zahteva za nov PDA

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Torej. Bom na kratko napisal.

Kupim nov htc p3600 z garancijo. Po 3 dneh se pojavi med ts in lcdjem mala lužica( zgleda kot razlito) in telefon se nena vedno poveže v omrežje. Zgleda, da je hardwersko nekaj narobe z radio modulom.

Pošljem jaz na servis, vrnejo telefon in ko ga dvignem na mobitelu zgleda, kot da so zamenjali itd.. naredili pa niso nič, razen testirali, pa še to bolj bogo, ker niso niti vidli, da se nena vedno pooveže v omrežje.

Ok, po 3 dneh , ko ga dvignem na mobitelu se lužica ponovno pojavi, le da je zdaj 2 krat večja, v omrežje se še vedno ne poveže... Se odličim da ga v naslednjih dneh nesen na mobitel in ga naj ponovno pošljejo. Pa sem videl, da imam eno pot v LJ pa sem ga osebnmo oddal na CHSu. To je bilo prejšnji torek.

Kličem jaz včeraj zjutraj na chs okoli 9.00 . Dvigne ona, ki dela na telefonu na recepciji in me začudeno vpraša, če me niso obvestili, da je telefon že pripravljen na prevzem par dni. Sem rekel da ne, pa mi reče naj pridem po njega, čeprav je mela pred sabo podatke, da sem 130 km doma iz LJ. Pa rečem, da ga naj pošljejo po pošti, pa mi reče jutri pride z gls-om na vaše stroške.
stupid-1.gif


Pred 15 min. gls pripelje pda, zaračunajo mi 4.17 eur, kar je 1k sit
jezen.gif
za 200 gramski paketek....

Vklopim pda in
stupid-1.gif
telefon se ne poveže v omrežje, pa sem jim lepo rekel, naj ga večkrat izklopijo in restartajo, da bodo vidli napako z radio modulom. Zdaj so sicer spucali nabralo se tekočino med plastema, venda so mi ob tem dejansju naredili 3 1.5 mm velike vzporedne praske v skrajnem desnem zgornjem kotu, kjer je OK gumbek. Sicer ni moteče, ker je folija prek, samo tak nočem met!!!!

Torej, če ga 3jič pošljem zaradi iste napake, lahko zahtevam novega???

Mater, za telefon sem dal bivših 90k( včasih, si nisem mislil, da bom kdaj dal tolko za telefon, max. 60 k) pa me jebe da to ni res.

Kaj predlagate. Lepa hvala za odgovore. 5*


cry12bpy.gif
 

door_man

Zelenc'
22. nov 2007
14
0
1
Tista "lužica" ki jo omenjaš je prism effect in je dokaj pogost in normalen, še posebej če telefon nosiš v žepu in pritiskaš na zaslon. Je stalno prisoten ali čez čas izgine? Glede omrežja je pa lahko težava tudi v SIM kartici, sploh če je že starejša, poskusi z drugo.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ko si bil pri CHSju že drugič, bi takrat mogu zahtevat šefa. Če prideš s prijaznim obrazom in kulturno pozdraviš te ne jebejo 5 posto...
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik door_man pravi:
Tista "lužica" ki jo omenjaš je prism effect in je dokaj pogost in normalen, še posebej če telefon nosiš v žepu in pritiskaš na zaslon. Je stalno prisoten ali čez čas izgine? Glede omrežja je pa lahko težava tudi v SIM kartici, sploh če je že starejša, poskusi z drugo.
To je moj 5 touchscreen telefon, tako da je lužica zame bila nekaj novega.
wink-1.gif

Lužica je dejansko zginla očitno med potjo na servis. Jaz pa sem najprej mislil, ko sem ga prevzel, da so zamenjali TS, pol pa preberem na servisnem listu, da so samo testirali pda, ker garancija ni veljala, ker sem imel naložene piratske win mobile . hehe Vem, bil je trenutek odločitve, pa sem ga kar dal na popravilo, namesto da bi počakal da bi ga sflešal in drug dan poslal.
redface-1.gif


To v zvezi s sim sem tudi že razmišljal. Mam res ene 9 let staro SIM (rdeče barve na hrbtni strani). Je pa do zdaj delala v vseh napravah brezhibno ( tudi na qtek 9100), zato me čudi, da bi glih zdaj nekaj zajbavala. Bom sprobal z mamino pametno sim pa poročam.
smirk-1.gif


Hvala za odgovore
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Ko si bil pri CHSju že drugič, bi takrat mogu zahtevat šefa. Če prideš s prijaznim obrazom in kulturno pozdraviš te ne jebejo 5 posto...

Ja, zdaj mi je to povsem jasno. Vem za v bodoče.
zmaga.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Zdaj te lahko še zajebavajo, da si noložil piratkse oz. nepreverjene programe in da si ti kaj zjebal...vedno o daš kaj na popravilo pobriši tako robo dol...to je prvo pravilo...
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sem imel isti problem, da se ni povezal v omrežje oz. da radio rom sploh ni delal, pa so mi menjali komplet matično plato.
drugače pa obstaja en zakon da ti dajo nov telefon, če napake ne odpravijo v 45ih dneh. se pa seštejejo dnevi skupaj, če napake ne odpravijo na prvem servisu. se pravi poglej kolk dni je bil telefon na servisu vse skupaj zarad te napake.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Pri meni pa je kriva sim kartica. Sem zaj sprobal s pametno, 3 restarti in 2 izklopa. V vseh primerih se je povezal v pol krajšem času v omrežje, kot s staro, kadar se pač je.

Grem jutri po novo, tako da bo pda delal kot mora.

lp
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ne boste verjele, še sam sem komaj... Spet se je pojavla lužica. Na istem mestu. Velika kot prvikrat. Lahko zdaj zahtevam nov aparat??
evil.gif
 

Stipe

Pripravnik
4. sep 2007
365
0
16
Če se pojavla ista napaka in ti je ne morajo odpraviti lahko zahtevaš povračilo kupnine oz. nov aparat.
 

door_man

Zelenc'
22. nov 2007
14
0
1
Lahko se zgodi, da bo tudi na novem aparatu enak efekt na zaslonu, imam sedaj glofiisha in se kar pogosto pojavlja, meni osebno ni moteč. Ravno tako pri prejšnem asusu je občasno prišlo do zlepljenja ts-ja z zaslonom in ts sploh ni delal, če sem ga imel v žepu.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ne. Sem vse 4 dozdajšnje telefone nosil v žepu. Z zaslonom obrnjenim navznoter ( v nogo) , pa pri nobenem ni blo teh problemov.problemov.