Zima 2014/2015

tomi

Guru
1. sep 2007
18.353
9.690
113
40
MB
10 km zahodno od mb, konkretno sneži že od jutra, v zadnji uri je še malo močneje začelo, čist droben sneg, ob takem tempu do jutri zjutraj bi reko da se bo kr nabralo
wink-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Paniko delajo predvsem neumni/histerični novinarji ženskega spola na 24 kur.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Kaj se pa sleperisti bunijo pa mi ni jasno. Ze en je dovolj, pa je ac zaprta. In ce se to pri 5cm dogaja, bi se danes tudi. Jim je sigurno boljse na pumpi pocivat, kot sredi ac.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Bunijo se šefi, ne šoferji. Meni bolj paše bit doma, samo to objasnit šefom je pa druga zgodba.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.625
113
Bom kopiral en dober post z zevs foruma, kaj je najverjetneje šlo tokrat "narobe" pri napovedih:

Citat:
Kdor vsaj malo pozna mehaniko tekočin oz. celo področje Computational Fluid Dynamics, mu bo takoj jasno, kaj je šlo (za nas) narobe v tem primeru. Jedro ciklona naj bi po prvotnih izračunih potovalo skozi ožino med Korziko in Sardinijo. Jasno je, da gre vsaka fizikalna tvorba po energijsko najugodnejši poti (pa naj bo to kroglica, ki se spusti po klancu navzdol, snežni plaz, ki si pot po hribu navzdol utre po grapah in žlebovih ali pa ciklon, ki si izbere pot ob obali, skozi ožino, namesto da bi porabil energijo za dvig nad celino). Za vse te tvorbe veljajo isti fizikalni zakoni. In v primeru tega sredozemskega ciklona sta od srede dalje obstajala le dva možna scenarija:
1.) ciklon gre skozi ožino med Korziko in Sardinijo in napreduje proti vzhodu
2.) ciklon obide Sardinijo po južni strani in napreduje proti vzhodu


Modeli so dolgo nakazovali 1. scenarij, sedaj se bo najverjetneje zgodil drugi. In posledica 2. scenarija bi bila za okoli 200 km bolj južna pozicija ciklona. Prehod naj bi se zgodil danes med 19. in 22. uro. In ker tu ključno vlogo igra orografija (ki je modelsko res slabo predstavljena), prehod še ni popolnoma predvidljiv. Poleg tega lahko zopet v zavetrju Sardinije pride do razvoja manjših ciklonalnih vrtincev, ki bi vplivali na večje jedro in ga usmerili bolj severno. Zato vztrajam, da je tudi padavinsko boljši scenarij še možen!

Od idealnega scenarija nas bo zato morda ločilo zgolj 20 km razlike v postavitvi ciklona pred Korziko in Sardinijo . Za to razliko pa je bil morda v prejšnji fazi zares odločilen zgolj zamah metulja!
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Paniko delajo predvsem neumni/histerični novinarji ženskega spola na 24 kur.
A to sploh še obstaja? Resno, a res še vedno gledate 24kur?

Če te zanimajo novice, imaš rtv ali pa planet. Če bi rad senzacijo, pa odpreš 24kur. Samo ne potem jamrat. Kaj, naj še slo novice komentiramo?
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
12
18
Jaz sem si prav zaradi takšnih novic pred enim letom zbrisal zaznamek 24ur in ga od takrat nisem več odpiral. Vse kar je za moje življenje pomembno zvem na rtvslo.si, kjer ni senzacionalnosti.

Kdor odpira in bere članke na 24ur ali Slovenske novice je zame neumen. Če pa komentira te članke je pa še bolj neumen.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Tudi mene zanima, nisem gledal tega ze par let. Se imajo te histericne babe na poptv?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Tudi mene zanima, nisem gledal tega ze par let. Se imajo te histericne babe na poptv?
Same histericne babe, vse z zoprnim glasom (počen lonec press).