumu in si sami tlakovati svoje prihodnosti.