Okolju prijazni avtomobili

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.100
715
113
EU
Bjorn je v DE testiral plaida pri 200kmh, sploh ni bilo problema. Lahko bi se peljal 1 uro, ker je bila poraba 100 kWh, toliko kot je velika baterija.

Pregrevanja seveda pri konsatntni hitrosti ni. "problem" je dirkališče - zaviranje, pospeševanje. Ampak mi se menimo o vožnji po cesti, ali ne?
Ok razumem, da nisi zdaj šel gledat celega 50 minutnega videa, ampak Bjorn to že v prvih 5-ih minutah pove, da bi Tesla na "V-Max" zdržala kvečjemu 30 sekund, medtem ko lahko tega Audija teraš cel dan 250 km/h dokler je baterija polna.

In pa 200-250 km/h mora biti čisto nekaj običajnega na nemških AC, razen če ni gužve seveda. Recimo na koncu videa vidiš, da je bila njegova povprečna hitrost 174 km/h na 136 km dolžine ceste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.470
389
83
mah najlažje je s polno r1tjo srat - maš keš za bajto, panele, električni avto, pa na balkonu weber žar za 3 jurje eur in folk prepričuješ da "se izplača" in to še razlagaš folku, ki fura že cel lajf avte do max 5000€
Ok razumem, da nisi zdaj šel gledat celega 50 minutnega videa, ampak Bjorn to že v prvih 5-ih minutah pove, da bi Tesla na "V-Max" zdržala kvečjemu 30 sekund, medtem ko lahko tega Audija teraš cel dan 250 km/h dokler je baterija polna.

In pa 200-250 km/h mora biti čisto nekaj običajnega na nemških AC, razen če ni gužve seveda. Recimo na koncu videa vidiš, da je bila njegova povprečna hitrost 174 km/h na 136 km dolžine ceste.
BV mu razlagaš...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
980
250
63
Fun fact je, da večina zagriženih ev drkađij evja sploh nima. So pa glasni v 3pm in preglasijo normalne lastnike.
Recimo bolnik hojnik. Klasični EV ministrant, vozi pa starega dizla

Vozim pregovorno zelo neuporaben avto, k sedi samo dva in kuri samo bencin. Skoraj bolj petorlhead nemors bit.
Ampak kot je @Guinness izpostavo, nekateri si ne zastikamo uči, da more bit daily stedilnik zgolj in samo dizlca.

Ker v resnic je za stedilnik EV precej smiselna zadeva za mnogo ljudi, Sam nekateri si to se niso postudiral, zato raje pr svojem "stedilniku" se vedn vstrajajo na "plin".

V moji garazi bo vedno en zanimiv ICEjas. Kar se pa ne pomen, da zarad te ideologije nemors sprejet vse prednosti EVja kot daily driverja.

Sam eni ste preveč zabiti da bi to dojel. Mogoče premočne substance ?