Brez problema zadevo tudi argumentiram: libertarizem temelji na prostem trgu brez državne regulacije. Kar v praksi pomeni naslednje: pridelovalec mesa bo zavoljo višjega dobička krave hranil s kostno moko, zaradi česar bo določen del potrošnikov umrl. Varovalka v trenutnem sistemu je državna regulacija, varovalka v libertarizmu pa je, da bo ta podjetnik propadel, ko bo umrlo dovolj ljudi in se bo o njem razširil slab glas (torej prosti trg).
Druga predpostavka libertarizma (oz. bolje: gre za marketinško strategijo prodaje libertarizma množici) je t.i. 'trickle down' efekt, kjer naj bi denar najbogatejšega sloja 'obogatil' celotno družbo, zaradi česar morajo biti bogati čim manj obdavčeni. Hec je le v tem, da se je v ZDA z Bushevim znižanje davka na korporacije pokazalo, da trickle down efekt ne obstaja - dodaten denar, ki ga bogat sloj dobi z nižjimi davki, namreč ne 'prši' na ekonomijo in ne ustvarja služb, pač pa se akumulira na Kajmanih.
Še tretja predpostavka: libertarizem za svoj obstoj nujno potrebuje orwelovsko grožnjo socializma.
V realnosti gre torej za sistem, ki je povsem ekvivalenten hard core komunizmu: večina naj.ebe, manjšina obogati - socializem za bogate, kaos za revne.