XIAOMI MI BOX S 4K vs. Chromecast

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
moj receiver očitno ne podpira njihovega prostorskega zvoka, tako imam samo stereo.

Morem sam sebe popravit.
V nastavitvah na mi boxu je bilo narobe nastavljeno. Dela prostorski zvok normalno!
 

mpm

Pripravnik
18. avg 2007
122
6
18
Včeraj nabavil Google TV in moram rečt, da je prav luštna zadeva.
Imam doma tudi Shielda, pa se mi zdi da je sistem še bolj odziven na tem chromecastu.
Zdaj moram samo še počakati , da dobim usb-c hub pa da vidim kako se bo potem obnesel.
Potem se bom pa odločil ali bo dobil mesto tudi v dnevni sobi namesto Shielda.:D

Kater hub si vzel?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Deluje z originalnim polnilcem od Google tv-ja, testirano z priključenim usb ključkom z naloženimi filmi in predvajano preko VLC playerja.:zmaga:
Sej super, da deluje. Samo je pa to skok 10let nazaj. Še vedno je potrebno na pc-ju downloadat in kopirat in se sprehajat... To me vrne v čase Yamada dvd player in xtreamer predvajalnik :cool:
Saj imaš vse v mreži, zakaj potem ne predvajaš direkt z diska v pc-ju?
Manjka jim torent app in da lahko vse dela preko usb diska
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.594
6.308
113
Deluje z originalnim polnilcem od Google tv-ja, testirano z priključenim usb ključkom z naloženimi filmi in predvajano preko VLC playerja.:zmaga:

Bi lahko na tale USB-C hub priklopil svoj zunanji WD disk, ki je brez napajanja in bi lahko na TV-ju normalno gledal vsebino diska?
Ker trenutno, če priklopim direktno na TV zadeva ne deluje. Baje da, ker disk nima svojega napajanja.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Bi lahko na tale USB-C hub priklopil svoj zunanji WD disk, ki je brez napajanja in bi lahko na TV-ju normalno gledal vsebino diska?
Ker trenutno, če priklopim direktno na TV zadeva ne deluje. Baje da, ker disk nima svojega napajanja.
Če je le napajanje zunanjega diska problem, si morda omisli Y USB kabel, da lahko še dodatno napajanje priklopiš zraven. Staršem to dobro dela. Uporabljajo podobnega temu: https://si.links.eu/kabel-delock-usb-2-0-y-kabel-2x-usb-a-m-na-usb-a-z-000433 . V levi priključek je priključen zunanji WD disk, srednji je vtaknjen v USB na TV, rdeči pa v zunanji napajalnik 1A.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.594
6.308
113

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Rabil bi neko zadevo za gledanje youtuba na TV in mogoče kakšen Netflix. Kaj je najcenejše in ok?
Ali lahko pri teh zadevah ko enkrat streamas iz telefona na napravo potem na telefonu ugasnes youtube app in predvajanje prevzame naprava?

Hvala
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Vem, da je izven budgeta, ampak mogoče komu ni, pa bere to ceno. Če se nočeš zajebavat z ničemer in želiš, da zadeva enostavno dela, potem nvidia Shield. Imam 4 leta in je po drkanju s prejšnjimi boxi prava milina. Vse dela.

PS: Tisti, ki imate boljše zvočnike DTS HD, True aduio Atmos itd... poglejte kaj box sploh podpira, če prenese singla do receiverja in zvočnikov ali ti downsampla na kakšen DTS.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.594
6.308
113
Vem, da je izven budgeta, ampak mogoče komu ni, pa bere to ceno. Če se nočeš zajebavat z ničemer in želiš, da zadeva enostavno dela, potem nvidia Shield. Imam 4 leta in je po drkanju s prejšnjimi boxi prava milina. Vse dela.

PS: Tisti, ki imate boljše zvočnike DTS HD, True aduio Atmos itd... poglejte kaj box sploh podpira, če prenese singla do receiverja in zvočnikov ali ti downsampla na kakšen DTS.

In za kaj še uporabljaš NVidia Shield? Zanima me zato, da vidim, če bi bila tudi zame uporabna.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
In za kaj še uporabljaš NVidia Shield? Zanima me zato, da vidim, če bi bila tudi zame uporabna.

Netflix, Spotify, NBA TV, Youtube, Kodi (iz diska ali preko mreže direkt iz laptopa Blue Ray filme) kakšno igrico, ker ima Geforce streaming service, prej sem imel še Telemach TV app gor, da nisem rabil set-top boxa, zdej nisem več na telemachu. Potem pa streaming kakšnih vsebin s telefona na TV...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.594
6.308
113
Torej če imaš android TV tega ne potrebuješ, ker je vse že na TV. Čeprav je pa stabilnost v kurtzu.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Razmišljam o nakupu Xiaomi MI Box S in sicer z namenom da bi ga uporabil kot Android TV na katererega bi naložil EON Smart aplikacijo (če gre). Zadevo bi uporabil na Panasonic TV-ju, ki nima Android-a. Internet imam Telekom (optika). Potreboval bi tudi funkcijo ogleda za nazaj pa me zanima, če je ta možnost izvedljiva. Paket pri Telemachu je EON Premium TV.