Zakintos

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Odločitev je padla, gremo na Zakintos, hotel Poseidon beach.
Zanimajo me predvsem izkušnje tistih, ki so tam že bili. Ali je treba full paziti na hrano (kakor recimo Turčija, Egipt), kaj je najbolje za jest, kaj se splača pogledat, ko si tam, čemu se izognit, ipd. Kaj pa barantanje - ali tam to poznajo ali ne?
 
Laganas kot Laganas. Razvrat
grin1.gif


Na hrano ni treba posebej paziti, najbolje za jest je itak klasika: Gyros, Souvlaki (ražnjič), jagenjček pod peko. Pri ribah bodi specifičen, ker drugače dobiš file.

Klima v Laganasu je super. Vročina in konstanten veter, tako da je niti ne občutiš.

Za ogledati itak Shipwreck, blue caves, želvji otok, ipd (1dnevna tura z ladjico okrog otoka).

Za barantanje pa ne vem, mislim da sem kupil dva spominka za starše, to je pa to. Sploh Grki niso Turki.


V glavnem mestecu naj te ne zavede "best view on the island", ker boš dal 8€ za dve kavi, videl pa boš:
683779-asd.JPG
 

Priponke

  • 683779-asd.JPG
    683779-asd.JPG
    50 KB · Ogledi: 349

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Zakintos je zakon! Lepi zalivčki, bel pesek, ponoči veliko zabave.
cheer.gif

Fino se je voziti s skuterji, s katerim si lahko ogledaš cel otok in se tudi zapeljati do kakega bolj umaknjenega zalivčka za kopanje, le malo močnejšega je potrebno rentat, ker je nekaj klancev. Hrana tipično Grška in nimaš kaj zgrešiti.
Bili smo tam pred parimi leti in mi je bil lepši, kot pa recimo Kreta.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Hja super, skuterčke bi že rental, samo moje dete je preveliko za v nahrbtnik, pa premajhno da bi znalo samo sedet
smile-1.gif

A tisti izlet kjer vidiš shipwreck in ostale lepe plaže pa narediš vse v enem dnevu?
Sicer smo mislili it še na ogled želv s katamarani (neka green varianta).. 40 EUR/os

Mojo drago zanima predvsem, če imajo kaj za kupovati - "Armanije", "Guccije", ipd..
 
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
A tisti izlet kjer vidiš shipwreck in ostale lepe plaže pa narediš vse v enem dnevu?

Ja. Se ustaviš na parih mestih po 1 uro, za kopanje itd. Spakiraj kaj hrane, ker tistih snacks na ladji hitro zmanjka
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Sicer smo mislili it še na ogled želv s katamarani (neka green varianta).. 40 EUR/os

Če jih bo kaj. Kdaj pa greste?

Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Mojo drago zanima predvsem, če imajo kaj za kupovati - "Armanije", "Guccije", ipd..

To pa ne vem. Verjetno je, čeprav se ne spomnim, jaz sem bil že kar par let nazaj. Že malo mešam otoke med seboj.
 
Mislim, da ravno v začetku Junija nesejo jajca, tako da boste imeli polne plaže tistih prostovoljcev/jajcevahtarjev, ki čuvajo jajca pred plenilci, ljudmi, ipd..
grin1.gif


Malce povprašaj tam, kdaj in kako...Jaz sem videl samo eno, pa še to prav na daleč, sosed npr. je pa plaval z njimi.

Odvisno od časa obiska. Mislim pa da imaš boljše šanse kot jaz, ki sem bil konec avgusta.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Mojo drago zanima predvsem, če imajo kaj za kupovati - "Armanije", "Guccije", ipd..

kolkor se spomnem izmed parih let tam ni neke cigu migu zadeve za barantanje varianta Turčija. Nekaj malega že tam na štantih, vendar teh parfumov pa žal ni mislim.