Z zložljivim kajakom v Benetke - parkiranje

19. jul 2007
2.821
1.536
113
Z zložljivm kajakom v prtljažniku bi se odpeljal do Benetk, parkiral avto, sestavil kajak in naredil enodnevno turo po kanalih in potem zvečer domov.

Kje lahko parkiram avto:
- ni predrago (ali celo zastonj)
- je blizu vode, da lahko grem z kajakom naokrog.

LP
 
19. jul 2007
2.821
1.536
113
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Se lahko "privat" voziš po kanalih Benetk?

Kakor sem malo prebral - New York Times, Guardian naj bi se lahko peljal. Načeloma je prepovedeno in rabiš dovoljenje - ampak če bom v težavah sem bom skliceval na to da uredba ureja motorne čolne. Je pa res da ni nikjer izrecno dovoljeno, da se lahko voziš z kajaki itd.

Bomo reševali težave, ko/če bodo.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
225
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi: Z zložljivm kajakom v prtljažniku bi se odpeljal do Benetk, parkiral avto, sestavil kajak in naredil enodnevno turo po kanalih in potem zvečer domov. Kje lahko parkiram avto: - ni predrago (ali celo zastonj) - je blizu vode, da lahko grem z kajakom naokrog. LP
Evo, odgovor iz prve roke
smile-1.gif
.

No ko si enkrat v Benetkah, pač paziš na vodne prometne znake, pa na vse ostala velika plovila. Mi načeloma nismo imeli nobenih težav, se pa izogibaj glavnih plovnih poti predvsem tam kjer te lahko povozi kaj zares velikega (kot npr. trajekt)
shocked-1.gif
.

Meni vsekakor pravljično doživetje in sem na ta način v Benetkah bil že dvakrat. Je pa verjetno sedaj poleti prevroče, s preveč vonjavami in preveč turisti. Ko se vrneš napiši svoje vtise, mogoče se zmeni(va) mo za še kakšno ponovitev
grims-1.gif
.
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
Pred 3 leti sem se odpravil v Benetke s svojim 3 metrskim gumjakom in štirjakom. Čoln sem spravil v vodo točno na tejle lokaciji Google maps , kjer lahko prideš in parkiraš z avtomobilom (zastonj) praktično ob vodi. Prepovedano po Benetkah voziti v lastni režiji ni, je pa prepovedano iti v posamezne manjše kanale (vse označeno z znaki). Vozila sva se cel dan, šla neštetokrat mimo karabinjerov (enkrat celo v "prepovedanem" kanalu) in brez problemov. Paziti moraš le na valove, ker je voda po Benetkah relativno plitva, in ko gre mimo tebe kakšna večja jahta, je kar pestro (čeprav so omejitve glede hitrosti in so vsi zelo pazljivi glede tega). Skatka edinstvena izkušnja.
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.821
1.536
113
Obema hvala za odgovore.

Najbrz bodo Benetke počakale do jeseni, sedaj bova rajši šla na kakšna alpska jezera.

Zanima me koliko časa sta veslala od celine do Benetk (poleg mostu).
 

Srandi

Pripravnik
16. feb 2011
338
0
16
Jst sicer veslal nisem, tomos 4 pa je rabil, da me je po kanalčku in ob mostu do Benetk pripeljal v cca. 30 min (od oka gre 5 km/h)