Zavarovanje stanovanja- triglav:generali

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pbutec si prepričan da je tako? Namreč zadnjič sem govoril s človekom ki je imel zavarovano streho na novo vrednost in na koncu ko mu jo je naurje zlomilo so mu odšteli "svinjsko" amortizacijo in je dobil morda 50% vrednosti nove? Torej kaj se je zgodilo s "to" novo vrednostjo v tem primeru?
Edina logična razlaga je, da je bila hiša podzavarovana. Zavarovalna vsota je bila nastavljena na polovico nove gradbene vrednosti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Aha ok hvala! Ne spomnim se ravno dobro ampak ta človek mi je rekel da ko je govoril s cenilci da bi moral doplačat nek odkup amortizacije... Kaj veš kaj so delali...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Očitno res ni bil... Ker v gradbeno vrednost se šteje samo objekt pa pleskarija, obloge, tlaki, fasada...
Od kot boš pa opremo črpal? Pa ostale objekte na parceli (pomožne)? Pa naprave? Pa sploh veš kaj pomeni paketno zavarovanje?

Glede na tvoje odgovore ne veš... Pri tebi bi pač moral skleniti več polic, vsako za svoj namen in na koncu ne bi bil za ekvivalentna kritja prav nič cenejši (bistveno). Je pa res, da bi ti kot agent imel več od tega, saj si plačan po številu sklenjenih polic...
evil.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če je zavarovanje sklenjeno na novo vrednost potem ni odkupa amortizacije. S tem se je verjetno cenilec ven vlekel, ker mu je zaradi neznanih razlogov (znanih njemu-cenilcu in morda stranki) nepremičnino podzavaroval.
Poleg tega tudi cenilci niso najbolj seznanjeni z gradbeno vrednostjo nepremičnine da o tem da je to odprta planjava zavarovalnic za izmikanje plačil zavarovancem.

Ker če ni tako, bi lepo prosil PBUTEC da mi poskenira ali da link do navodil, kjer so točno specificirane gradbene vrednosti za posamezna področja v Sloveniji in jih morajo agenti upoštevati oz. uporabljati.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Ja tele gradbene vrednosti po katerih je objekt "dovolj" zavarovan na novo vrednost bi bile res zanimive.
Se tudi meni zdi tole odličnen bajer za ribarjenje v kalnem
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Ok če vas razumem dobro je potem tako: Če je hiša realno vredna nova z opremo 200.000€ je najboljše dat zavarovat na 300.000€? Torej da imaš nekaj "lufta"? In ti potem nihče ne more rečt da je bilo podzavarovano? Druga zadeva zopet, kako dokazovat katera oprema je bila v hiši? Koliko je meni znano pri zavarovanju hiše nam nikoli ni noben agent nič slikal?

Lp
Matej

PS:. Ena redkih "pametnih" tem na alterju
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To je vse ribarjenje v kalnem... Kot smo že ugotovili... Načeloma bi moral agent pri kakršnikoli spremembi zavarovalne police ali ob sklenitvi nove/prve police narediti điro po hiši/stanovanju in pridobiti podatke vsaj o cenovnem razredu opreme... PA to ne počno.
In potem (pa naj butec trdi kakorkoli hoče) se iz paketnega zavarovanja na neko vrednost črpa tudi oprema.
Razen mogoče pri Generalliju kjer je v gradbeno vrednost všteta tudi vsa oprema, inventar, osebne stvari...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Hanzi. Običajno je, da če nekdo nečesa ne ve, pač vpraša. Na forumu pa kar postavi neko trditev, pa čeprav je za lase privlečena.
smile-1.gif


Lahko te razveselim, da ima Generali zavarovalnica tudi kritje:

- izliv vode zaradi dotrajanosti, korozije, obrabe in izrabljenosti, slabega vzdrževanja vodovodnega in
odvodnega omrežja; izliv vode iz odprtih pip

Za ta primer se je treba odločiti za EKSKLUZIVNO KRITJE.
smile-1.gif


... da ne govorim o

- škoda na ceveh samih zaradi mehanskega loma
- škodi na odvodnih ceveh samih izven zavarovane zgradbe
- stroških zaradi izgube vode

Hvala, ker ste me poslušali.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Roberto, tvoja zaskrbljenost nad agenti je upravičena.
smile-1.gif


Običajno imajo zavarovalnice že vnaprej definirano zavarovalno vrednost (vsoto). V praksi jo zastopniku program izračuna glede na m2 stanovanja, pri nekaterih zavarovalnicah pa glede na to, koliko sobno stanovanje je (1,2,3,4,5).

Zastopnik mora o tej vrednosti obvestiti sklenitelja (če se zavarovanje sklepa za mizo je lažje). Ni pa noben problem, če se oceni, da ta zavarovalna vsota ni dovolj visoka. Obstoja možnost zvišanja zavarovalne vsote.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Pri Generaliju ti naredim zavarovanje hiše:
- z navedeno resnično kvadraturo,
- na novo vrednost,
- določitev zavarovalne vsote po smernicah,
- vklopljeno indeksacio pri več letnih pogodbah.

... in se nimaš česa bati, da ne bi dobil povrnjeno. Sicer pa je na štajerskem od neurja 2008 zavarovalnica Generali znana kot zavarovalnica, ki je najbolje izplačevala škode. Pa ne zato, ker so naši cenilci tako fajn, ampak zato ker delamo zavarovanja po zgoraj navedenih postavkah, objekt pa ob sklenitvi še slikamo, ter pošljemo strokovni službi za premoženjska zavarovanja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
kje za vraga ima triglav na spletu objavljene splošne pogoje kateri so recimo obvezna priloga polici.
Ali sem res 100 let za leseno žlico ali imajo to oni dobro skrito....
Rabim
PG-poz/99-6
PG-poz-nv/97
KL-ZA- teror/02-1
PG-odg/07-1
KL-ZA-val/99/1

Za dvigalo pogoji pa me ne "zanimajo"
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Pogoji so obvezna priloga k polici in bi jih moral dobiti ob sklenitvi. Na spletu jih najbrž ne boš našel javno objavljenih.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:

... in se nimaš česa bati, da ne bi dobil povrnjeno. .

Moji prijateljici so dvakrat vlomili v trgovino. Bili so kriminalisti, forenziki,..., pa še po 5 letih ni dobila plačila škode za vlom pri Generaliju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.826
14.633
113
ravno zadnjič mi je neka stranka razlagala o podobnem primeru pri neki drugi zavarovalnici. in? nobody's prefect.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pogoji so obvezna priloga k polici in bi jih moral dobiti ob sklenitvi. Na spletu jih najbrž ne boš našel javno objavljenih.

kaj mi nucajo pogoji potem ko sem enkrat sklenil zavarovanje
bonk.gif
. Rabim jih prej. Potem lahko samo prekinem polico. če mi kaj ni všeč, ali pa dodatno zavarujem

Se pravi moram za zgoraj navedene pogoje zatežit upravniku (po zgoraj nevedenih pogojih imamo preko upravnika zavarovano stavbo). Mu bom poslal mejl, oziroma bom mogoče kar na zavarovalnico poslal mejl.
Močno pa dvomim da ima upravnik pogoje.. Lahko pa da jih ima
shocked-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.826
14.633
113
pred sklenitvijo so ti pogoji definitivno predloženi na vpogled, to je za moje pojme eden pomembnejših delov za pregledat preden se podpiše ponudbo. zakonsko si pa obvezan priložiti pogoje k že sklenjeni ponudbi. v glavnem, nihče ti ne bo rekel ne, če boš že pred sklenitvijo prosil za zavarovalne pogoje, sam osebno jih imam vedno s sabo oz. jih že po defaultu dam stranki na vpogled, verjamem pa, da obstajajo zastopniki, ki ne delujejo na tak način.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
kaj mi nucajo pogoji potem ko sem enkrat sklenil zavarovanje
bonk.gif
.

Kdo ti je pa rekel, da lahko dobiš pogoje šele po sklenitvi? Pbutec?
smile-1.gif


Ta je pa dobra. S takšno izjavo se jaz ne bi strinjal.
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Že iščem vire, po katerih bi dobil zograj naštete pogoje. Brez skrbi. MOgoče jih dobim celo pri upravniku.

POgoji "na vpogled" pred sklenitvijo in potem v last ob sklenitvi.. Samo da jih prebereš rabiš recimo 10 minut, da jih razume strokovnjak še ene toliko, ko pa pride do kakšne konkretne škode si bodo pa s pomočjo sodišča tiste pogoje več let vsak po svoje razlagal.
Toliko o vpogledu v pogoje. (spregledaš "narobe" postavljeno vejico ali kaj podobnega (besedo, da/ ne pa si lahko "pečen" )
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Naštete težave imajo ljudje, ki nimajo in ne želijo imeti "svojega" zastopnika, ki se spozna na stvar in bi jim pošteno predstavil produkte. Da o splošnih pogojih ne govorimo.

Najlažje je mimogrede se oglasiti na kakem "šalterju" ter vzeti najnižje kritje določenega zavarovanja, po možnosti "brez izliva vode" ter čez dve leti pričeti s šimfanjem zavarovalnice.

Sicer boš pa rabil poleg pogojev tudi polico. Na njej so lahko navedena tudi dodatna kritja in morebitne odbitne franšize.