Zavarovanje stanovanja- triglav:generali

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Scane polic že imam in so tudi "stalno" dostopne na netu. Samo jaz si še nisem 2dostopa" do upravnika naštimal (https)
Sem pa skoraj prepričan da tam ne bo pogojev,(police pa so baje) .

Do sedaj sem imel "družinskega" zastopnika, pa čeprav sem se odselil z njegovega rajona.
Sedaj pa se je še en "v družini" pojavil en zastopnik. POleg tega pa sem lani dal 100 evrov za zavarovanje garsonjere kljub temu da je agent bil seznanjen da nekaj že plačujemo pri upravniku (nisem pa točno vedel kaj, niti me ni prosil da naj najprej se pozanimam kaj imam zavarovano- najbrž bi se lahko tudi sam glede na to da je bila ista zavarovalnica- predvidevam da imajo dostope do ostalih polic, vsaj kadar smo kaj brskali po bazi, je vse našel.
No sedaj ugotavljam da sem tistih 100 evrov podaril triglavu. in tega ne bi rad več ponavljam.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Del si jih verjetno res podariol, vseh pa ne...
Kaj si zavaroval samostojno nepremičnino ali etažno lastnino?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.575
694
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
kje za vraga ima triglav na spletu objavljene splošne pogoje kateri so recimo obvezna priloga polici.
Ali sem res 100 let za leseno žlico ali imajo to oni dobro skrito....
Rabim
PG-poz/99-6
PG-poz-nv/97
KL-ZA- teror/02-1
PG-odg/07-1
KL-ZA-val/99/1

Za dvigalo pogoji pa me ne "zanimajo"

Nima! Dobiš jih samo če se pri njih osebno zglasiš.
 

sardegna

Zelenc'
5. feb 2010
1
0
1
Najlažje je vzeti nizko premijo, potem pa se jeziti nad zavarovalnimi zastopniki, kako so naredili zanič zavarovanje. Če hišo zavarujemo na 300.000 evrov, vredna pa je 200.000, potem nikakor ne bomo dobili izplačnih 300.000 evrov. Kako zavarovalnica ve, kakšno opremo imamo v hiši? Jaz svojim strankam predlagam, če je oprema višjega cenovnega razreda, da se oprema poslika, slike pa shrani na medmrežju (najbolj enostavna varianta, da si jih pošlješ na gmail recimo). Ker če račune shraniš in ti hiša pogori, ti kaj dosti ne bo pomagalo.
Splača se dobro pretehtati ponudbo, pregledati rizike, ni vsaka ponudba okej. In če preračunamo, je tistih nekaj evrov na mesec drobiž glede na to, kaj vse se sedaj dogaja.
Če rabi kdo kakšne informacije, sporočite. Delam za več zavarovalnic.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Daj, povej, kaj se smatra kot gradbena vrednost hiše? Z opremo ali samo goli prostori? Talne obloge, obdelava, stropne obloge?
Če zavarujem npr. v paketu svojo nepremičnino oz. parcelo na 300k EUR, gradbena vrednost (izračunana) pa je 200kEUR, kje so potem stroški izdelave projkta? Storški notranje opreme?
Seveda to govorim da se mi zgodi totalka na parceli (pade letalo na parcelo, potres, požar, vihar), da mi nekaj zravna vse kar imam na parceli z zemljo (pa da preživimo)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Zavarovalna vrednost zgradb je gradbena vrednost novega objekta po krajevnih tržnih cenah, zmanjšana
za znesek izgubljene vrednosti zaradi obrabe, starosti in ekonomske zastarelosti.

Gradbena vrednost novega objekta je cena, ki obsega stroške gradbenih, obrtniških, instalacijskih del in vgrajene opreme.

Zato se odločiti za zavarovanje na novo vrednost. Parcele itd. pa ne bo potrebno ponovno kupiti, zato je gradbena vrednost objekta običajno nižja od prodajne vrednosti.
smile-1.gif


Če so v tvoji zgradbi vgrajeni nadstandardni materiali, se dogovoriš z zastopnikom za zvišanje zavarovalne vsote.

Ponovni stroški projektiranja in nadzora niso v gradbeni vrednosti. Poglej v splošne pogoje, če so ti stroški kriti že v paketu, ki ga boš sklenil. Pri eni izmed zavarovalnic, katere zastopnik sem, so pri nadstandardnem zavarovanju kriti navedeni stroški v višini do 5% od zavarovalne vsote.

Enako velja za

- Stroške nadomestnega bivanja, skladiščenja pohištva in stroški selitve.

-------------
Programi za sklepanje zavarovanj so že tako dovršeni, da bi teoretično zavarovanje lahko sklenil že 7 leten otrok. Važno da zna klikati.

Ko sklepaš zavarovanje je dobro vedeti, da ga skleneš z zastopnikom, ki se spozna na stvar. Zakaj? Ravno zaradi takih stvari, kot jih ti upravičeno sprašuješ. Zastopnik mora namreč vedeti, kaj v resnici sklepa in ne samo klikati po programu.
smile-1.gif
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
V gradbeni vrednosti nikakor ne morejo biti upoštevani predmeti, ki jih prineseš s sabo v hišo, ko se vseliš To je vrednost materijala (zidaki, železobeton, instalacije, stavbno pohištvo, kritina, cevovodi, elektro in druge podobne instalacije,. ter vse tisto kar je vgrajeno v objekt; tudi sanitarije, armature, naprave za gretje in hlajenje,...) v tem pa ni upoštevana vrednost parcele (običajno po padcu letala parcela ostane in je ni potrebno ponovno plačati), ravno tako je eno od načel zavarovanja, da se objekt spravi v stanje pred škodnim dogodkom, tako, da tudi projektne dokumentacije ni potrebno izdelovati nove (razen, če to sam želiš, vendar so to v tem primeru stroški, ki niso priznani). Kot dodatni stroški so lahko priznani še stroški čiščenja, odstranjevanja, in drugi stranski stroški, ki pa so običajno omejeni.

Vse ostale stvari, ki se nahajajo v hiši in v njo niso trdno vgrajene, pa se smatrajo kot oprema (pohištvo, oblačila, aparati, osebni predmeti,....).

Objekt se sanira v stanje pred dogodkom. V kolikor je zavarovalna vrednost nižja od zavarovalne vsote govorimo o nadzavarovanju, ko pa je zavarovalna vsota nižja od zavarovalne vrednosti pa o podzavarovanju. V obeh primerih dobimo izplačano škodo načeloma v celoti, s tem, da je v primeru podzavarovanja plačana škoda v razmerju med premijo, ki je bila plačana in premijo, ki bi morala biti plačana v primeru nadzavarovanja pa do dejanske višine škode.


Že prvi stavek v tvojem vprašanju pa pove vse - GRADBENA vrednost.

LP
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.982
6.687
113
Da si malce sposodim tole temo...

Banka zahteva zavarovanje stanovanja v primeru potresa (ostalo je klasika; poplava in požar ampak to ni bogatija). Ne vem kdaj je nazadnje v MB bil potres, ki bi rušil stavbe, tako da me zanima, če so tu kakšne bistvene razlike pri zavarovalnicah, kar se tiče cen?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.981
4.505
113
Tudi v Ljubljani ga že nekaj časa ni bilo, pa se tudi noben osebno ne spomni da je bil
rolleyes-1.gif


Ni cena enaka med njimi, ni pa prav veliko razlike, preveri v osnovi, ali zavarovanje bloka vsebuje
tudi potresno zavarovanje, če da, potem pridobi vinkulacijo preko tega zavarovanja, da ne plačuješ
šeenega dodatnega zavarovanja za etažo in potres, če ne vsebuje potresa, boš pač moral vzeti komplet.

Največ razlike pride, ker nekatere banke, še vedno hočejo zavarovalno vsoto v vrednosti danega kredita,
čeprav dobro vedo, da zavarovalnica plača samo gradbeno vrednost, ker je pa več je pa samo preplačevanje
zavarovanja in nima zavarovalec nobene koristi, ima jo banka, ker si pokasira večjo provizijo, zato tudi dostikrat
pritiskajo, da se zavaruje za višje vsote...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.091
1.493
113
40
Darjan..da ti bo lazje...

V lj je drazje zavarovanje potresa kov v mb! Pa se sneg imajo veckrat
grims-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.982
6.687
113
Na srečo gre skozi brez zavarovanja za potres, dovolj je čisto osnovno, celo brez opreme.

Me pa nekaj zanima, ker so me v drugi temi prestrašili o možnosti "poplave" zaradi strehe (najvišje stanovanje, ravna streha). Je za te primere potem dovolj zavarovanje proti izlivu meteornih voda ali bi bilo fajn zavarovat še kaj?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Ja, meteorne vode na ustrezno zavarovalno vsoto (ker so določeni limiti glede na izbran paket), pa zraven nepremičnine te verjetno skrbi tudi škoda na premičninah?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.982
6.687
113
Moram preveriti kako točno je potem to ja, ker nekaj bi naj bilo že v sklopu zavarovanja bloka, sicer je rekel upravitelj da je nastavljeno na nabavno ceno in pa brez opreme, zato me zanima kaj točno treba paziti, da se to potem dodatno zavaruje in na primerne vsote.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Moram preveriti kako točno je potem to ja, ker nekaj bi naj bilo že v sklopu zavarovanja bloka, sicer je rekel upravitelj da je nastavljeno na nabavno ceno in pa brez opreme, zato me zanima kaj točno treba paziti, da se to potem dodatno zavaruje in na primerne vsote.

Najbolje je, da ti upravitelj poskenira polico. Dostikrat se šele s primerjavo s splošnimi pogoji vidi, kaj je zavarovano.
nahrung002.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Ali pa narediš Generali polico z ekskluzivnim ali pa premium kritjem s subsidiarnostnim 50% popustom, pa te boli kita kaj je zavarovano po skupni polici.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
A misliš, da bi kot noj tiščal glavo v pesek, torej, bolje da ne veš, kaj imaš zavarovano? Jaz ne bi.
nahrung002.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
tnx, upravljalec spl, mi je že posredoval scane polic

Če upravljalec iz svoje police dobiš odškodnino z aškodo v mojem stanovanju, predvidevam da jo je dolžan posredovati meni!?
Težava najbrž nastane pri pogajanju o višini škode itd...
sem uveljavlja skodo na zaluzijah, upravnik me je samo povezal s cenilcem, ostalo sem uredil sam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.982
6.687
113
Polica ne vsebuje vsega potrebne, tako da bo potrebno skleniti lastno zavarovanje.

Kaj je tale generalijeva, je kje možno narediti informativni izračun, da vidim če je ceneje od police, ki jo ponuja banka.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.981
4.505
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Polica ne vsebuje vsega potrebne, tako da bo potrebno skleniti lastno zavarovanje.

Kaj je tale generalijeva, je kje možno narediti informativni izračun, da vidim če je ceneje od police, ki jo ponuja banka.

Bančniki so najboljši strokovnjaki za zavarovanja...
cheer.gif