Zaprtje zavarovalnic in tehničnih pregledov

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.922
3.947
113
Torej 1 mesec čas da narediš tehnični, super da mi ravni takrat poteče da bom ujel gužvo. Že vidim da bom namenoma se vozil malo na črno in šel po 17.6. na tehnični, upam da bo ljudi s takimi idejami čimmanj!:D

Sicer iz tega sledi da se lahko s podrtijo ki ji je potekel tehnični 17. marca lahko voziš 3 mesece "gratis", nekaj pa le je!;)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
N evem al je res tako hudo ali ne glede virusa. Sam ne poznam nikogar da bi zbolel. Toda, če je vse skupaj res in se vse odpre, kdo bo tukaj najbolj tulil?
Res ne vem zakaj tehnični ni odprt. Ampak zakaj ne odprejo ostalega, frizeraj, gostilne... matr samo na sebe gledate na svoj posel. Egoisti ste. Vsem jamračem bi dal v podpis z Andyem in Darjanom ter Lost 1 na čelu, da se odpovedo zdravljenju če zbolijo.

Egoistično? Nimas ravno neke realne predstave o migraciji nekoga na delovno mesto, nekoga ki npr začne službo ob 6h zjutri, kar pomeni da je šel na avtobus ob 4.30 , zato da je ujel vse povezave do službe, pa je vsak dan ustal in šel v fabrko delat, nekaj ima sicer našparanega, ampak ni hotel tistih 2 jurjev zapraviti za avto ker je dražji, ampak jih je imel za vsak slučaj. In glej ga hudiča, prišel je vsak slučaj, avtobuse so mu ukinili, do nekega poceni avta pa nemore.

Soseda dela na pediatrični, avta nima, oddaljena je cca 10km , kako misliš da pride v službo? Včasih kdo pelje, včasih kdo pobere, tudi peš je že odšla, včasih s kolesom, vendar se zgodi da greš tja s kolesom, nazaj pa ne.

Pomoč starejšim na domu ( ne v DSO) je tudi težja če nemoreš do tja, saj npr stari starsi zivijo na viču, ti si pa iz novih jarš, kako bos šel pomagati ? Ali pa mogoče dostavil zdravila, hrano itd..? Nemoreš se vozit s taxijem, saj bo odhodek večji od prihodka.

Pa takih primerov je še ogromno, to sem ti samo podal malce slike v minuti. Enostavno prevoz rabis, še posebej v taki situaciji.
Ne gledat samo iz svoje kože, ce imaš avto reg., ali pa celo vse pri roki, nekdo iz vukojebine nima nič okoli sebe.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.437
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Nisem bral cele teme...

Glede na to, da se veljavnost prometnih "nateguje" sedaj do junija me zanima, kako pa je s plačilom cestnine?
Zavarovanje smo morali zrihtati, kaj pa cestnina? V odloku berem, da se bo v primeru neplačila izterjalo!

Ja pismo, kako in kje pa naj plačam?!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Glede uporabe javnega prevoza, ki ga sedaj ni in ni možno nekam priti, so samo bolj ali manj scenariji, ki so možni okrog Lj, mogoče še MB, CE, KR, KP.
Drugje so to hipotetične situacije. Kdor je hodil v službo, je bodisi imel svoj avto ali se je vozil skupaj z nekom. Vsekakor pa ni mogel računati na javni prevoz.
Se je pač Slovenija v nečem izenačila.
Vseeno pa bi lahko tehnične preglede in registracije odprli. Sedaj bi že morali imeti take ukrepe, ki bi izhajali iz analize, kje se kdo okužil. Dvomim, da se je kdo pri opravljanju tehničnega pregleda.
Zanimivo je, da nekatere večje industrijske stvari dokaj nemoteno delajo, okužb ni. Res pa je, da delavec na minimalcu ne more ne smučanje v Italijo in tudi po Sloveniji ne vem kam ni nikoli šel. Mogoče kdaj pa kdaj s kolegi v kako zidanico. To pa gre še sedaj, če vrata zapreš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sad

Guru
24. avg 2007
20.643
9.307
113
Nisem bral cele teme...

Glede na to, da se veljavnost prometnih "nateguje" sedaj do junija me zanima, kako pa je s plačilom cestnine?
Zavarovanje smo morali zrihtati, kaj pa cestnina? V odloku berem, da se bo v primeru neplačila izterjalo!

Ja pismo, kako in kje pa naj plačam?!
To boš plačal ZA NAZAJ, ko boš podaljšal registracijo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.437
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Ne, to nam bo pa ja vlada JJ šenkala :evil:

1587024417601.png
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.420
127
63
Kaj pa če ga odjaviš z izjavo, da ti je 17.3. zaribal?

Mislis da ti bodo vrnili cestnino čeprav je bil avto doma nevozen?

Glede uporabe javnega prevoza, ki ga sedaj ni in ni možno nekam priti, so samo bolj ali manj scenariji, ki so možni okrog Lj, mogoče še MB, CE, KR, KP.
Drugje so to hipotetične situacije. Kdor je hodil v službo, je bodisi imel svoj avto ali se je vozil skupaj z nekom. Vsekakor pa ni mogel računati na javni prevoz.
Se je pač Slovenija v nečem izenačila.
Vseeno pa bi lahko tehnične preglede in registracije odprli. Sedaj bi že morali imeti take ukrepe, ki bi izhajali iz analize, kje se kdo okužil. Dvomim, da se je kdo pri opravljanju tehničnega pregleda.
Zanimivo je, da nekatere večje industrijske stvari dokaj nemoteno delajo, okužb ni. Res pa je, da delavec na minimalcu ne more ne smučanje v Italijo in tudi po Sloveniji ne vem kam ni nikoli šel. Mogoče kdaj pa kdaj s kolegi v kako zidanico. To pa gre še sedaj, če vrata zapreš.


Če delajo vse fabrke nemoteno, tudi brez večjih zdravstvenih sprememb, potem kakorkoli obrneš, tehnični pregledi niso rizični.

Direktor AMZS ( vsaj mislim da je bil direktor) je včeraj tudi podal izjavo da so sprejeli vse zascitne ukrepe in da so pripravljeni na odprtje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in gimi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.057
113
pri taščici
Me zanima kaj bodo naredili MC giver primerom.
Torej tehnični ti velja do 20. Marca, avto si prodal 16marca, ker si pač dobil nov avto 10. Marca.
Avto imaš 17 maja se kar na dvorišču.
Jaz bi zahteval odjavo z 16.3 oziroma najkasneje 20. 3.
Ne vem ali je bil na forumu nekdo .malo sarkasticen, ker je rekel da placuje leasing za nov avto ki ga sploh še ni prevzel.
Ta mi je šele bolna...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, se to...ker pravite, da ce je avto v teh casih kaj pokvarjen (koncniki in te fore) Ne vem, al sem kaj zamudil, ampak mehaniki so zaprti al so odprti?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Me zanima kaj bodo naredili MC giver primerom.
Torej tehnični ti velja do 20. Marca, avto si prodal 16marca, ker si pač dobil nov avto 10. Marca.
Avto imaš 17 maja se kar na dvorišču.
Jaz bi zahteval odjavo z 16.3 oziroma najkasneje 20. 3.
Ne vem ali je bil na forumu nekdo .malo sarkasticen, ker je rekel da placuje leasing za nov avto ki ga sploh še ni prevzel.
Ta mi je šele bolna...
Konkretno moj primer: 26.3. potekla registracija (TP velja še dobro leto), 31.3. avto prodan in plačan, novi lastnik ga ne more uporabljat. V najslabšem primeru sem pripravljen plačat še 5 dni cestnine.

Aja, da ne bo kdo pametoval - avto je bil last pravne osebe, prodaja z računom, overitev ni potrebna. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.057
113
pri taščici
Me zanima, če je kak papir med vama (brez overitve) veljaven v.primeru nesreče ali kazni
Če bi mu ti izročil avto in naj se potem kupec vozi z neregistriranim na tvoje ime.