5 cm snega in slovenija obstane za par ur ...

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Alternativni link ne pomaga, če vse povezave kažejo na darsov server.

Še ena butasta od novinarja RTV: Vpraša darsovce, zakaj danesv nedeljo ni zastojev, so pa bili v petek popoldne? Khm, a lahko še kakšno bolj butasto vpraša?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
juhej
crazy1.gif

1072293-juhuhu.jpg
 

Priponke

  • 1072293-juhuhu.jpg
    1072293-juhuhu.jpg
    14,9 KB · Ogledi: 114

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
zdrs kretenskega voznika na Tomačevem verjetno?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Nekaj takih dinamičnih voznikov sem v petek videl v jarku, kaj neki so se tam tako koncentrirali?
17758-icon_confused.gif

Greš stavit, da večina tistih v jarku ni bilo dinamikov, ampak nesposobnežev?
Se mi je ne le enkrat zgodilo, da sde peljemo normalno, zelo ohlapna kolona, pa človek pred ali za mano začne opletat in se komaj ujame ali celo pade v graben. In to pri hirtsoti, ki ni ila niti blizu temu, lemer bi lahko rekel dinamično.
Letos polet v dežju se peljem enih 70-80 zza nekom skozi ovinek (ki gre poi dežju 100+), mi je bio ene 3 sek pred nesrečo jasno, da bo užgal. In je. Samo zato, ker je sanjaril, prišel preblizu robu, pa cuknil.
In taka sanjarjenja se v sengu še stopnjujejo, potem so pa po grabnih.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Včeraj je pri nas na Vrhniki zjutraj šleper že na klančku pri cestninski postaji zdrsnil s ceste (in potlečil ograjo). Ne vem kako si je predstavljal da bo tako sploh kam prišel. Če bi ravnal pravilno in par ur počakal bi vozil po skoraj suhi cesti, kot je bila ko sem šel drugič v ljubljano (okoli treh).

Vceraj? V petek okoli treh je bil zakajlan tale na cestninski na Vrhiniki
smile-1.gif


20101128-d2yittprywwh8776fbj8ha6rh.jpg

No evo, za take (če ni imel zimskih gum na vseh kolesih) bi bilo treba uvest katen 1000 za voznika in 50K za pravno osebo. Dokler se ne plača, se kamiona ne vrne.
Gremo stavit, da bi nehali po snegu rinit?
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Obup od obupa včeraj
bonk.gif
oz sodni dan.

PS: pa sem bil z letnimi gumami (namensko, ker menjav vedno ko je konkreten sneg) in ni bilo nobenih težav. Mal prej bremzaš pa je
grin1.gif
si pozoren pa niam kaj bit v 5cm plundri..
Moraš se zavedat, da večina ljudi nimamo takih super sposobnosti, kot jih imaš ti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
potem pa doma bodi
wink-1.gif

bolje biti doma en dan, kot pa vecno na britofu. Najbrz bom jutri kar klical v sluzbo da me ne bo. Za tisti drobiz se ne splaca reskirat avta, zdravja, zivljenja. Raje reskiram en dan dopusta pa skozi okno uzivam v zimski idili. Pa imam zimske gume, pa tudi nakeloma ne cijazim po cesti.
Vsi ki izpita ne delajo pozimi, bi jaz uvedel obvezni tecaj na katerem bi spoznali voznjo po snegu- ali simulacija na poligonih, ali pa prvo zimo na obicajni ceni v spremstvu instruktorja.
Tko pa nekateri delajo popolnoma napacno ob snegu. Tudi jaz najbrz se kje delam napake, ampak kam naj grem da bi mi povedali care voznje v snegu-pa sem pred 15 leti vse ure voznje v AS naredil v zismkem casu, nekaj ur tudi v snegu, pa kaksnih konkretnih nasvetov takrat nisem odnesel.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
darsove kamere so ok, tvoj pc ni ok (tako kot ac so redno pluzene in prevozne z zimsko opremo)
grin1.gif


Maloprej šel na relacijo Litija-Trbovlje-Litija, ceste dobro splužene in posipane. Na cesti je malo plundre, folk pa nesposoben za vožnjo. Jih je še avtobus prehiteval, ker so vozili 40km/h. Se je dalo čisto lepo kulturno peljati nekih 70km/h.
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Policaji so na cestah zato, da kasirajo kazni in polnijo proračun. Na čim bolj izi način.
Ko je zunaj sneg in dež se jim ne da iti ven in kaos je tu.

Odloči se že enkrat ali je vredu, če policaji raje sedijo na toplem in NE kasirajo al je boljše, če so zunaj in kasirajo?

Malo si zmeden?
bonk.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Nekaj takih dinamičnih voznikov sem v petek videl v jarku, kaj neki so se tam tako koncentrirali?
17758-icon_confused.gif

Greš stavit, da večina tistih v jarku ni bilo dinamikov, ampak nesposobnežev?
Se mi je ne le enkrat zgodilo, da sde peljemo normalno, zelo ohlapna kolona, pa človek pred ali za mano začne opletat in se komaj ujame ali celo pade v graben. In to pri hirtsoti, ki ni ila niti blizu temu, lemer bi lahko rekel dinamično.
Letos polet v dežju se peljem enih 70-80 zza nekom skozi ovinek (ki gre poi dežju 100+), mi je bio ene 3 sek pred nesrečo jasno, da bo užgal. In je. Samo zato, ker je sanjaril, prišel preblizu robu, pa cuknil.
In taka sanjarjenja se v sengu še stopnjujejo, potem so pa po grabnih.

leta nazaj, od trebnjega proti lj. ko si prišel na vrh hriba se je začela AC in prvi levi ovinenk, ki je visel dol, pa še levo, torej na prehitevalni pas.ž
mondeo, letne gume, lepo ponucane že. sem sam gledal kako padajo dol v ograjo. takrat je uspelo nemogoče. gas na polno in odvijanje v desno..z ene 70 sem zvozil ovinek in sicer sem cel čas drsel proti prehitevalnemu iz katerega sem štartal, se zvlekel na odstavni..in potem priletel iz ovinka na prehitevalnem, 20 cm od ograje.
zadnji pogoni so padali kot za stavo.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Pestro je zunaj, imam zimske gume pa sem v par ovinkov šel res po polžje ker bi avto šel kar po svoje. Na magistralki sem peljal 50-60, na AC sem se peljal 80, je bila čisto bela, ponekod nekaj plundre. Pač se imam rad in se mi zdi v takem +130 hitrost norost, pa tudi že vnaprej si vzamem malo več časa in se mi ne rabi tolk muditi.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Pa to res ni normalno kaj se dogaja.
Da sem včeraj z letnimi gumami (so pa res dokaj nove in ozke - fiesta 1.3 na 175 gumcah) prehiteval vse po spisku po AC mi res ne gre v glavo, pa česa se bojite? Šel sem po zimske gume zvečer in potem nazaj na zimskih je šlo lepo 130+ po prehitevalnem in malo plundre ni delalo problema. Tudi zavrona pot je bila čisto solidna tako da res ne razumem.

no, česa se bojimo??? Jaz predvsem takih voznikov kot si ti...priznam, na živce mi gredo tisti, ki se totalno userjejo če je malo dežja ali snega, ampak zaradi počasne vožnje umre zelo malo ljudi, precej več jih postane žrtev zakompleksanih bedakov, ki svoj manjko centimetrov skušajo kompenzirati na cesti

Brez žalitev ne gre?
In ne ni mi treba kompenzirati ničesar s hitrostjo na cesti, veš nekateri pač uživamo v dinamični vožnji smo 100% skoncentrirani na le to in upam stavit da bolj varni od večine sanjačev na naših cestah.

seveda ne razumeš...veš, ko je enkrat prehitro glede na razmere, ti ne pomaga niti 600% koncentracija...sicer pa vas je razne alter 'dinamike' peljal scat že stardec. Ti bodi dinamičen kar na dirkališču, svoje zgodbice o letnim gumah in nerazumevanju pa raje zadrži kar zase in si ne delaj še nadaljnje sramote.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
hja, vedno pač ne znese, to je dejstvo
grin1.gif
in če vzameš 20 vozil v jarkih, so od teh verjetno trije dinamiki (ki "izzivajo" in dobijo svoje) ter 17 "normalnih in previdnih" voznikov..... hmmm.....

no, če že vodiš statistiko, potem nam pa še razjasni, kakšno je razmerje med 'dinamiki' in normalnimi vozniki. Tisti najbolj prestrašeni itak parkirajo ob prvih snežinkah in se na cesti pojavijo šele, ko so zunaj že zvončki in trobentice. Če kak počasne poje mašo po snegu sicer ni najbolj prijazno do drugih udeležencev, ampak dejstvo je, da jih zaradi (pre)počasne vožnje bolj malo predčasno sklene svojo življenjsko pot, zaradi raznoraznih 'dinamikov', ki gonijo tudi takrat, ko je to skrajno nepriporočljivo, pa vsako leto beležimo smrtne žrtve.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jaz sem bil tudi dinamik. glavni v mestu. dokler nisem taksiral en usran mesec.
1. na poti iz grosuplja, v trdi megli je prpelal model ansprtoi. pobral je avto pred mano. jaz sem vozil seveda 150, crta pod sredo avta in udri misko. kdo ti kaj more. ce bi bil minuto prej an ac, bi tistega nesrecnika prehitel..in danes sedel v raju
2. model mi je pred namo skor pobral levi bok. uspel mu je manever reševanja mojega boka, svojega je potelkel v nulo. pa sta dva frajerja dirkala cel teden ponoci tam mim anme..in prav firbc me je matru kako se bo končalo
3. na kranjæevi sem avto psotavu povprek in drsel tako več kot deset metrov. a6 malčtene od robnika do robnika. na srečo nasprti ni pripeljal noben iz nočne, kaj šele kak dostavljalec kruha.
4. na poledeneli cesti sem kljubh neznanski koncentraciji in trudi zbil psa
5. na savski most v zagrebu, sem pri omeitvi 80 in utripajoci snezinki priletel toliko kolikro je lahko šla mb e klasa 300 24v. takrat sem se pa res usral.

danes. danes vozim večinoma med 110 in 120 po ac v super razmerah. drzim se svojega voznega pasu. 150 ne pozam več. ker če ni do 130..potem je tok kukr gre avto. in to je mogoče enkrat letno.
primerjava.
97 leta sem na balkan prišel skozi celo hrvaško v petih urah.
danes kljub celotni ac rabim 5 ur 15. vmesni čas, dokelr ni bilo ac povsod sem rabil 6.15. je pa dejstvo, da sem pri 6.15 prišel še s tankom v krško, torej dal denar petrolu. pri petih urah je pa še v eno smer zmanjkal
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Egonislaw pravi:
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Policaji so na cestah zato, da kasirajo kazni in polnijo proračun. Na čim bolj izi način.
Ko je zunaj sneg in dež se jim ne da iti ven in kaos je tu.

Odloči se že enkrat ali je vredu, če policaji raje sedijo na toplem in NE kasirajo al je boljše, če so zunaj in kasirajo?

Malo si zmeden?
bonk.gif
Tud v snežnem metežu kasirajo
tongue-1.gif

1072413-pol.JPG
 

Priponke

  • 1072413-pol.JPG
    1072413-pol.JPG
    26,3 KB · Ogledi: 115