AC pocivalisca, adijo izpit

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Malo večjo radirko bodo potrebovali, da še po tleh pobrišejo 30. Je pa znak 40 malo pred tem.
Dejte urgirat, da še to odstranijo. :aplauz:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.503
9.204
113
Ni na policiji da ugotavlja ali je cestna signalizacija pravilno postavljena, za to so prometni inšpektorji.

Lahko pa policija podaja predloge inšpektoratu.
Pa je podala? Ne.
Uradni predstavnik policije (torej ne nek Joža prometnik) je podal informacijo, da bo fajn kasiral divjake. To je bilo to.
Ni čudno, da je ugled policije počasi že v gnoju.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Pa je podala? Ne.
Uradni predstavnik policije (torej ne nek Joža prometnik) je podal informacijo, da bo fajn kasiral divjake. To je bilo to.
Ni čudno, da je ugled policije počasi že v gnoju.
Kako pa veš, da ni ravno policija podala predloga inšpektoratu? Sami se ziher niso zmigali tja.

Razen tega bi zadeva padla na tehničnem prevzemu, so še zaradi manjših neskladnosti zadržali kakšno odprtje, kot pa tole.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: brane_new

sad

Guru
24. avg 2007
20.503
9.204
113
Kako bi zadeva padla na tehničnem prevzemu? Ali ni ta že pred odprtjem?
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Seveda je prej, razen kadar se uveljavlja "testno" obdobje.

Mogoče so tu celo že dali na zapisnik in postavili rok za odpravo napak - ne vem, ampak tako se ponavadi dela.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.866
113
pri taščici
v prvi vrsti je kriv projektant, ki je v projektu dal tako prometno ureditev, ki ni skladna z zakonom.
Se bojim da precej takih felerjev v Sloveniji.
Za nekatere imajo celo krit hrbet v zakonodaji.
Ker mi ni jasno zakaj mora na 400m ravnini izven naselja biti 60 omejitev, polna črta.
V odgocor so mi napisali da je za projektno hitrost (60) prekratka ravnina da bo omogocala prehitevanje. Wtf. A imamo res vse traktorje ki grejo 50+ , sami pa ficke ki rabi pol km da prehiti tak traktor
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
v prvi vrsti je kriv projektant, ki je v projektu dal tako prometno ureditev, ki ni skladna z zakonom.
Tole ni ravno tako. Sem bil enkrat na tehničnem pregledu/prevzemu objekta in je naneslo pogovor na podobne napake. Kriv je izvajalec, ker je tako naredil, kljub temu, da je projektant tako narisal. :bonk: Izvajalec bi moral pisno opozoriti na napako.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.503
9.204
113
Projektantska pogodba v kateri je člen, da mora biti projekt skladen z zakonodajo vse reši. Pa lep dodatek v obliki povrnitve celotne škode + 50% za krnitev ugleda.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Projektantske napake se krijejo v dogovorjenem % glede na vrednost projektiranega projekta z varščino. Naročnik lahko to uveljavlja v roku 1 leta, če je seveda upravičeno. Je pa to ponavadi že vkalkulirano v osnovno ceno tako, da se projektant kaj dosti ne sekira za to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
749
113
Tole ni ravno tako. Sem bil enkrat na tehničnem pregledu/prevzemu objekta in je naneslo pogovor na podobne napake. Kriv je izvajalec, ker je tako naredil, kljub temu, da je projektant tako narisal. :bonk: Izvajalec bi moral pisno opozoriti na napako.
tole pa močno dvomim, ali pa si ti narobe razumel. ZGO namreč pravi drugače:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.702
113
Počivališče Zima proti Lj je še zaprto, čeprav je bila prvotno tabla od pomladi, do cca sredine oktobra, potem so dali 4.11., potem pa niso več dajali table, kdaj bodo odprli. Zdi se mi kar dolg čas pol leta dela za eno majhno počivališče, po drugi strani pa v podobnem času obnovijo tudi kako šolo ali del šolske zgradbe, kjer so pri delu tudi omejitve, ker je del zgradbe v uporabi.
Razlog je verjetno v tem, da je bil en razpis za vsa počivališča in en izvajalec, kar je povsem nepotrebno, ker spodbuja monopol, vključevanje podizvajalcev, ki bi mogoče eno počivališče lahko sami obnovili. Je pa lažje za DARS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Pocivalisce Polskava proti MB je isto sraje kot p. Zima proti LJ.
Iste table isti datumi, pa se vedno ni odprto. Je pa malo manj dokoncano kot Zima recimo.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.278
122
63
Pocivalisce Polskava proti MB je isto sraje kot p. Zima proti LJ.
Iste table isti datumi, pa se vedno ni odprto. Je pa malo manj dokoncano kot Zima recimo.
Pa se kdo od vas ustavlja na teh počivališčih??? Slovenski križ je tako kratek, da mi teh počivališč ne potrebujemo in so namenjene zgolj tujcem.

Jernej