5 cm snega in slovenija obstane za par ur ...

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
tako nekako jaz razumem vcerajsnji dan ...

ljubljana klinicni center - ljubljana bezigrad bs3, ura 16.00, z avtobusom 2,5 ure. (taksija ni mogel priklicat oz ko ga je so rekli da je treba cakat cca 30 minut, pa se to ne obljubijo da bo res ...)

ljubljana vic, uvoz na obvoznico - grosuplje motel kongo, osebni avto, ura 17.00 3,5 ure.

ljubljana - koper, po 5-ih urah se ji je spraznil mobilnik, bila je nekje pred postojno ...

jaz sem se peljal iz ivancne proti ljubljani in v totalnem zastoju od grosupljega do izvoza vic nastel 3 skupine plugov, ki so skupaj z ostalimi stali v koloni. res super izkoristek. vozniki teh plugov imajo sreco, da jih niso potegnili iz kabin in jih posteno nabutali ...

v cem je problem? zapadlo je nekaj cm snega, pa je totalen kaos. sneg je bil napovedan nekaj dni prej. zimske sluzbe so bile v pripravljenosti, policija tudi, in rezultat je znan. me prav zanima kako bi bilo, ce ne bi bili v pripravljenosti. bi se vedno stal nekje v gneci na avtocesti?

vsi kazejo na tovornjakarje vzhodnoevropskih drzav. je tako tezko postaviti policijsko kontrolo na vseh uvozih in ze tam izlocati
tovorna vozila z neustreznimi gumami?

kdo je odgovoren za to? dars? ministrstvo za promet? za notranje zadeve? kaksen od sekretarjev na vladi? kdo ne opravlja svojega dela?

zakaj moramo trpeti take nesposobneze na pozicijah, ki jih ocitno ne obvladujejo? kaksna bo situacija, ko bo zapadlo 20- 30 cm snega?

kaj vse se mora se zgoditi, da bo narod po* izdil in sam vzel stvari v svoje roke?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
ne vem kaj naj rečem. Sam sem ogromn na cesti in vem še od lani kako je bilo ko je padel sneg, včeraj hvala bogu nisem bil na cesti. Dal bom samo en kratek komentar za razmislit. Tudi v Avstriji in Nemčiji je včeraj snežilo, tudi po njihovih avtocestah (avstija predvsem v alpah) se vozijo vzhodnjaki s tovornjaki pa ne vem ali samo jaz nisem zasledil, da bi bil kje tak kaos kot pri nas? Pri nas že ohormi promet tovornjak z bananami in naredi kaos. Ko je pa sneg je pa vojno stanje. Če se vpraša mene sta kriva cestarji (ko čakajo na tiste cm da gredo na ceste) in predvsem policija. Lepo je bilo včraj slišat ljudi po dnevniku ko so se spraševali kje je policija da bi izločala tovornjake in vsaj malo poskrbela za red.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Obup od obupa včeraj
bonk.gif
oz sodni dan.

PS: pa sem bil z letnimi gumami (namensko, ker menjav vedno ko je konkreten sneg) in ni bilo nobenih težav. Mal prej bremzaš pa je
grin1.gif
si pozoren pa niam kaj bit v 5cm plundri..
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Policaji so na cestah zato, da kasirajo kazni in polnijo proračun. Na čim bolj izi način.
Ko je zunaj sneg in dež se jim ne da iti ven in kaos je tu.

Red in varnost na cestah sta nepomembna, pomembno je kasiranje. Dobrodošli v Ðamahiriji Slovenistan.
 

torek

Pripravnik
28. okt 2007
269
0
16
V Avstriji sem na avtocesti že večkrat doživel da so plugi bili na avtocesti takoj ko je začelo snežiti in to po 2 ali 3je vštric, tako da je bila celotna avtocesta, vključno z odstavnim pasom čista. Na cestišču ni bili niti 1 cm snega pa so že plužili. Tovornjaki so vozili povsem normalno.
Ko pa enkrat dopustiš da je 10 cm na vozišču je na cesti hitro kaos.

A kdo ve koliko plugov ima DARS ?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
včeraj je bil idealni dan za kasirat sam očitno jih zebe pa so raje ostali na toplem! Mislim da je kazen 400 ojrof če te dobijo z letnimi gumami in narediš kolono! Če bi včeraj bili skoz na cesti bi mi imeli lahko evropsko prvenstvo v košarki
cheer.gif
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Jest imam pa lih drugačne izkušnje glede Avstrije. Nekajkrat se mi je zgodilo da sem vozil po 10cm snega nikjer nobenega pluga, ampak tudi nikjer ni nič stalo...zdej ali so toliko boljši vozniki (sigurno ne, no ja mogoče edino po snegu) ali pa imajo zimsko opremo primerno razmeram pa potem ni nevšečnosti na cesti..prej bi rekel da drugo. Sem pa včeraj ravno ušel kolonam na primorski cesti namreč pred dvanajsto sem se vračal iz Italije, pa sem z kombijem še bp vozil nekje 80-110kmh pa čeprav je bilo že kar nekaj snega na avtocesti. Policije pa vsekakor nikjer ni bilo videti, še na meji so se Italjani skrili pa so vedno tam ker je preveč snežilo
smile-1.gif
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
In ker je bila možnost kasirat, niso izvajali izločanjakamionarjev, oz. so jim 'samoneizločanje' pokasirali.
[censored] ga treba zaslužit.
Koliko pa bodo zato državljani oškodovani, pa ni važno.
Itak vedno manj v državno blagajno odvajajo.

LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
zvecer ob 9 sem se vozil po zasavju po nic spluzenem, bilo ga je blizu 10cm, cesta proti trojanam in AC do lj p pa solidno spucana, vozni moker,prehotevalni pa plundra sem ter tja. Na voznem sli 80, nekateri smo sli po plundri mimo 100+
se strinjam, kazni po 400 talat tistim ki nimajo ustrezne opreme, del tega pa namenit za tecaje v snegu
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
ne-ne-1.gif
V naši državi pa ne boš doživel da bi se denar namensko prelival....iz CP kazni za izobraževanje voznikov...itd....tud bencinski tolar ki so ga uvedli se preliva v vrečo brez dna...

No ja lahko bi rekli da se ta denar namensko porablja....za obliže na rane tajkunov
bonk.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
kak sem srečen da nisem v Lj doma.... wiii wiii

Zanimivo, da se je po naših rovtah dalo povsem normalno prevažat in nikjer ni nič stalo, po AC pa kr neki grozni problemi.
13.gif
Pa glede na cestne kamere je blo včeraj kar pestro na relaciji Idrija-Godovič in od Kobarid proti Bovcu.

Narod blesav, če niso sposobni vozit v snegu in nimajo za zimske gume, naj raje ostanejo doma ali pa uporabijo bus/vlak/taxi.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Itak sploh v večjih mestih, ko imamo res vse pred nosom.

Če bi včeraj padel ne vem 20-30cm da res ne prideš nikamor z letnimi bi šel gladko na bus
smirk-1.gif


+žal se lih v takih razmerah pokaže da žal vsak ne more imeti izpita. J. ga če ti šač ne gre ti ne gre, a folk pa kar rine pa rine.

Kamioni so pa res štalo naredil na cestah in oni bodo lapali o prometni varnosti, ker pa z neizločanjem teh b. naredijo potencialno nevarnsot za udeležence v prometu. Hitro rata kakšno verižno..
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
tako nekako jaz razumem vcerajsnji dan ...
,,,
v cem je problem? zapadlo je nekaj cm snega, pa je totalen kaos. sneg je bil napovedan nekaj dni prej. zimske sluzbe so bile v pripravljenosti, policija tudi, in rezultat je znan. me prav zanima kako bi bilo, ce ne bi bili v pripravljenosti. bi se vedno stal nekje v gneci na avtocesti?
,,,
kdo je odgovoren za to? dars? ministrstvo za promet? za notranje zadeve? kaksen od sekretarjev na vladi? kdo ne opravlja svojega dela?

zakaj moramo trpeti take nesposobneze na pozicijah, ki jih ocitno ne obvladujejo? kaksna bo situacija, ko bo zapadlo 20- 30 cm snega?

kaj vse se mora se zgoditi, da bo narod po* izdil in sam vzel stvari v svoje roke?

Mislim, da je vceraj na Kanalu A eden od vklescenih voznikov lepo povedal - Krivi so nepripravljeni vozniki !

Vceraj sem zopet spoznal, da bi moralo vsaj 93% voznikov v casu zimske sezone deponirati svoja dovoljenja na UE !!!
Na kopni cesti (na sredini 5cm mokre plundre) ti narod pelje 40km/h in ne jebe kolone za seboj
10.gif

S tem krsi vsaj dva predpisa CPP :
Vozi manj kot polovico dovoljene hitrosti in ne vklopi vseh stirih smernikov.
Za seboj pelje kolono in je ne spusti naprej na prvemu primernemu mestu.

Ali so imeli zimsko opremo ali ne ne bom ugotavljal !!

Zakaj hudica ne gredo raje na sprehod v gmajno v kopalkah in natikacih
sprasujem se.gif


In se glede "zabite" avtoceste - po CPP prehitevalni pas ne bi smel biti zaseden !
Ampak ker je narod prevec pameten za tako neumno napisan CPP lepo rine naprej,... in potem smo tam kjer smo!
V primeru hujse prometne nesrece na zacetku kolone bi bili pa spet krivi resevalci, da niso bili pravocasno tam.



BDW: Pluzenje se zacne pri 10cm zapadlega snega - realna meja saj se do takrat lahko zadovoljivo pelje z predpisano opremo.
Lahko pa bi zaceli malce prej posipati s soljo, da se sneg ze prej sam topi in ne sprime s podlago.

BDW2:Ce se kdo ne strinja z katero od mojih trditev zgoraj naj vzame voznisko in pogleda na kateri EU ga lahko deponira dokler ne pozenejo zvoncki !
Uradne ure so v ponedeljek,... do takrat pa naj se drzi pred TVjem.
V primeru rahlega snezenja lahko poslje tudi po posti
priden.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Kolegica je šla včeraj ob 14h iz Kopra proti Brežicam in prišla domov ob polnoči, torej se je vozila 9,5 ur.
grin1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Lepo je bilo včraj slišat ljudi po dnevniku ko so se spraševali kje je policija da bi izločala tovornjake in vsaj malo poskrbela za red.
Ja, na štrajku so...
tongue-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
ksz

Kaj se čudite, da naši sodržavljani tako zanič vozijo v snegu? Se niste nikoli vozili v dežju? Pred dvema tednoma mi je uspelo zjutraj zamuditi pol ure v službo zaradi neznanske gužve, ker je deževalo. Glede na to, da je bil včeraj sneg napovedovan vsaj en teden, bi tako cestno dramo lahko pričakovali in primerno iskali alternativne poti.
evil.gif


p.s. Tudi mene je začudila odsotnost policije. Včeraj po mukotrpnem prevažanju po centru in okolici Ljubljane nisem videl niti ene (1!) patrulje.
13.gif
Morda pa šparajo z gorivom, in se raje grejejo v glavnih stavbah.

p.p.s. Popravek, eno patruljo sem srečal. Bila je v Pinkiju na malici.
evil.gif