Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A vsi mehaniki delajo? Tudi mali lokalci? Pustmo tiste velike uradne, kjer ostanes brez denarnice...
Torej mali lokalci...delajo sedaj?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Pokliči in vprašaj. Marsikateri dela.
Tudi trgovine z avtodeli laufajo na polno, vsaj pri nas.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ne vem ali je bil na forumu nekdo .malo sarkasticen, ker je rekel da placuje leasing za nov avto ki ga sploh še ni prevzel.
Ta mi je šele bolna...

Ja jaz, ozroma trgali so obrok avto pa v najboljšem primeru dobim čez 1 mesec. jih ne dobim na telefon da vprašam kaj je to. Imam pa star avto še doma ki mu tehnični poteče 20 aprila. Da mi 17 maja rečejo da imam seced dni od poteka pomeni da ga moram v 2 dneh čez tehničnega spravit. Kolona bo pa do sosednje občine. :bonk:
 

acc

Pripravnik
16. apr 2020
42
14
8
Pokliči in vprašaj. Marsikateri dela.
Tudi trgovine z avtodeli laufajo na polno, vsaj pri nas.

No, meni se je prižgala lučka za servis vozila nekaj časa nazaj.. Ko sem klical na svoj uradni servis sem dobil samo info, da sprejemajo samo za nujne primere (okvare ipd.).

Ker se že ves čas dnevno vozim v službo, tudi nabiram kilometre. Ko sem vprašal kako bo potem z garancijo vozila, ker bom recimo čez tisto dovoljeno toleranco, mi ni znal pojasniti. Mogoče kdo kaj več ve ?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
No, meni se je prižgala lučka za servis vozila nekaj časa nazaj.. Ko sem klical na svoj uradni servis sem dobil samo info, da sprejemajo samo za nujne primere (okvare ipd.).

Ker se že ves čas dnevno vozim v službo, tudi nabiram kilometre. Ko sem vprašal kako bo potem z garancijo vozila, ker bom recimo čez tisto dovoljeno toleranco, mi ni znal pojasniti. Mogoče kdo kaj več ve ?

ode garancija :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
No, meni se je prižgala lučka za servis vozila nekaj časa nazaj.. Ko sem klical na svoj uradni servis sem dobil samo info, da sprejemajo samo za nujne primere (okvare ipd.).

Ker se že ves čas dnevno vozim v službo, tudi nabiram kilometre. Ko sem vprašal kako bo potem z garancijo vozila, ker bom recimo čez tisto dovoljeno toleranco, mi ni znal pojasniti. Mogoče kdo kaj več ve ?

Za servis vozila kontaktiraj Alter mehankarje, pa je. Verjetno ti lahko zrihtajo tudi podaljšano garancijo. :p
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, meni se je prižgala lučka za servis vozila nekaj časa nazaj.. Ko sem klical na svoj uradni servis sem dobil samo info, da sprejemajo samo za nujne primere (okvare ipd.).

Ker se že ves čas dnevno vozim v službo, tudi nabiram kilometre. Ko sem vprašal kako bo potem z garancijo vozila, ker bom recimo čez tisto dovoljeno toleranco, mi ni znal pojasniti. Mogoče kdo kaj več ve ?
Vem samo to, da nakladanje po telefonu ne velja pol kurca. Ostalo pa sam nagruntaj.
 

acc

Pripravnik
16. apr 2020
42
14
8
Vem samo to, da nakladanje po telefonu ne velja pol kurca. Ostalo pa sam nagruntaj.

No ja, sem iskal kako imajo druge avtohiše / znamke rešeno.
Delni odgovor sem že dobil, ena od avtohiš ima tako kot je navedeno spodaj - torej ko se približaš toleranci ali nehaš voziti ali ostaneš brez garancije.

Spodaj kopirano, če komu prav pride.

V času izrednih razmer zaradi epidemije korona virusa servisi sprejemajo samo nujna opravila (samo nevozna vozila, vozila nujnih služb itd.). Zamude nastale v času izrednih razmer ne bodo vplivale na veljavnost garancije v kolikor boste upoštevali naslednja navodila:

- Vozila v tovarniški garanciji (od 0 do 3 let starosti, do 100.000 km):
o redni servis opraviti najkasneje v dveh mesecih po preklicu izrednih razmer.
o Dovoljena prekoračitev km: 1500.

- Vozila v podaljšanem jamstvu (vsa ostala vozila mlajša od 5 let):
o redni servis opraviti do 31. maja (rok se bo po potrebi prestavil).
o Dovoljena prekoračitev km: 1500.

Vsekakor priporočamo, da se v primeru zamude posvetujete s servisom. Tako se boste izognili skrbem glede vozila.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Me zanima, če je kak papir med vama (brez overitve) veljaven v.primeru nesreče ali kazni
Če bi mu ti izročil avto in naj se potem kupec vozi z neregistriranim na tvoje ime.
Ali si ti lastnik pralnega stroja iz BB, ki si ga kupil in dobil račun?

Ne želi avta vzet brez prepisa. :cool:

Pa s tako idejo sem sam prišel pred dvemi tedni pa ste pljuvali kako ni šans, da ne nastradaš če ga dobijo, pa pol noče prepisa, pa nimaš prometne pa tablic,... ;)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, če komu kaj pomaga, prejle sem želel urejat podaljšanje zavarovanja za avto, kateremu je poteklo 2.4. (Generali). Tehnični je bil opravljen še pred lockdown-om.
No, online za nazaj ne gre, čeprav so po medijih opozarjali, da bo treba zavarovanje plačati tudi za nazaj. Sem pisal mail, pa da vidim kaj bodo povedali.
Tisti ki bi se v tem času radi zastonj vozili, mislim da ne bo šlo. Oz.če lahko preko e-uprave podaljšaš prometno dovoljenje, lahko tudi urediš prekinitev?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
KSZ:

avto prodaje se odprejo v pon 20.4., ampak avta ne more stranka registrirat oz. narest tehnični pregled

 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
No, če komu kaj pomaga, prejle sem želel urejat podaljšanje zavarovanja za avto, kateremu je poteklo 2.4. (Generali). Tehnični je bil opravljen še pred lockdown-om.
No, online za nazaj ne gre, čeprav so po medijih opozarjali, da bo treba zavarovanje plačati tudi za nazaj. Sem pisal mail, pa da vidim kaj bodo povedali.
Tisti ki bi se v tem času radi zastonj vozili, mislim da ne bo šlo. Oz.če lahko preko e-uprave podaljšaš prometno dovoljenje, lahko tudi urediš prekinitev?

Jaz ti lahko naredim zavarovanje pri Sava zavarovalnici, na daljavo. Ker že imaš tehnični, lahko podaljšaš registracijo online. :)