Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Seveda v tej temi ne govorimo o fotoaparatih v dodatnih podvodnih ohišjih, kot je naprimer SeaLife DC1200, ampak o aparatih, ki so že v osnovi, brez dodatnega, vodotesni in kot taki bistveno manjši in lažji, kot prej navedeni SeaLife, predvsem pa so tudi na suhem bolj uporabni kot specializirani podvodni.
Amaterji, snorklarji ter prosti potapljači pač uporabljamo take (zdržijo do kakih 15 metrov globine), potapljači pa ponavadi precej boljše kot je omenjeni SeaLife DC1200 (samo poglej v kako mizerni kvaliteti snemata filmčke ta dva, za američane absolutna klasa aparata!). In kot vem, je takih pri nas res zelo malo, precej pa je Canonov iz serije G, ter res dobrih DSLRjev, v bolj ali manj dragih ohišjih (ki zdržijo 40 metrov globine in več).
Glede razlik med FT3 in TS3 (ne ST3) pa je tako: TS3 nima omejene dolžine snemanja AVC filmčkov (FT3 na 30 minut), TS3 snema 30/60 fps, FT3 pa 25/50 fps in to je poleg različnega polnilca več ali manj vse.
V vsakem primeru ti, če se ne potapljaš z (SCUBA) opremo in bi rad delal dobre posnetke tudi nad vodo, svetujem, da se odločiš in izbereš med tremi kamerami: Panasonic FT3, Olympus TG810 in Nikon AW100. To so edine kamere, ki so res odporne na padce, mraz in vodo do vsaj 10 metrov globine. Jaz sem se (po testiranju) odločil za prvega. Če pa ga ne bi bilo, bi vzel AW100, Olympusa pa nikakor ne.