Zanič guma Sava eskimo S3

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Pol pa zanalašč sploh ne bo bremzal. :evil:
Glede na komentarje nekaterih najbrž res ne. Pol bi samo napisali v poročilo, da se še ni prilagodil vozilu in je pač prišlo do nesreče. Alter voznikom na ljubo pač ne bomo kupovali novih gum za avto, ki bo šel čez kako leto ali dve v razrez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Saj prav tak, kaj si boš neka brezveze stroške delal. Ker v letu al pa dveh nimaš niti 0.0000001% šanse, da bi ti nekaj na cesto skočlo.
Jaz bi stare letne fural pa ketne v prtlažnik (one od 101-ke, tolko, da maš za policaje)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Ne delaj bedaka iz sebe. Če bi prebral vse, bi videl, da imam na ostalih avtih nove gume. Če bo pa ravno tako naneslo, da mi bo tisti 0.00000001 procent šanse nekdo skočil na cesto in bom zaradi stare gume na starem avtu imel 1 meter daljšo zavorno pot pri 50 na uro bo pa pač moja krivda. Ker sem res grozljivo tvegal in ogrožal vse naključne mimoidoče v celi občini.

A ti si zavorno tekočino preventivno že zamenjal in namestil nove zavorne ploščice? Veš, za tisti 0.0000001%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ksz

Letos sem 4. sezono nataknil pirelli zimske, pa sem bil precej skepticen kako bodo v mokrem. Pa sedaj ugotavljam, da se po mokrem precej bolje drzijo od 3 sezone starih letnih continentalk.

6 let starih S3 pa tudi jaz ne bi natikal. So nove super za v sneg, po dezju po pameti, po 6 letih pa samo za v smeti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Ne delaj bedaka iz sebe. Če bi prebral vse, bi videl, da imam na ostalih avtih nove gume. Če bo pa ravno tako naneslo, da mi bo tisti 0.00000001 procent šanse nekdo skočil na cesto in bom zaradi stare gume na starem avtu imel 1 meter daljšo zavorno pot pri 50 na uro bo pa pač moja krivda. Ker sem res grozljivo tvegal in ogrožal vse naključne mimoidoče v celi občini.

A ti si zavorno tekočino preventivno že zamenjal in namestil nove zavorne ploščice? Veš, za tisti 0.0000001%.
V bistvu ti delaš bedaka iz sebe. Zavorna tekočina nima veze pri zavorni poti. Ima pa vezo pri dolgotrajnem zaviranju, da ne zavre. MEnjuje se ne preventivno ampak se čisto lepo s testerjem pomeri koliko % je vode not. Ploščice, če niso skurjene se ne starajo.
Gume so ti pa edini jeben stik s podlago. In pri 50km/h je "malo" več kot en meter. In to je dovolj, da enega nagaziš al pa se pravi cajt ustaviš al pa da enemu v rit priletiš ker pač ne grabi. Ajde, da letiš v grabn nam je gladko vseeno. Da pa ima nekdo drug škodo zaradi tebe ker si žid je pa nesprejemljivo.
Ampak ja ti si superman, ti se boš z eskimotom starim ko svet ustavo v pol metra gladko. Lej če nimaš za 4 gume nimaš za avto in ga peli že letos v prešo. Tako preprosto je to.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Ne rabiš mi naštevat teh dejstev, so mi poznana. Ampak glede na to kako pišeš bi človek pričakoval, da si bolj preventiven, ker kaj pa če ti slučajno zavre...

Meni se sicer zdi, da si supermen tukaj bolj ti, glede na količino moraliziranja, ki si ga sposoben ustvariti bi človek vsekakor pričakoval, da je okrog tebe vse tipi topi, še prva pomoč v avtu je v okviru roka trajanja in rezervna guma tedensko preverjena na ustrezen tlak... Gum pa vseeno židovsko ne bom menjal. Doslej sem imel v 20 letih vozniške samo 1 prometno, pa še to zato, ker je počil abs obroček in avto ni zaviral tako kot bi moral oz. komaj kaj. Takrat sem nagazil znak in nisem po židovsko povzročil škode avtu pred mano v katerega bi se drugače zabil... Ampak ti že veš kako smo mi židje na starih gumah, komaj čakamo, da koga nagazimo, ker nam ni za dati 200 eur za nove gume, da se bomo ustavili tisti meter ali dva prej, medtem, ko je na cestah polno novih kitajskih gum, ki imajo najbrž še daljšo zavorno pot kot 10 let stara Sava (skladiščena v temi na platišču).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Gasper008

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Glej zavorna ne zavre sama od sebe, tak da ni potrebe po preventivi.
Ti pa pametuj dalje.
Je pa samo 1x dovolj, da maš zaradi stare gume pizdarijo, pa magari je prej 10000x šlo skozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Ampak avto z novo zavorno tekočino ustvari v krajšem času večji pritisk na zavorne ploščice in se prej ustaviš.
Tak da tu so tudi metri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ajde realno glede na to s čim vsem se folk vozi po cestah, 6 let stara Sava z dovolj profila sploh ni tako grozno.
Dec je vprašal in dobil odgovor. Če pa strošek enih srednje cenovnih gum razvlečeš na obdobje štirih let, niti ne znese to tako zelo veliko. Sam eni ljudje pač na gume ne dajo nič. Pa niti nima veze, al voz Audija, al pa Cliota. Ni pa problem Sava ampak specifično Eskimo S3, ki je že nova katastrofa na mokrem, kaj šele stara in kaj šele eno poletje vožena. Te gume so ble (no dvojka) hit, ko smo jih tlačil na Yugote in stoenke namest Tigarc in od takrat se ni na njih spremenilo prav nič, razen profila enkrat. Pol veš, da to ni guma za na sodoben avto in v sodoben promet, čeprav so še zmer popularne.
Če ma pa Daniel avto za na njivo in v hosto, bodo pa tud S3 z dovolj profila OK, saj ima pri hiši še kak drug avto, ki je za na cesto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sad

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Moje mnenje je pa, da je treba gledat avto kot celoto in temu primerno zadovoljiti tistemu kar se povprečno vozi na cesti. Vse ostalo je v glavi voznika.

Iz izkušenj lahko povem, pa tudi ADAC je to potrdil (klik, klik), da gume za lahka gospodarska vozila ne dosegajo niti približno tega kar gume za osebna vozila, tako da ni dvakrat za rečt, da bi bile tele stare Eskimo S3 kaj dosti slabše od teh.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Glej zavorna ne zavre sama od sebe, tak da ni potrebe po preventivi.
Ti pa pametuj dalje.
Je pa samo 1x dovolj, da maš zaradi stare gume pizdarijo, pa magari je prej 10000x šlo skozi.
Če si le pri vseh stvareh v življenju tako pedanten in previden. Vem kako izgleda, ko zavre zavorna, preventiva ne škodi... Ah ja, pa gume so Adapta, celoletne, ne Eskimo. Sicer verjetno niso nič boljše ali morda celo še slabše kot Eskimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Ampak avto z novo zavorno tekočino ustvari v krajšem času večji pritisk na zavorne ploščice in se prej ustaviš.
Tak da tu so tudi metri.
Ni res. Če je stara brez vsebnosti vode je popolnoma enako. Drugo je če enkrat zavre in je zraven zrak. Ker zavorna je nestisljiva in je nestisljiva še vedno tudi če je stara. Konec koncev tudi če vodo not potegne dokler ne zavre je nestisljiva. Torej na zavorno pot ne vpliva.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Če si le pri vseh stvareh v življenju tako pedanten in previden. Vem kako izgleda, ko zavre zavorna, preventiva ne škodi...
Preventivna je nepotrebna če ni vode not. Zato pa obstajajo testerji, da se zmeri. 10 sekund dela.
Al to kr vsako sezono menjuješ preventivno?
Oziroma glede na to, da ti je zavrela ni preventive pri tebi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Na 2 leti.
In ja je vlaga v njej.
Pa najraje naredim to z kolegom pa spijem kako pivo zraven, ker na servisu so mi enkrat menjali samo olje v raztezni posodici, tak da je dobra za tester, na kleščah je pa gnojšnica ven pritekla.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Zavorna se menjuje enkrat na dve leti, tako kot si napisal, v celoti, da se odzrači celoten sistem do zavor.
Merjenje vlage je pa zgolj minimalni standard, ki ne pokaže nujno celotne slike kako je stanje v vsakem koncu zavornega sistema.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Preventivna je nepotrebna če ni vode not. Zato pa obstajajo testerji, da se zmeri. 10 sekund dela.
Al to kr vsako sezono menjuješ preventivno?
Oziroma glede na to, da ti je zavrela ni preventive pri tebi.
Tukaj je pač šlo za rabljen avto, za katerega se ni vedelo, da zavorna tekočina ni bila menjana... ampak nima veze.