Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
V Avstriji, kjer imajo lockdown, pa kje so se pridno cepili, nosili FFP maske, pa pridno kazali PCT na vsakem koraku, pa kjer se učenci testirajo in sploh nimajo problemov tam, kjer jih imamo mi....... je pa kriv kdo?
Krivi ste zradikalizirani ljudje z neumnimi vprašanji za kateremi je lažniva agenda iz Fox Newsa.

Nehaj se naslajati nad lastno nevednostjo in bizarno afiniteto do morbidnosti umirajočih ljudi.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
To kar sem prepisal ni iz medijev, ampak direkt iz njihovega ministrstva za zdravje in socialo.
Je kdo zmožen razumeti, kako si lahko eno sekundo presenetljivo luciden, znaš poiskati kredibilne vire, in uporabiti pamet - ko ti pa ti to ne paše, pa na komando izklopiš vse naštete kapacitete in se greš pretvarjat, kot da jih nikoli ni bilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
V Avstriji, kjer imajo lockdown, pa kjer so se pridno cepili, nosili FFP maske, pa pridno kazali PCT na vsakem koraku, pa kjer se učenci znajo testirat in sploh nimajo problemov tam, kjer jih imamo mi....... je pa kriv kdo?
Kriv je un Kuratz, ki ni uzakonil obveznega cepljenja.

Zločinski komunistični režim je svoje občane (ne, državljani se jim ni smelo reči) pred črnimi kozami, v nekih drugih časih, pred skoraj 50imi leti, ko je bilo denarja mnogo manj kot danes, rešil v treh tednih.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Saj bo nabijalček poslal dijake na tečaje ravnanja z ventilatorjem. Kaj pa je to takega, dva tedna, pa znajo vse.

Sem že 1x povedal. Pol leta traja tole (širški sklop "intenzivne interne medicine") na specializaciji za internista. Domnevam da je uporaba ventilatorja namensko mogoče res dva tedna od celega proograma. Lahko si pogledaš program. Covid imamo skoraj dve leti, 500 ventilatorjev baje tudi, plac tudi ni problem ... skratka če bi bil interes bi od 7000 zdravnikov kolikor jih je v sloveniji aktivnih, z ustrezno "vzpodbudo" BP našli 500 kandidatov če že res rabi vsak stat za svojim ventilatorjem in delajo v 3h izmenah kot v fabriki pa bi imeli pokrit covid danes.

To da nimamo medicinskih sester sem pa tudi že povedal, poznam jih jst nekaj ki delajo kot kelnarce in za blagajno v hoferju in bi rade volje prišle delat v zdravstvo če bi bile plače na nivoju.

Skratka tehničnih ovir ni, problem je samo denar oz. lobij za denarjem. Denar namreč je, ker penzičem se bo dalo pa povprečno po 200 eur na mesec covid dodatka spet, pa jih je 400.000 (torej če bi dal ta isti denar za 1000 sester in 500 zdravnikov bi dobil vsak .... em 50 jurijev, torej če damo zdravniku 5k na mesec več pa sestri 1k več, imamo pokritih par mesecev covid intenzivne).
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Kriv je bil Covid, in zanj smo letos izumili cepivo!

Lani takle čas smo, zato, ker še ni bilo cepiv, morali zapreti celo državo v totalni lock-down!

In izključno učinek cepljenja je dosegel to, da letos lock-downa nimamo, in je stanje v družbi tako solidno, da se lahko TI še naprej delaš glupega brez da bi moral biti zaprt med štiri stene!

malo se umiri in poglej mal po ostalih drzavah
V Belgiji je prakticno ekako kot lani. Kjer je mogoce je obvezno delo od doma, prisotnot je dovoljena en dan v tednu.
Maske vsepovsod, prepovedane privatne zabave,...

Pa so 1.10., glede na visoko precepljenost, odpravili vecino ukrepov, Flandrija v bistvu vse, torej maske, nobenega PCT preverjanja,....
No, po treh tednih so zaceli zaostrovat, vsak teden bolj
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Sem že 1x povedal. Pol leta traja tole (širški sklop "intenzivne interne medicine") na specializaciji za internista. Domnevam da je uporaba ventilatorja namensko mogoče res dva tedna od celega proograma. Lahko si pogledaš program. Covid imamo skoraj dve leti, 500 ventilatorjev baje tudi, plac tudi ni problem ... skratka če bi bil interes bi od 7000 zdravnikov kolikor jih je v sloveniji aktivnih, z ustrezno "vzpodbudo" BP našli 500 kandidatov če že res rabi vsak stat za svojim ventilatorjem in delajo v 3h izmenah kot v fabriki pa bi imeli pokrit covid danes.

To da nimamo medicinskih sester sem pa tudi že povedal, poznam jih jst nekaj ki delajo kot kelnarce in za blagajno v hoferju in bi rade volje prišle delat v zdravstvo če bi bile plače na nivoju.

Skratka tehničnih ovir ni, problem je samo denar oz. lobij za denarjem. Denar namreč je, ker penzičem se bo dalo pa povprečno po 200 eur na mesec covid dodatka spet, pa jih je 400.000 (torej če bi dal ta isti denar za 1000 sester in 500 zdravnikov bi dobil vsak .... em 50 jurijev, torej če damo zdravniku 5k na mesec več pa sestri 1k več, imamo pokritih par mesecev covid intenzivne).
Piši Janezu, rad ima take ... velikopotezne, praktične ljudi, če je treba tudi na meji osebnostne motnje. To je samo plus, manj komplicirajo.

Če pa se slučajno zgodi, da Urška presodi, da govoriš neumnosti, te bojo pa še vedno lahko ponucali, da boš okrog trogal truge. Saj jih je samo 150 na teden, takle dedec, ki tipka dvoročno, bo pa to že zmogel! Z levo roko!

Tudi denar ni problem, prostovoljcem na Covid oddelkih dajo 30 EUR/dan.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.775
-216
113
Od kdaj oblast govori resnico?

Oblast tudi govori, da je aplikacija offline, pa ti v resnici sledi na vsakem koraku. Res si naiven.
Pravzaprav vi tu še najbolj nabijate, kako je aplikacija offline, Tudi lažete za to, da bi zbili iz glave pomisleke, da bo app kam kaj javljala.

Oblast je bila glede tega precej razglašena, Logarjeva je trdila, da bo delovala offline - celo anonimno, Krek je govoril, da ima moćne serverje, Poklukar je pa rekel, da bodo šteli, kolikokrat se bo kaka koda skenirala. Da je koda vezana na osebo je jasno upam.

Danes vemo, da se aplikacija povezuje na server, da se mimo volje uporabnika posodablja in da vključuje nove funkcionalnosti.
Torej se je že začelo dogajat vse tisto, kar sem rekel da bo, pa ste tolkli po meni da to pa že ne bo - da so to teorije zarote.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Piši Janezu, rad ima take ... velikopotezne, praktične ljudi, če je treba tudi na meji osebnostne motnje. To je samo plus, manj komplicirajo.

Če pa se slučajno zgodi, da Urška presodi, da govoriš neumnosti, te bojo pa še vedno lahko ponucali, da boš okrog trogal truge. Saj jih je samo 150 na teden, takle dedec, ki tipka dvoročno, bo pa to že zmogel! Z levo roko!

Tudi denar ni problem, prostovoljcem na Covid oddelkih dajo 30 EUR/dan.

Janez ima že take velikopotezne svetovalec. Samo oni mu svetujejo drugače. Pa sej konekocnev če bi bil sam na oblasti bi delal enako, sploh če bi hotel biti še na oblasti. Daješ tistim ki te volijo (to vsekakor ni tistih 20k sester ki jih imamo in 10k zdravnikov, pač pa je 400k upokojencev), skrbiš za interes lobijev (zdravniškega konkretno), ko zdravstvo jamra da so problemi jih preneseš na necepljene. Ma kaj hočeš boljšega, če je včasih vojna veljala za dober čas za vladanje je sedaj tole covid x3 (v vojni še vedno lahko izgubiš glavo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Sem že 1x povedal. Pol leta traja tole (širški sklop "intenzivne interne medicine") na specializaciji za internista. Domnevam da je uporaba ventilatorja namensko mogoče res dva tedna od celega proograma. Lahko si pogledaš program. Covid imamo skoraj dve leti, 500 ventilatorjev baje tudi, plac tudi ni problem ... skratka če bi bil interes bi od 7000 zdravnikov kolikor jih je v sloveniji aktivnih, z ustrezno "vzpodbudo" BP našli 500 kandidatov če že res rabi vsak stat za svojim ventilatorjem in delajo v 3h izmenah kot v fabriki pa bi imeli pokrit covid danes.

To da nimamo medicinskih sester sem pa tudi že povedal, poznam jih jst nekaj ki delajo kot kelnarce in za blagajno v hoferju in bi rade volje prišle delat v zdravstvo če bi bile plače na nivoju.

Skratka tehničnih ovir ni, problem je samo denar oz. lobij za denarjem. Denar namreč je, ker penzičem se bo dalo pa povprečno po 200 eur na mesec covid dodatka spet, pa jih je 400.000 (torej če bi dal ta isti denar za 1000 sester in 500 zdravnikov bi dobil vsak .... em 50 jurijev, torej če damo zdravniku 5k na mesec več pa sestri 1k več, imamo pokritih par mesecev covid intenzivne).
V vednost: nabijalček je famozni pametnjakovič nemenabijat. Če si se pa prepoznal …
 
  • Haha
Reactions: tony

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Pravzaprav vi tu še najbolj nabijate, kako je aplikacija offline, Tudi lažete za to, da bi zbili iz glave pomisleke, da bo app kam kaj javljala.

Oblast je bila glede tega precej razglašena, Logarjeva je trdila, da bo delovala offline - celo anonimno, Krek je govoril, da ima moćne serverje, Poklukar je pa rekel, da bodo šteli, kolikokrat se bo kaka koda skenirala. Da je koda vezana na osebo je jasno upam.

Danes vemo, da se aplikacija povezuje na server, da se mimo volje uporabnika posodablja in da vključuje nove funkcionalnosti.
Torej se je že začelo dogajat vse tisto, kar sem rekel da bo, pa ste tolkli po meni da to pa že ne bo - da so to teorije zarote.
Vemo, ja. Tej funkcionalnosti se reče posodabljanje aplikacij preko Google Play. Tam se tudi ti GROMOZANSKI serverji nahajajo. A veš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony