5 cm snega in slovenija obstane za par ur ...

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Tole izločanje je tudi menda samo pri nas. Pri Avstrijcih moraš ketne dat gor, pa greš lahko dalje. Bi morale res bit izredne razmere da bi kar generalno izločal.
 

Firing_Nukez

Pripravnik
3. mar 2010
328
0
16
Citat:
Ena od poslušalk Radia Krka, ki je bila udeležena v nesreči, je povedala, da se je megla pojavila povsem iznenada, saj je še malo prej vozila po jasnem vremenu. V megli je bila vidljivost takorekoč ničelna in nesreča je bila neizbežna.
Valda, megle se itak ne vidi, preden ne zapelješ vanjo
bonk.gif
baba prfuknena nesposobna nima kaj iskat za volanom.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Policaji ne korejo izločat, kadar hočejo in tu niso nič krivi. Kdaj se začne izločat (torej kdaj je preovedano za kamione) odloča DARS. In pri teh BEBCIH je problem. namesto, da bi izločanje odredili, ko začne snežit (ne glede na to, ali se oprijema ali ne), in to tisti hip na vseh cetah ki vodijo proti delu, ki sneži, ne glede na tzo, ali na njih že seeži (torej na AC že od Ljubjane ven, če začne snežit pri Razdrtem), se te stvari ne bi dogajale. Kriv je samo in izključno DARS.
Poleg tega bi bilo treba zapovedat obvezno zimsko opremo od 15. 11 do 15.3., in to zmiske gume (brez možnosti letne + ketne) ne glede na vremenske razzmere, in to za vse tipe vozil (voključno s kamioni, na vseh kolesih).
Stvar rešena. Če to komu ne paše, gre lahko peš.

mam zimske, pa na ac bi včeraj obstal. kaj narediti z mano?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Pa to res ni normalno kaj se dogaja.
Da sem včeraj z letnimi gumami (so pa res dokaj nove in ozke - fiesta 1.3 na 175 gumcah) prehiteval vse po spisku po AC mi res ne gre v glavo, pa česa se bojite? Šel sem po zimske gume zvečer in potem nazaj na zimskih je šlo lepo 130+ po prehitevalnem in malo plundre ni delalo problema. Tudi zavrona pot je bila čisto solidna tako da res ne razumem.

no, česa se bojimo??? Jaz predvsem takih voznikov kot si ti...priznam, na živce mi gredo tisti, ki se totalno userjejo če je malo dežja ali snega, ampak zaradi počasne vožnje umre zelo malo ljudi, precej več jih postane žrtev zakompleksanih bedakov, ki svoj manjko centimetrov skušajo kompenzirati na cesti
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Policaji ne korejo izločat, kadar hočejo in tu niso nič krivi. Kdaj se začne izločat (torej kdaj je preovedano za kamione) odloča DARS. In pri teh BEBCIH je problem. namesto, da bi izločanje odredili, ko začne snežit (ne glede na to, ali se oprijema ali ne), in to tisti hip na vseh cetah ki vodijo proti delu, ki sneži, ne glede na tzo, ali na njih že seeži (torej na AC že od Ljubjane ven, če začne snežit pri Razdrtem), se te stvari ne bi dogajale. Kriv je samo in izključno DARS.
Poleg tega bi bilo treba zapovedat obvezno zimsko opremo od 15. 11 do 15.3., in to zmiske gume (brez možnosti letne + ketne) ne glede na vremenske razzmere, in to za vse tipe vozil (voključno s kamioni, na vseh kolesih).
Stvar rešena. Če to komu ne paše, gre lahko peš.

mam zimske, pa na ac bi včeraj obstal. kaj narediti z mano?

Ubit, kaj pa druzga. Pred kuglo pa zid v glavo
wink-1.gif


Jebiga, včasih ne pomagajo ne zimske ne 4x4. Včasih pač ne gre.
Kaj pa imaš zaene gume gor?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Policaji ne korejo izločat, kadar hočejo in tu niso nič krivi. Kdaj se začne izločat (torej kdaj je preovedano za kamione) odloča DARS. In pri teh BEBCIH je problem. namesto, da bi izločanje odredili, ko začne snežit (ne glede na to, ali se oprijema ali ne), in to tisti hip na vseh cetah ki vodijo proti delu, ki sneži, ne glede na tzo, ali na njih že seeži (torej na AC že od Ljubjane ven, če začne snežit pri Razdrtem), se te stvari ne bi dogajale. Kriv je samo in izključno DARS.
Poleg tega bi bilo treba zapovedat obvezno zimsko opremo od 15. 11 do 15.3., in to zmiske gume (brez možnosti letne + ketne) ne glede na vremenske razzmere, in to za vse tipe vozil (voključno s kamioni, na vseh kolesih).
Stvar rešena. Če to komu ne paše, gre lahko peš.

torej ti mislis, da je dars odgovoren za petek?
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Koliksne kazni bo delezen bandit dars da je narod vceraj vozil pol dneva od KP do LJ,zaradi nesposobnosti zagotavljanja prevoznosti cest ? Placam cestno taxo ,placam vinijeto in hocem prevozno cesto,drugo me ne briga .Kdo bo placal izpad dohodka zaradi kretensko nesposobnih uzdrzevalcev cest ?
In ne bluziti in dajati krivde uzhodnim tovornjakarjem,prevozijo Rusijo,Bolgarijo ,Polsko ,Romunijo,Hrvasko in ko pridejo v Slovenijo jih vrze pocez ali v kanal ? Zakaj ravno v Sloveniji ?
Narod se vseeno pocasi prebuja in zahteva odskodninske odgovornosti,tudi par odvetnikov se ze ukvarja s tem,tako da se bo verjetno darsu vseeno splacalo bolj pluziti kot placevati zahtevke podjetnikov in ljudi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Policaji ne korejo izločat, kadar hočejo in tu niso nič krivi. Kdaj se začne izločat (torej kdaj je preovedano za kamione) odloča DARS. In pri teh BEBCIH je problem. namesto, da bi izločanje odredili, ko začne snežit (ne glede na to, ali se oprijema ali ne), in to tisti hip na vseh cetah ki vodijo proti delu, ki sneži, ne glede na tzo, ali na njih že seeži (torej na AC že od Ljubjane ven, če začne snežit pri Razdrtem), se te stvari ne bi dogajale. Kriv je samo in izključno DARS.
Poleg tega bi bilo treba zapovedat obvezno zimsko opremo od 15. 11 do 15.3., in to zmiske gume (brez možnosti letne + ketne) ne glede na vremenske razzmere, in to za vse tipe vozil (voključno s kamioni, na vseh kolesih).
Stvar rešena. Če to komu ne paše, gre lahko peš.

torej ti mislis, da je dars odgovoren za petek?

Ja. Absolutno. Ne vem pa, ali jih matra pomanjkanje jajc ali pomanjkanje pameti.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Mokro in umazano. Zato moraš zraven verig vedno imet še delovne rokavice in nekaj nepremočljivega, da lahko počepneš in nasloniš koleno na tla.

Sicer sem se pa sam cijazil čez Trojane popoldan in se mi je zadnji hip uspelo prebit na Trojanski izvoz, tako da ne vem kakšno »sranje« je bilo naprej, ker so vsi stali. Že mi smo stali v tunelu.

Mimogrede, na Valu 202 sem prej zvedel za zaprto avtocesto čez Trojane (nekje naprej od Jasovnika) kot pa je DARS uspel to informacijo podat na svojih tablah čez AC.
rolleyes-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Mokro in umazano. Zato moraš zraven verig vedno imet še delovne rokavice in nekaj nepremočljivega, da lahko počepneš in nasloniš koleno na tla.
cheer.gif


Resno: če odštejem kako napol offroadanje po snežnih zametih (ali pa letne gume sredi snežnega klanca) se mi še ni zgodilo, da bi moral natikat verige.
Se mi je pa recimo zgodilo, da sem se po snegu vozil na dirkaških slicksih. V bistvu zabavno, še čez kak klanček smo prišli ...


Trojane: a danes? Ker sem se iz celja v Lj tam čez okoli petih cijazil ... In od celja do Lj vozil v koloni, ker so spredaj nekega kao pomembnega kretena vozili s spremstvo, in to celo pot 100 na uro, pa secveda nobenega ne spustijo mimo, da jih prehiti, bebce. Jebeb jim m..., to je treba prepovedat. Ko bi se vsaj normalno peljali 150+, da se človek lahko pelje z eno normalno hitrostjo za njimi, ne pa na 130 100, na 100 omejitvi čez trojane pa po moje bogih 90 ali še manj. pa še uvoze so zapirali, da smo 2x na polno bremzali (ravno pri trojanah).
Naj se mu k... posuši, pomembnežu. za to bi bilo treba referendum ...
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Policaji ne korejo izločat, kadar hočejo in tu niso nič krivi. Kdaj se začne izločat (torej kdaj je preovedano za kamione) odloča DARS. In pri teh BEBCIH je problem. namesto, da bi izločanje odredili, ko začne snežit (ne glede na to, ali se oprijema ali ne), in to tisti hip na vseh cetah ki vodijo proti delu, ki sneži, ne glede na tzo, ali na njih že seeži (torej na AC že od Ljubjane ven, če začne snežit pri Razdrtem), se te stvari ne bi dogajale. Kriv je samo in izključno DARS.
Poleg tega bi bilo treba zapovedat obvezno zimsko opremo od 15. 11 do 15.3., in to zmiske gume (brez možnosti letne + ketne) ne glede na vremenske razzmere, in to za vse tipe vozil (voključno s kamioni, na vseh kolesih).
Stvar rešena. Če to komu ne paše, gre lahko peš.

torej ti mislis, da je dars odgovoren za petek?

Ja. Absolutno. Ne vem pa, ali jih matra pomanjkanje jajc ali pomanjkanje pameti.

Kje si pa videl da v državni službi kdo skrbi za druge ? SAmo za svoje plače se brigajo tisto je edino kar jih skrbi. Saj na koncu tako ali tako ni noben od njih odgovoren za nič. Če pa mora kdo kaj plačat pa smo to mi...
 

al_anford

Zelenc'
24. avg 2007
4
0
1
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Kolegica je šla včeraj ob 14h iz Kopra proti Brežicam in prišla domov ob polnoči, torej se je vozila 9,5 ur.
grin1.gif

Pa glih Minhen si moral omenit:
včeraj popoldan 15:30 Muenchen - 20:00 Salzburg (4 ure in pol za 160 km!!).
Ja, tudi drugod jih zna "presenetiti". Ledenica po avtocesti, tovornjaki počez, osebni avto v grabnih (zimske gume v DE niso obvezne
stupid-1.gif
)

Salzburg - LJ: spucana cesta.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Zimske gume so v D po novem obvezne. Kazen 40€ če jih nimaš, če pa zarad tega oviraš promet pa 80€.


P.S Kaj je bilo to spremstvo od LJ proti CE? Na daleč sem videl neke terence, pa dva kombija, en zelen in en rumen...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Policaji ne korejo izločat, kadar hočejo in tu niso nič krivi. Kdaj se začne izločat (torej kdaj je preovedano za kamione) odloča DARS. In pri teh BEBCIH je problem. namesto, da bi izločanje odredili, ko začne snežit (ne glede na to, ali se oprijema ali ne), in to tisti hip na vseh cetah ki vodijo proti delu, ki sneži, ne glede na tzo, ali na njih že seeži (torej na AC že od Ljubjane ven, če začne snežit pri Razdrtem), se te stvari ne bi dogajale. Kriv je samo in izključno DARS.
Poleg tega bi bilo treba zapovedat obvezno zimsko opremo od 15. 11 do 15.3., in to zmiske gume (brez možnosti letne + ketne) ne glede na vremenske razzmere, in to za vse tipe vozil (voključno s kamioni, na vseh kolesih).
Stvar rešena. Če to komu ne paše, gre lahko peš.

Hmm, a nisem ravno v vaši reviji prebral komentarja (uvodnik ali nekaj podobnega) o tem kako je letna guma tudi preko praktično cele zime boljša o zimske v vseh pogojih razen takrat ko je ne cesti neposredno sveže zapadli sneg? Ne vem če si pisal ravno ti, a zdelo se mi je precej prepričljivo, kljub temu da na obeh avtih furem zimskegume. Jasno je seveda da takrat ko zapade sneg na cesti z letnimi gumami nimaš kaj iskat, a koliko je ljudi ki na tak dan pač pustijo avto doma in gredo na avtobus ali z drugim avtom in take bi uvedba obvezmih zimskih gum precej udarila po žepu.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Zimske gume so v D po novem obvezne. Kazen 40€ če jih nimaš, če pa zarad tega oviraš promet pa 80€.


P.S Kaj je bilo to spremstvo od LJ proti CE? Na daleč sem videl neke terence, pa dva kombija, en zelen in en rumen...








točno po novem so tudi v D obvezne
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Tole izločanje je tudi menda samo pri nas. Pri Avstrijcih moraš ketne dat gor, pa greš lahko dalje. Bi morale res bit izredne razmere da bi kar generalno izločal.












seveda to izločanje samo pri nas, prekleti balkanci zaostali, kako izločanje pri oprijemanju snega? Saj pol ne rabiš na kamionu niti zimskih gum če ne smeš na cesto. Izločanja ni v nobeni državi, obvezne so zimske gume in ketne pa lahko voziš razen ob res izrednih rzmerah, pri nas se pa spet špara, zanimivo nadjražje cestnine ko pa treba kaj naredit pa nič, oziroma plužit ko je 10cm snega, zanimivo...če bi že prej posipalo ne bi bilo problemov..
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Mokro in umazano. Zato moraš zraven verig vedno imet še delovne rokavice in nekaj nepremočljivega, da lahko počepneš in nasloniš koleno na tla.

Sicer sem se pa sam cijazil čez Trojane popoldan in se mi je zadnji hip uspelo prebit na Trojanski izvoz, tako da ne vem kakšno »sranje« je bilo naprej, ker so vsi stali. Že mi smo stali v tunelu.

Mimogrede, na Valu 202 sem prej zvedel za zaprto avtocesto čez Trojane (nekje naprej od Jasovnika) kot pa je DARS uspel to informacijo podat na svojih tablah čez AC.
rolleyes-1.gif

So pa zato še ob 20:30 gorele omejitve 60 km/h v trojanskih predorih (VSEH!!) - takrat o kaki koloni ali nesreči več ni bilo ne duha ne sluha. So verjetno kompenzirali zamudo od prej.
bonk.gif


Sem se nekako prav bedno počutil, ko so mimo mene (peljal nekaj malega nad 70 km/h
redface-1.gif
.

Se očitno pri DARSu (in ostalih upravljavcih cest) ne zavedajo, da omejitve brez razloga povzročijo, da folk na koncu sploh več ne upošteva omejitev - in potem toliko bolj poči, ko pa je enkrat za spremembo izobešena omejitev s konkretnim razlogom (npr. megla).
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Citat:
Uporabnik mac77
seveda to izločanje samo pri nas, prekleti balkanci zaostali, kako izločanje pri oprijemanju snega? Saj pol ne rabiš na kamionu niti zimskih gum če ne smeš na cesto. Izločanja ni v nobeni državi, obvezne so zimske gume in ketne pa lahko voziš razen ob res izrednih rzmerah, pri nas se pa spet špara, zanimivo nadjražje cestnine ko pa treba kaj naredit pa nič, oziroma plužit ko je 10cm snega, zanimivo...če bi že prej posipalo ne bi bilo problemov..


Pa saj usivci nimajo vec s cim pluziti saj so vse pokradli in zapravili,se 50 let bomo odplacevali cestni rop stoletja.
Sinoci sem na cestninski Log cakal 10 minut,cesta lepa ,vidljivost dobra,prometa malo..le kaj hudica se dogaja sva se sprasevala z zeno...in evo ti kakih 20 ravbarjev skupaj z modrimi inkasanti so vsak avto kontrolirali za vinijeto,placam 100€ da me banda pusti cakat 10 minut...mrsss
 
Nazadnje urejeno: