Zavarovanje novega vozila

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Je cena koneckoncev med drugim odvisna tudi od škodnega rezultata stranke, itd.
A se ti da na kratko povedati kaj več o škodnem rezultatu stranke.
Jaz sem letos zavarovanje kar precej koristil. Poleg poplav sem imel na hiši še en škodni dogodek, ki je konkretno presegel letno premijo, se mi je pa ravnokar zgodila še ena manjša škoda, ki mi jo je zato neprijetno prijaviti.
Na premoženjskem zavarovanju z mano nikoli niso delali kakšnega dobička, zaradi poplav pa so pa šli pa v minus, ki ga s premijami zlepa ne bodo pokrili (ob morebitnem drastičnem dvigu bom zavarovanje prekinil).
Na avtomobilskem zavarovanju pa zavarujem in plačam minimalno. AO in še dve kasko kombinaciji, tako da je premija nizka in tudi ni kakšnega velikega profita. Ko odšteješ kar gre državi in kar agentu, je vsaka škoda hitro dražja od tistega kar jim ostane.

Nikakor ne gre za to, da bi goljufal ali jih kakorkoli hotel prinesti okoli, ampak davka na strah kar na počez nočem plačevati, zato sem tudi sam naredil oceno realnih in dovolj pogostih tveganj, ki jih je vredno zavarovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
A se ti da na kratko povedati kaj več o škodnem rezultatu stranke.
Seveda, ni problema - škodni rezultat stranke je zelo enostavna zadeva in sicer gre za razmerje med vplačili premij ter izplačili zavarovalnin. Na podlagi tega se potem zavarovalnica lahko odloči, da ti ob sklenitvi X zavarovanja dodeli ali pa odvzame komercialni popust in v kolikor ti ga dodeli - kako visok bo. Ni pa to zdaj neko pravilo, da če imaš slab škodni rezultat potem kar avtomatsko ne dobiš (dobrega) komercialnega popusta, samo možnosti za kaj takšnega so pač večje.
Jaz sem letos zavarovanje kar precej koristil. Poleg poplav sem imel na hiši še en škodni dogodek, ki je konkretno presegel letno premijo, se mi je pa ravnokar zgodila še ena manjša škoda, ki mi jo je zato neprijetno prijaviti.
Ne obremenjuj se s časovnico škodnih dogodkov, gre za višjo silo nad katero nimaš nadzora in če nanese, da imaš dve (ali več) škodi v kratkem času to tako pač je. V kolikor je dogodek krit po polici, kar prijavi, imaš vso pravico do tega ter do pripadajoče odškodnine.

Na premoženjskem zavarovanju z mano nikoli niso delali kakšnega dobička, zaradi poplav pa so pa šli pa v minus, ki ga s premijami zlepa ne bodo pokrili (ob morebitnem drastičnem dvigu bom zavarovanje prekinil).
Na avtomobilskem zavarovanju pa zavarujem in plačam minimalno. AO in še dve kasko kombinaciji, tako da je premija nizka in tudi ni kakšnega velikega profita. Ko odšteješ kar gre državi in kar agentu, je vsaka škoda hitro dražja od tistega kar jim ostane.
Hja, je kot je. Pri nekaterih si zavarovalnice delajo več minusa kot plusa ampak saj pa pri komu drugemu nadomestijo. Sicer pa zavarovalnice pri avtomobilskih zavarovanjih tako ali tako nimajo nekega profita in se lahko pogovarjamo kvečjemu o pozitivni nuli. Avtomobilska zavarovanja imajo zavarovalnice v glavnem zaradi dostopa do ljudi oz. (novih) strank in zato tudi obstajajo zavarovalnice, ki AO&AK zavarovanj sploh ne nudijo saj se jim enostavno ne zdi smiselno ubadati s tem.

Nikakor ne gre za to, da bi goljufal ali jih kakorkoli hotel prinesti okoli, ampak davka na strah kar na počez nočem plačevati, zato sem tudi sam naredil oceno realnih in dovolj pogostih tveganj, ki jih je vredno zavarovati.
Povsem OK. Če si zadovoljen s tem in ti vse skupaj "pije vodo" potem je to to. V končni fazi se mora vsak sam zase odločit koliko mu kaj pomeni oz. koliko bo tvegal in kje bo potegnil črto pa tudi finančne situacije, ki konkretno vplivajo na te odločitve, se razlikujejo od človeka do človeka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darwin

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
ven vrzes parkirišče, tatvino in asistenco, pa bo 500€ manj. ;) jaz sem na 80kilo novonabavne, z nekaj matematike na 700€, kasko 1% odbitna in stekla, pa še kaj, pa kup popustov pa je to to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo