Zakaj sem drugorazredni državljan kljub dobri službi in lastniški nepremični?

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.381
916
113
Pozdravljeni,


Star sem dobrih 40 let, imam super in dobro plačano službo. Vozim avto višjega cenovnega razreda in dve lastniški nepremičnini brez kredita. Eno nepremičnino oddajam.

Ugotavljam, da sem kljub vsemu v naši lepo Sloveniji drugorazredni državljan. Zakaj?


Ker za razliko od Romov (v nadaljevanju bom uporabljal izraz cigani, ker si kaj drugega ne zaslužijo):

Sem moral za oba stanovanja najeti kredit in trdo delati, da sem ga odplačal. Cigani najdeno zemljo, ki nji njihova in tam zgradijo črno gradnjo. Kaj se zgodi? Nič. Če bi jaz naredil enako, bi nepremičnino podrli, stroške obesili meni in ker ne bi imel denarja za poplačilo, bi šel v osebni stečaj.

Imam elektriko, ki jo plačujem. Ne vem, kako imajo lahko cigani elektriko na nepremičnini, ki je postavljena na tuji zemlji brez gradbenega in uporabnega dovoljenja?


Da imam vodo, sem moral legalno kupiti nepremičnino. Zakaj bi jo torej morala država zagotovoti ciganom, za črno gradnjo na tuji zemlji. Jih pa razumem, da rabijo vodo, da lahko operejo svoje BMW-je,

Ker plačujem davke, gre torej del plače policajem tudi in mojih prispevkov. Pa mi na misel ne pride, da bi jih tepel. Torej, če ne plačuješ davkov jih potem lahko pretepaš?

Če bi si kupil avto na keš, bi me FURS najprej vprašal od kje mi denar? Če ne bi znal pojasiti izvora, bi plačal davek. Kot kaže, moram k Ciganom v službo, da me naučijo kako do BMW brez dohodkov in bi me FURS pustil pri miru?

Zakaj moram vsako leto registrirati avto in plačati davke, če se lahko cigani vozijo brez tega.

Torej, kot Slovenec, ki plačujem vsako leto zelo visoke davke, sem drugorazredni državljan. Vsak cigo ima vreč pravic in nas. Dolžnosti pa nobene.

Vem, kdo bo rekel, da ne nestrpen, ampak vse kar sem napisal drži in je čas, da se nehamo slepiti.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.521
1.305
113
Emona / Carnium
Glede na slog pisanja in kontekst, bi ugibal, da si povsem povprečen državljan. Premožen, vendar nesrečen. Malce dvomim, da so cigani razlog.

Even when repressed, inequality grows; only the man who is below the average in economic ability desires equality; those who are conscious of superior ability desire freedom; and in the end superior ability has its way.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
Pozdrav tudi tebi.
Že v prvem stavku si zaštrikal vse. Imaš lastnino, se pravi zaposlitev, plačo, od katere si dolžan plačevati davke in prispevke.
Če nimaš nič, si na sociali, si vsega oproščen. Aja če si pa melo zagorel pa sploh.
Pozdrav.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.289
5.419
113
Pozdravljeni,


Star sem dobrih 40 let, imam super in dobro plačano službo. Vozim avto višjega cenovnega razreda in dve lastniški nepremičnini brez kredita. Eno nepremičnino oddajam.

Ugotavljam, da sem kljub vsemu v naši lepo Sloveniji drugorazredni državljan. Zakaj?


Ker za razliko od Romov (v nadaljevanju bom uporabljal izraz cigani, ker si kaj drugega ne zaslužijo):

Sem moral za oba stanovanja najeti kredit in trdo delati, da sem ga odplačal. Cigani najdeno zemljo, ki nji njihova in tam zgradijo črno gradnjo. Kaj se zgodi? Nič. Če bi jaz naredil enako, bi nepremičnino podrli, stroške obesili meni in ker ne bi imel denarja za poplačilo, bi šel v osebni stečaj.

Imam elektriko, ki jo plačujem. Ne vem, kako imajo lahko cigani elektriko na nepremičnini, ki je postavljena na tuji zemlji brez gradbenega in uporabnega dovoljenja?


Da imam vodo, sem moral legalno kupiti nepremičnino. Zakaj bi jo torej morala država zagotovoti ciganom, za črno gradnjo na tuji zemlji. Jih pa razumem, da rabijo vodo, da lahko operejo svoje BMW-je,

Ker plačujem davke, gre torej del plače policajem tudi in mojih prispevkov. Pa mi na misel ne pride, da bi jih tepel. Torej, če ne plačuješ davkov jih potem lahko pretepaš?

Če bi si kupil avto na keš, bi me FURS najprej vprašal od kje mi denar? Če ne bi znal pojasiti izvora, bi plačal davek. Kot kaže, moram k Ciganom v službo, da me naučijo kako do BMW brez dohodkov in bi me FURS pustil pri miru?

Zakaj moram vsako leto registrirati avto in plačati davke, če se lahko cigani vozijo brez tega.

Torej, kot Slovenec, ki plačujem vsako leto zelo visoke davke, sem drugorazredni državljan. Vsak cigo ima vreč pravic in nas. Dolžnosti pa nobene.

Vem, kdo bo rekel, da ne nestrpen, ampak vse kar sem napisal drži in je čas, da se nehamo slepiti.
Nisi nestrpen, le svoje delo zagovarjaš. Drugače pa vsaka čast za vse kar imaš in kar si napisal. Spoštujem ljudi ki zaslužijo s svojim delom.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.381
916
113
Glede na slog pisanja in kontekst, bi ugibal, da si povsem povprečen državljan. Premožen, vendar nesrečen. Malce dvomim, da so cigani razlog.

Even when repressed, inequality grows; only the man who is below the average in economic ability desires equality; those who are conscious of superior ability desire freedom; and in the end superior ability has its way.
:valjamse: Te morem razočarati. To, da sem povprečen državljan vem. Se ne štejem med premožne, mi p ani hudega. Drugače pa daleč od tega, da bi bil nesrečen. Imam super ženo, veliko prijateljev, dosti potume tako službeno, kot privatno, ipd. In kar je najbolj pomembno, sem zdrav.

Mi gredo pa vseeno na K. Ne samo Cigani. Tudi drugi delomrzneži. Tudi to, da z davkoplačevalskim denarjem gradijo stanovanja za druge. Ne rečem, revežem je potrebno pomagati. Ne pa, da na top lokaciji v Ljubljani na Brdu ne vidiš več ženske, ki ni zavita v rjuho in živi v stanovanju, ki ga je zgradila država/občina z našim denarjem. Da ne rabi delati, ker so socialno transferji dovolj veliki.

Vsako leto pomagam kar nekaj družinam. Pomagal sem tudi v času poplav, ker so ljudje bogi. To naredim v veseljem in je prav tako. Ne K mi pa gre, da to moram delati preko prisilnih dajatev, ker denar ne gre tistim, ki pomoč res potrebujejo ampak tistim, ki izigravajo sistem.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.431
652
113
:valjamse: Te morem razočarati. To, da sem povprečen državljan vem. Se ne štejem med premožne, mi p ani hudega. Drugače pa daleč od tega, da bi bil nesrečen. Imam super ženo, veliko prijateljev, dosti potume tako službeno, kot privatno, ipd. In kar je najbolj pomembno, sem zdrav.

Mi gredo pa vseeno na K. Ne samo Cigani. Tudi drugi delomrzneži. Tudi to, da z davkoplačevalskim denarjem gradijo stanovanja za druge. Ne rečem, revežem je potrebno pomagati. Ne pa, da na top lokaciji v Ljubljani na Brdu ne vidiš več ženske, ki ni zavita v rjuho in živi v stanovanju, ki ga je zgradila država/občina z našim denarjem. Da ne rabi delati, ker so socialno transferji dovolj veliki.

Vsako leto pomagam kar nekaj družinam. Pomagal sem tudi v času poplav, ker so ljudje bogi. To naredim v veseljem in je prav tako. Ne K mi pa gre, da to moram delati preko prisilnih dajatev, ker denar ne gre tistim, ki pomoč res potrebujejo ampak tistim, ki izigravajo sistem.
in potem praviš da nisi nesrečen . Še nevoščljiv si jim, ti z vsem .
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.216
31
113
Pozdravljeni,


Star sem dobrih 40 let, imam super in dobro plačano službo. Vozim avto višjega cenovnega razreda in dve lastniški nepremičnini brez kredita. Eno nepremičnino oddajam.

Ugotavljam, da sem kljub vsemu v naši lepo Sloveniji drugorazredni državljan. Zakaj?


Ker za razliko od Romov (v nadaljevanju bom uporabljal izraz cigani, ker si kaj drugega ne zaslužijo):

Sem moral za oba stanovanja najeti kredit in trdo delati, da sem ga odplačal. Cigani najdeno zemljo, ki nji njihova in tam zgradijo črno gradnjo. Kaj se zgodi? Nič. Če bi jaz naredil enako, bi nepremičnino podrli, stroške obesili meni in ker ne bi imel denarja za poplačilo, bi šel v osebni stečaj.

Imam elektriko, ki jo plačujem. Ne vem, kako imajo lahko cigani elektriko na nepremičnini, ki je postavljena na tuji zemlji brez gradbenega in uporabnega dovoljenja?


Da imam vodo, sem moral legalno kupiti nepremičnino. Zakaj bi jo torej morala država zagotovoti ciganom, za črno gradnjo na tuji zemlji. Jih pa razumem, da rabijo vodo, da lahko operejo svoje BMW-je,

Ker plačujem davke, gre torej del plače policajem tudi in mojih prispevkov. Pa mi na misel ne pride, da bi jih tepel. Torej, če ne plačuješ davkov jih potem lahko pretepaš?

Če bi si kupil avto na keš, bi me FURS najprej vprašal od kje mi denar? Če ne bi znal pojasiti izvora, bi plačal davek. Kot kaže, moram k Ciganom v službo, da me naučijo kako do BMW brez dohodkov in bi me FURS pustil pri miru?

Zakaj moram vsako leto registrirati avto in plačati davke, če se lahko cigani vozijo brez tega.

Torej, kot Slovenec, ki plačujem vsako leto zelo visoke davke, sem drugorazredni državljan. Vsak cigo ima vreč pravic in nas. Dolžnosti pa nobene.

Vem, kdo bo rekel, da ne nestrpen, ampak vse kar sem napisal drži in je čas, da se nehamo slepiti.

pa sej ti noben ne brani, da vse prodas, pustis sluzbo in gres v romsko naselje. nekaj casa te bojo po rokah nosil, ko bo pa zmanjkalo spage, bos pa izkusil se vse ostale lepote romskega zivljenja. ali pa socialnega, tudi tja ti noben ne preprecuje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

Schime

Guru
22. nov 2008
1.943
749
113
Prvo kar bi morala država narediti je, da se ukine vsa sociala v času, ko je delovnih mest več kot je na voljo delavcev in se jih zato išče po drugih državah. Pusti se samo tistim, ki imajo socialne prejemke zaradi zdravstvenih razlogov in so zaradi tega delovno nesposobni.
Pri manjku delovne sile res ne vem zakaj bi nekoga stimulirali, da ostane doma?
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
888
373
63
Glede na slog pisanja in kontekst, bi ugibal, da si povsem povprečen državljan. Premožen, vendar nesrečen. Malce dvomim, da so cigani razlog.

seveda je nesrečen. Ker če bi delal po ciganski agendi, bi zdaj mel 4-5 nepremičnin, pa še žena bi mela boljši avto. ;)

Jeba ja, ti po regelcih, poleg gledaš ostale ki cuzajo sistem. Peče ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.939
1.395
113
Glede na slog pisanja in kontekst, bi ugibal, da si povsem povprečen državljan. Premožen, vendar nesrečen. Malce dvomim, da so cigani razlog.

Even when repressed, inequality grows; only the man who is below the average in economic ability desires equality; those who are conscious of superior ability desire freedom; and in the end superior ability has its way.

Sicer cenim vložek, vključno s poudarkom na dvojini.

Verjetno velja za vse dohodkovne razrede, da obnašanje omenjene manjšine povzroča določeno nelagodje in frustracije med ljudmi.

Ne pomnim da bi bil dober znak za drzavo, ko so njeni organi na taksen nacin diskreditirani. Neglede na popularno mnenje o policiji, si kar vesel, ko jih rabis.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.081
2.253
113
Sicer cenim vložek, vključno s poudarkom na dvojini.

Verjetno velja za vse dohodkovne razrede, da obnašanje omenjene manjšine povzroča določeno nelagodje in frustracije med ljudmi.

Ne pomnim da bi bil dober znak za drzavo, ko so njeni organi na taksen nacin diskreditirani. Neglede na popularno mnenje o policiji, si kar vesel, ko jih rabis.

V bistvu je OP potrdil, da denar ne kupi sreče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in msenjur

damirj

Guru
9. maj 2012
5.081
2.253
113
Potrdil je za svoj primer.
Vse je odvisno samo od tega, kakšno miselnost imaš.
Za svoj primer zagotovo. Za poslošitev je pa verjetno res potrebno bolj globoko pomisliti. Tistim, ki nimajo dovolj za se prebit skozi mesec, to najverjetneje ne velja, verjetno pa tudi za kakšne druge skupine.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.521
1.305
113
Emona / Carnium
Sicer cenim vložek, vključno s poudarkom na dvojini.

Verjetno velja za vse dohodkovne razrede, da obnašanje omenjene manjšine povzroča določeno nelagodje in frustracije med ljudmi.

Ne pomnim da bi bil dober znak za drzavo, ko so njeni organi na taksen nacin diskreditirani. Neglede na popularno mnenje o policiji, si kar vesel, ko jih rabis.
Saj sem že po nekaterih odzivih ugotovil, da bi morda lahko kaj pojasnil, pa se mi do tega trenutka res ni ljubilo. Soforumaša sem malo preveč osebno naslovil, namesto, da bi v isti rog pihnil...čeprav ga:
- razumem in
- se z njim strinjam,
mislim, da mu lahko samo še špricer naročim in ga poslušam.

Absolutno ne podpiram take vrste "šlepanja", sploh pa ne na ravni države. In ja, neposredno finančno stanje ni tisto, ki oblikuje končni pogled na problematiko. Je pa lahko povezano z etiko, s pomočjo katere si lahko prišel v nek dohodkovni razred (če ti ni z neba padlo), ki ti izostri sliko realitete in oblikuje pogled na svet :) Širše gledano je torej vzgojna komponenta glavna, ki vpliva na etiko. Torej, vpliv družine, širše družbe, navad, norm, prepričanj, izobrazbe, tudi vpliv vere in vsekakor tudi ekonomskega položaja.

Vem, da se red lahko dela in tudi naredi. Tisti, ki dela red, ni najbolj priljubljen...bodisi v družini, soseski ali v vrhu države. Ta priljubljenost (začinjena z nesposobnostjo) je po mojem mnenju glavni razlog za obstoj omenjene problematike (manjšine, sociala,...), ki se s strani oblasti vsiljuje, kot nekakšna norma(la). Obstaja sicer nek tolerančni prag, kjer vrh države iz njihovih oblakov sklati klofuta prej omenjene povprečne raje, ampak mi smo daleč od tega praga...

Kako zelo nam manjka podpora države občuti vsak sam, ko se sreča s problemom, ki je večji od njega samega. Naj bo to nekaj, kar mora reševati Policija, Uprava, Sodišče, Sociala,...Jaz sem Policije vesel že, ko se peljejo mimo. :srce:

In tudi mislim, da država lahko opredeli tiste, ki pomoč potrebujejo in na drugi strani "popuca" tiste, ki manipulirajo s predpisi in normami, da bi prišli do nečesa, kar jim v resnici ne pripada.

No, ko enkrat pridemo do tega, da je omenjeni problem zares problem, bi ga jaz postavil ob bok vsem drugim problemom, ki se ne skladajo z etičnimi in moralnimi normami ter jemljejo veter v jadra državljanske pokončnosti, za tem bi narisal en spider chart, da vidimo que pasa :) Akcijski plan...sestavim vlado v senci oreha :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: leibstandarte

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.206
6.025
113
Vojnik
zadnje par dni (ne samo ta tema) se mi je v vezi s teboj pojavilo eno samo vprašanje... si to ti, ali kdo drug za tvojim nickom? V prvem primeru - upam, da zrihtaš, kar te muči, tele distrakcije so pa samo zguba cajta in dobre volje. In totalno nekonstruktivne.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.381
916
113
Vojnik
zadnje par dni (ne samo ta tema) se mi je v vezi s teboj pojavilo eno samo vprašanje... si to ti, ali kdo drug za tvojim nickom? V prvem primeru - upam, da zrihtaš, kar te muči, tele distrakcije so pa samo zguba cajta in dobre volje. In totalno nekonstruktivne.
Ma vem… razpizdilo me je vse skupaj. Nekaj sem racunal, ker bom moral zaradi novih ukrepov vrhunskega managerja, Steave Jobsa slovenske energetike, zapreti popoldanski s.p. in najti drugo resitev.

Ko kalkuliram bruto, neto, prispevke,’ipd., me je vrglo na rit, ker vidim, da v enem letu placam za eno garsonjero v Ljubljani davkov in se vprasam, kaj dobim za to. Imas pa prav, nic je bo bolje, ce se sekiram.

Edino, ce neham delat, grem med cigote, dobim vse zastonj in si zavrtim komad od Mileta Kitica, Nemoze nam niko nista…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N