Mobilni telefon ne najde domačega WIFI

uporabnik2022

Pripravnik
5. jan 2022
80
26
18
Imam težavo, mobilni telefon oz. eden od njih ne najde domačega WIFI (vse ostale najde). Do danes je vedno OK delovalo, zdaj pa sem pogledal in vidim, da ni interneta. Grem pogledat pod razpoložljive WIFI točke in vidim, da ene ne kaže - moje. To se dogaja na enem od mobilnih telefonov, ki ga uporabljam zgolj za določene aplikacije, na ostalih, starejših, vse normalne dela in lovi vsa omrežja, tudi domače WIFI omrežje. Nastavitev ni nihče mogel spreminjati, saj ni bilo nikogar doma. Kje bi lahko bila težava?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Imam težavo, mobilni telefon oz. eden od njih ne najde domačega WIFI (vse ostale najde). Do danes je vedno OK delovalo, zdaj pa sem pogledal in vidim, da ni interneta. Grem pogledat pod razpoložljive WIFI točke in vidim, da ene ne kaže - moje. To se dogaja na enem od mobilnih telefonov, ki ga uporabljam zgolj za določene aplikacije, na ostalih, starejših, vse normalne dela in lovi vsa omrežja, tudi domače WIFI omrežje. Nastavitev ni nihče mogel spreminjati, saj ni bilo nikogar doma. Kje bi lahko bila težava?
Ročno spremeni wifi kanal na karkoli med 1 in 11. Kanali nad tem so odvisni od lokacije, kar imajo nekateri telefoni brez vstavljene SIM težavo ugotoviti.

Pa izkopi samodejno "optimizacijo" kanala, sklepam da se ti je wifi router na podlagi prometa odločil da te prestavi na višji kanal, najverjetneje 13.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Bom uporabil to temo:
Trenutna situacija:
T-2 net (optika), INNBOX router/WiFi točka
v veliki večini prostorov (hiša) lovi dobro, v nekaterih kotičkih občasno lovi/ne lovi, na terasi zunaj WiFI ne lovi več

Opcija A:
imam en star router, ki bi ga lahko priključil, samo bi moral vleči 20 m UTP kabla preko podstrešja, da bi ga priklopil (Wifi bi tako kar pusti v mansardi, da bi lepo pokril vrt)
Zanima, me kako bi WiFi preklapljal med dvema omrežjema

Opcija B:
kupim en WiFi extender, ga dam v po diagonali na drugi konec hiše (v istem nadstropju) kot je T2 WiFi in se ne ubadam z omrežji

Kja predlagate
A ali B
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Bom uporabil to temo:
Trenutna situacija:
T-2 net (optika), INNBOX router/WiFi točka
v veliki večini prostorov (hiša) lovi dobro, v nekaterih kotičkih občasno lovi/ne lovi, na terasi zunaj WiFI ne lovi več

Opcija A:
imam en star router, ki bi ga lahko priključil, samo bi moral vleči 20 m UTP kabla preko podstrešja, da bi ga priklopil (Wifi bi tako kar pusti v mansardi, da bi lepo pokril vrt)
Zanima, me kako bi WiFi preklapljal med dvema omrežjema

Opcija B:
kupim en WiFi extender, ga dam v po diagonali na drugi konec hiše (v istem nadstropju) kot je T2 WiFi in se ne ubadam z omrežji

Kja predlagate
A ali B
Telefoni ne znajo pametno preklapljati med dvema različnima omrežjema - komaj ko zmanjka signala preklopi.

Pravilna rešitev je, da na obeh routerjih daš enako ime omrežja in potem bo telefon (v teoriji) preklopil, ko bo videl da je na drugem boljši signal.

Kar se mene tiče je opcija A boljša, ampak jo moraš tudi pravilno izvesti - na koncu moraš imeti eno omrežje in ne dveh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Leon2007

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bom uporabil to temo:
Trenutna situacija:
T-2 net (optika), INNBOX router/WiFi točka
v veliki večini prostorov (hiša) lovi dobro, v nekaterih kotičkih občasno lovi/ne lovi, na terasi zunaj WiFI ne lovi več

Opcija A:
imam en star router, ki bi ga lahko priključil, samo bi moral vleči 20 m UTP kabla preko podstrešja, da bi ga priklopil (Wifi bi tako kar pusti v mansardi, da bi lepo pokril vrt)
Zanima, me kako bi WiFi preklapljal med dvema omrežjema

Opcija B:
kupim en WiFi extender, ga dam v po diagonali na drugi konec hiše (v istem nadstropju) kot je T2 WiFi in se ne ubadam z omrežji

Kja predlagate
A ali B
Če si pri T-2 je opcija tudi tole: