zakaj Kosovo, ce je ze Albanija?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Sej dokler bos sprejemal etnincno ciscenje, je popolnoma razumljivo da ne bov videl problema.
srbi nebi smeli "cistit" kosovo na tak nacin kot so ga. s pobijanjem, zaziganjem in posiljevanjem, ampak na kaksen drug, ne nasilen nacin.

Ker pa so se posluzili najenostavnejse moznosti, so sedaj posledice taksne kot so.
Sej na svetu ni pravice. tisti ki ima moc ukazuje drugim, pa ce se male rib se tako jezijo, ne bodo dosegle nic.
welcome to reality
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
A so kaksnega likvidirali?
niso, sepravi je to ze ena moznost, ki je veliko boljsa kot srbska.

Vedet moras, kaj si lahko privoscis in kaj ne. rusija, amerika, kitajska, indija, turcija in druge drzave si lahko omislijo etnicno ciscenje, pa ne bodo nobenemu odgovarjale in ne bo nobenih problemov. ker je pa srbija veliko manjsa in brez vpliva, si tega ne more. jebat ga
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Hillbilly bi zagotovo kakega fenatli, če ne bi celo minister prišel.
hysterical-1.gif


Moja poanta pri ciganih je ta. Tako beli šampinjončki kot cigani so zelo podobni. Oboji so nelegalni, necivilizirani, gradijo na črno, itd. Enaka zalega je na Kosovou, tako kot jih je želela Slovenija spucati z vstajo domačinov, tako da so želeli Srbi z vojsko, žal nekaj let prepozno.

Kar se pa tiče velikih igralcev pa nimam kaj priponiti, tega se zavedam. Žalostno je to da svet postaja samo ena velika korporacija.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ne morem si kaj, da se ne bi strinjal z napisanim. Vsak ima svoje "cigane". Vprašanje je le, kdo si cigani za prebivalce Kosova.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Trenutno na Kosovu?
grin1.gif

Šiptarji smatrajo Srbe za nižje razvite, ki živijo v umetnih enklavah.

Trenutno v Srbiji?
Srbi smatrajao šampinjončke za zalego neprimerljivh rasežnosti.

Jeba
grin1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
C: Šampinjončki lepo spokajo svoje nelegalne rite skupaj celotnim nogometnim moštvom ter se naselijo v prijetnim Albaniji s katero se tako radi hvalijo plus Srbi jim častijo še all inclusive na prijetni obali Albanije. Čisto Kosovo, velika Srbija, šampinjončki pa živijo skupaj kot so želeli.
grin1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
To je nerealen scenarij in to dobro veš. Če bi bilo tako enostavno do sedanjih težav sploh ne bi prišlo.
Moje mnenje? Na Balkanu bo še pokalo. Končalo se bo še z eno intervencijo tujcev, rezultat pa bo nov berlinski zid.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.892
1.344
113
Vem, zato pa smeško na koncu.
wink-1.gif


Ja, ravno to me pogreje, ker vojna "tam dol" bo vplivala tudi tukaj na Alpe, žal. Zgodovina se ponavlja.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
To je nerealen scenarij in to dobro veš. Če bi bilo tako enostavno do sedanjih težav sploh ne bi prišlo.
Moje mnenje? Na Balkanu bo še pokalo. Končalo se bo še z eno intervencijo tujcev, rezultat pa bo nov berlinski zid.

Dolgorocno... Drzavljanska vojna v Srbiji, zelo verjetna NATO intervencija, nov berlinski zid na reki Drini.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Mene pa neki druzga zanima, pa bi prosu brez bombardiranja in obsojanja. Hvala. Kdo so prazvaprav avtohtoni prebivalci ozemlja, ki ga poznamo kot današnje Kosovo. Če gledam Wikipedio, so to Iliri, ki so bili tam nastanjeni v 4.st.b.c. in se je to območje imenovalo Dardanija. O bizantincih je govora šele nekaj stoletij kasneje. Ravno tako nekje v istem obdobju se pojavijo Otomani in pol še Srbi. Kosovska bitka skor tisočletje kasnej. Men ni več nič jasno. Srbi govorijo, da je to od pamtiveka njihovo ozemlje, Albanci, Kosovarji, Šiptarji, kakor jih pač poimenujete, skrakta večinski prebivalci Kosova, se mečejo vn, da so oni tam od pamtiveka. Če se dobr spomnim, ko so nas učili zgodovine, je blo od nekdaj Vojvodina avtonomna, ravno tako Kosovo. Če zopet laično vrnem spomin na naučeno zgodovino, se mi zdi, da so se Srbi rešil Turkov šele mal pred 1. svet. vojno, ko jim je bil predan ključ Beograda. Pol je bla itak kraljevina SHS, pa pol SFRJ in dons to, kar je. In jst vs zbegan zdej. Wikipedia ima ene podatke, po netu spet najdeš vse kar češ in to je pol tko, kr človeka prov preveč ne zanima tist, kar se te direkt ne tiče. No in če spet gledam te stare zemljevide, se tam v 19. stoletju Kosovo spet pojavlja kot samostojna dežela. Po zemljevidkih sodeč, je bil Kosovo del Srbije ( Jugoslavije se zaradi avtonomne politične ureditve ne prišteva), v vsem tem času slabih 100 let. In ker res ne poznam do potankosti zgodovine in še enkrat poudarjam, je ta post izključno zato, da mi to nekdo obrazloži, pojasni in me s tem dodatno izobrazi, bi prosil za neko objektivno razlago. Predvsem me zanima, kako je lahko Kosovo zibeljka Srbstva, če se sklicujejo na bitko na Kosovu, ki je bla v 14. stoletju. A prej Srbi niso mel zgodovine al kako? Zame je začetek oz. zibeljka Slovenstva Samova plemenska zveza, pa knežji kamen pe te fore, sam so se zgodile waaaayyy before kot pa bitka na Kosovu.
Bi lahko torej kdo vse to pojasnil, ker se upam stavit, da se marsikdo v vsej tej zbrki ne znajde, pa ga mogoče zanima in bi blo zlo zaželjeno, da dobimo vsaj približno sliko vsega.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Ne da se mi brat 8 strani, me pa zanima kako to, da so jih ravno ZDA prve priznale. Pričakoval bi, da jih bo Albanija prej ...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Ne da se mi brat 8 strani, me pa zanima kako to, da so jih ravno ZDA prve priznale. Pričakoval bi, da jih bo Albanija prej ...

simpl - geostrateški položaj za vojaška oporišča, gospodarsko zelo zanimiva pokrajna (ruda)...itd itd itd...
itak vsi vemo da če ni nobenega finančnega prihodka od pokrajine ki je pod vojaškim udarom, da se ZDA ne bodo premaknile niti za mišji ku*ac, pa če agresor vse iztrebi...
zato so zda začele pritiskati na ostale države, da jo čimprej priznajo. da se lahko končno prične "gospodarska reforma" (t.i. izkoriščanje naravnih bogastev s strani zda, saj so sedaj veliki prijatelj belih čeladarjev)...
 
Nazadnje urejeno:

Francoz

Pripravnik
In kaj čakamo Slovenci? Verjetno nas bo vsaka ura zakasnitve priznanja stala 100.000 dolarjev?
evil.gif


Španija in Romunija samostojnosti Kosova ne mislita priznati.
ne-ne-1.gif


Bo NATO zato bombanrdiral Madrid?
bonk.gif

Bodo v bombandiranju Madrida sodelovali tudi španski piloti?
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Ne da se mi brat 8 strani, me pa zanima kako to, da so jih ravno ZDA prve priznale. Pričakoval bi, da jih bo Albanija prej ...

taksen je bilo dogovor ze pred osamosvojitvijo
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.