Zamenjava zavorne tekočine / postopek

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
Imel avto (Peugeot) na rednem servisu in ker bo avto čez pa mesecev star 2 leti je v načrtu vzdrževanja tudi postavka "Zamenjava zavorne tekočine".

Glede na to, da nekaj vseeno vem o avtomobilih in po moji oceni zadeva ni bila opravljena OK, bi prosil še Alter mojstre za opis pravilnega postopka, še bolje, info kje najdem pisno "navodila" za mojo znamko avta.


Ker če me kaj jezi, je pa to zaračunavanje storitve, ki ni opravljena, oziroma je napravljena napol.

Hvala
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Dihaj, in še enkrat napiši, kaj so naredili napol. So kaj naredili ali nič in samo zaračunali?

Tudi če je niso zamenjali, ni posebej narobe to narediti čez eno leto, še posebej, ker je avto nov novcat. Stopnjo vlage v zav. tek. pa se da tudi pomeriti z inštrumentom...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
Dihaj, in še enkrat napiši, kaj so naredili napol. So kaj naredili ali nič in samo zaračunali?

Tudi če je niso zamenjali, ni posebej narobe to narediti čez eno leto, še posebej, ker je avto nov novcat. Stopnjo vlage v zav. tek. pa se da tudi pomeriti z inštrumentom...
Vem jaz dobro, da bi bilo z zavorno tekočino po 2 letih težko že kaj narobe.

A ker so kao tako striktni, da če ne menjaš kabinskega filtra, ki je omenjen v načrtu vzdrževanja, "ne morejo" potrditi servisne knjižice, me je zmotila "menjava" zavorne tekočine.

Na ponudbi in kasneje računu je zaračunano "praznjenje in polnjenje zavorni obtok" in 1 liter zavornega olja. Na zavornih čeljustih pa odzračevalnih vijakov ni nihče niti pogledal, kaj da bi jih šele odprl.
Na vprašanje kako jim uspe menjati zavorno tekočino brez odzračevanja, pa odgovor: "Imamo posebno vakuum napravo. Potegnemo preko rezervoarja mi to ven". :D


In če nekaj zahtevaš od mene za uveljavljanje garancije/jamstva, mi zaračunaš, potem bodi pošten in MENJAJ tiste par deci olja v sistemu. Ne pa da (mogoče) menjaš pol deci iz rezervoarja.

Zato me zanima kaj se šteje pod "zamenjavo zavorne tekočine". Je to menjava 10% olja ali menjava 90% olja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Nisem mehanik, in ne znam povedati, če lažejo oz., če je to sploh izvedljivo. Na prvo žogo: ni?

Tudi sam bi si želel, da bi ven spravili tudi tisto zav. tekočino pri vsakem od koles, ampak tudi meni so na jap. jajčku flegma ob menjavi zav. tek. po 2eh letih napisali, da so je zamenjali 50%...

P.S.: dobrodošel na fronti z uradnimi servisi. Sprijazniti se boš moral, da delajo samo tisto, kar jim paše. Sam se recimo nisem mogel zmeniti naj zamenjajo hl. tekočino - ker je delo umazano in ni narejeno v dveh minutah. Letos grem drugam, pa bomo videli, kako bo šlo...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Vem jaz dobro, da bi bilo z zavorno tekočino po 2 letih težko že kaj narobe.

A ker so kao tako striktni, da če ne menjaš kabinskega filtra, ki je omenjen v načrtu vzdrževanja, "ne morejo" potrditi servisne knjižice, me je zmotila "menjava" zavorne tekočine.

Na ponudbi in kasneje računu je zaračunano "praznjenje in polnjenje zavorni obtok" in 1 liter zavornega olja. Na zavornih čeljustih pa odzračevalnih vijakov ni nihče niti pogledal, kaj da bi jih šele odprl.
Na vprašanje kako jim uspe menjati zavorno tekočino brez odzračevanja, pa odgovor: "Imamo posebno vakuum napravo. Potegnemo preko rezervoarja mi to ven". :D


In če nekaj zahtevaš od mene za uveljavljanje garancije/jamstva, mi zaračunaš, potem bodi pošten in MENJAJ tiste par deci olja v sistemu. Ne pa da (mogoče) menjaš pol deci iz rezervoarja.

Zato me zanima kaj se šteje pod "zamenjavo zavorne tekočine". Je to menjava 10% olja ali menjava 90% olja.
Se očitno pripravljajo na EVje, kjer bodo tudi samo luft računali :). Smem vprašati koliko te je luft stal? V info: 1 mesec nazaj me je ta hec na nepremijskem avtu stal 40 eur na pooblaščencu.

Očitno so s takimi lažmi večkrat prišli čez. Jaz rahlo pop…, če me ima kdo za bedaka. Sploh, če mi zrak računa.
Tudi sam bi si želel, da bi ven spravili tudi tisto zav. tekočino pri vsakem od koles, ampak tudi meni so na jap. jajčku flegma ob menjavi zav. tek. po 2eh letih napisali, da so je zamenjali 50%...
Si vprašal uvoznika, če je to “po standardu”.
A so ti tudi zaračunali samo 50% ali celotno storitev?

Sicer pa je menjava same zavorne tekočine z vakumsko napravo stvar pol ure ali manj pri novih avtih. Pri starih se zna včasih zalomit s kakšnim zarjavelim “niplom”.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
Nisem mehanik, in ne znam povedati, če lažejo oz., če je to sploh izvedljivo. Na prvo žogo: ni?

Tudi sam bi si želel, da bi ven spravili tudi tisto zav. tekočino pri vsakem od koles, ampak tudi meni so na jap. jajčku flegma ob menjavi zav. tek. po 2eh letih napisali, da so je zamenjali 50%...

P.S.: dobrodošel na fronti z uradnimi servisi. Sprijazniti se boš moral, da delajo samo tisto, kar jim paše. Sam se recimo nisem mogel zmeniti naj zamenjajo hl. tekočino - ker je delo umazano in ni narejeno v dveh minutah. Letos grem drugam, pa bomo videli, kako bo šlo...

eh, če je volja si umazati roke, zadevo menjaš brez večjih težav. In ja z vakum črpalko, ki jo priključiš na odzračevalni vijak. Ne menjaš 100% olja, ga pa po moje menjaš vsaj 90%. No vsaj tako nekako sem pred leti naredil na prejšnjem avtu.

Ja letos sem šel tudi jaz drugam, ker pri prvih je bilo lani zelo podobno z drugo zadevo. Pa spet slaba izkušnja.


Vsakemu "kozolčarju" skoraj bolj zaupam ko pa vsem tem majstrom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
Smem vprašati koliko te je luft stal? V info: 1 mesec nazaj me je ta hec na nepremijskem avtu stal 40 eur na pooblaščencu.

Očitno so s takimi lažmi večkrat prišli čez. Jaz rahlo pop…, če me ima kdo za bedaka. Sploh, če mi zrak računa.

Na ponudbi je 1 liter DOT4 olja 24,62€ in delo 29,89€. Na računu pa je spakirano vse delo pod "manj zahtevna dela".

Eh mene tudi razjezi prav to, da bi oni zahtevali, zaračunali a rok pa si nebi umazali, ker "itak še ni potreba na tako novem avtu".
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
24.62 liter zavorne? pa ljudje jamrajo, da so polne cene tekocin v trgovinah z avtodeli previsoke...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Si vprašal uvoznika, če je to “po standardu”.
A so ti tudi zaračunali samo 50% ali celotno storitev?

Sicer pa je menjava same zavorne tekočine z vakumsko napravo stvar pol ure ali manj pri novih avtih. Pri starih se zna včasih zalomit s kakšnim zarjavelim “niplom”.
Nisem sploh bil pozoren, ker si nisem niti predstavljal, da bi bilo možno, da bi res kaj delali brez, da bi odprli ventile pri bremzah... V avtu pa je po podatkih iz navodil 1 L bremz olja, zaračunali so ga pa 0,5 litra...

Dela je bilo za en drobiž, in začuda računajo samo seštevek ur dela...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.624
1.241
113
Na tvojem avtu je prava procedura min 2 uri, 3 litre olja in cca 7x odzracevanje vseh koles, od tega 1/3 odzracevanj s priklopom na Lexio...
Tega ne dela nihce pri nas sicer, razen kaki popoldanci. Pa pravo tekocino morajo dat, sicer pozre gumice. Pri tebi je torej ostalo staro olje vvvseh lajtungah ter vsaj pol litra v abs/esp. Se pravi eno sranje.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
zdele bo letos avto že 6 let star, zavorna prva, servis pravi, da prvo pomerijo vsebnost vlage v olju, baje jo zavorno olje veže nase (pojma nimam), če preseže določeno vrednost potem menjajo
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Na tvojem avtu je prava procedura min 2 uri, 3 litre olja in cca 7x odzracevanje vseh koles, od tega 1/3 odzracevanj s priklopom na Lexio...
Tega ne dela nihce pri nas sicer, razen kaki popoldanci. Pa pravo tekocino morajo dat, sicer pozre gumice. Pri tebi je torej ostalo staro olje vvvseh lajtungah ter vsaj pol litra v abs/esp. Se pravi eno sranje.
Je na japoncih (suzuki swift 2019) tudi tako kompleksen postopek?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
zdele bo letos avto že 6 let star, zavorna prva, servis pravi, da prvo pomerijo vsebnost vlage v olju, baje jo zavorno olje veže nase (pojma nimam), če preseže določeno vrednost potem menjajo
To je sola am. Revezev/ poklicnih skrtuhov. Ce se avto vozi pocasi, morda ni napacna. Kako vpliva na zav. Komponente se dovoljen procent vlage sicer ne znam oceniti...

Svabi pa ze dolgo tezijo z menjavo na dve leti, ker imajo svoj autobahn, torej zaradi varnosti. Ce ti zavre bremz olje bos tudi sam solidno fajhten...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
To je sola am. Revezev/ poklicnih skrtuhov. Ce se avto vozi pocasi, morda ni napacna. Kako vpliva na zav. Komponente se dovoljen procent vlage sicer ne znam oceniti...

Svabi pa ze dolgo tezijo z menjavo na dve leti, ker imajo svoj autobahn, torej zaradi varnosti. Ce ti zavre bremz olje bos tudi sam solidno fajhten...

lej dej dokaž , da se zaradi tega ustavim 30cm kasneje kot sicer z novim oljem?!grem v ponedeljek takoj zahtevat menjavo, a ko se olje pregreje cevi pustimo iste? nekateri imajo pletene?!, če mi zavre bremz olje bo zavrelo tudi pri tebi?! autobahn , se strinjam, med tem pa polovico naših vozil nima niti diskov niti ploščic za tja kaj šele olje?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.624
1.241
113
Je na japoncih (suzuki swift 2019) tudi tako kompleksen postopek?
Pri vsakem vozilu je dobro da je olje v celoti sveze. Brez odzracevanja nimas sans. Landcruzerco smo pumpal ene 2 uri. Ce bi imel toyota diagnostiko bi resil v pol ure (glede na to, da ni treba na dvigalo...je dovolj visok da pogumnez lezi pod...
Na Psa je procedura taka, da najprej vsa kolesa 2x odzracis, nato te diagnostika vodi dalje (ni treba pumpat nic ker abs sam dela) in ene 3x odzracis vsako kolo, nato pa na koncu se 1x ali 2x vsako kolo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tony