XIAOMI MI BOX S 4K vs. Chromecast

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaj od teh 2 nabaviti. Cene so tam-tam. oz zakaj ne kupit navadni chromecast - ker je cenejši:sprasujemse:

Imam navadni chromecast, kater mi zadovoljuje za kar ga trenutno uporabljam (netflix, plex, yt, yt music), razmišljam, da bi si ga prestavil v gym in v dnevno sobo dal nekaj novega.

Vendar se ne morem odločit kaj pridobim z novim dražjim gadgetom...

Hvala!
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Kaj pa tretja alternativa? Tudi sam sem imel chromecast 2. gen kar nekaj časa. Ker se mi je zdel malo štorast za uporabo, predvsem pa se je pri dolgotrajnem predvajanju zelo segrel in sem in tja zmrznil, sem ga zamenjal za Mi TV Stick. Zadeva izgleda kot malo večji USB ključek, ki gre direktno v HDMI, ima vse, kar ima chromecast, samo da deluje veliko hitreje, poleg tega pa ima gor komplet android TV. Nanj lahko naložiš android aplikacije, s file explorerjem lahko preko mreže prilezeš na mrežne diske in neposredno predvajaš shranjene zadeve, itd.
Chromecast se skrije pred njim, potrebe po večjih škatlah pa pravzaprav ni. Jaz sem od njega pričakoval veliko manj in sem bil zelo prijetno presenečen.
Ne podpira sicer 4K, ampak jaz ga imam priklopljenega na nekoliko starejši FullHD televizor in tega zato ne pogrešam.
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kaj pa tretja alternativa? Tudi sam sem imel chromecast 2. gen kar nekaj časa. Ker se mi je zdel malo štorast za uporabo, predvsem pa se je pri dolgotrajnem predvajanju zelo segrel in sem in tja zmrznil, sem ga zamenjal za Mi TV Stick. Zadeva izgleda kot malo večji USB ključek, ki gre direktno v HDMI, ima vse, kar ima chromecast, samo da deluje veliko hitreje, poleg tega pa ima gor komplet android TV. Nanj lahko naložiš android aplikacije, s file explorerjem lahko preko mreže prilezeš na mrežne diske in neposredno predvajaš shranjene zadeve, itd.
Chromecast se skrije pred njim, potrebe po večjih škatlah pa pravzaprav ni. Jaz sem od njega pričakoval veliko manj in sem bil zelo prijetno presenečen.
Ne podpira sicer 4K, ampak jaz ga imam priklopljenega na nekoliko starejši FullHD televizor in tega zato ne pogrešam.
Hvala!
Tudi ni slaba ideja.
Ali deluje tako, da je hdmi vštekan v hi-fi receiver in tudi, če je tv ugasnjen lahko s telefona streamam glasbo preko cast? To mi je zelo pomembno, da ne rabim prižigat tv za glasbo poslušat.
Kakor vidim ga je potrebno na roke vklapljat preko dalinca, se ne zažene sam, ko dobi napajanje? To mi ni tak problem.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Nimam take konfiguracije, da bi ti lahko potrdil, ampak če je zadeva up&running, lahko nanj streamaš glasbo. Chromecast je vgrajen in je v tem pogledu identičen googlovemu Chromecastu.
Sem šel preverit. Nazadnje je bil ugasnjen preko daljinca in se sam ni prižgal, ko sem prižgal TV. Ne vem pa, kako je, če se sam zaradi neaktivnosti spravi v stand-by. Bi ga moral dati na malo manj časa (trenutno imam nastavljeno na 4 ure) in potestirat. Podpira pa HDMI CEC, če ti to kje prav pride.
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Hvala!
Tudi ni slaba ideja.
Ali deluje tako, da je hdmi vštekan v hi-fi receiver in tudi, če je tv ugasnjen lahko s telefona streamam glasbo preko cast? To mi je zelo pomembno, da ne rabim prižigat tv za glasbo poslušat.
Kakor vidim ga je potrebno na roke vklapljat preko dalinca, se ne zažene sam, ko dobi napajanje? To mi ni tak problem.
Za tega novega ne vem ali deluje, Chromecast 1.gen mi ni deloval na tak način, zato sem pred leti nabavil chromecast audio
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Kaj od teh 2 nabaviti. Cene so tam-tam. oz zakaj ne kupit navadni chromecast - ker je cenejši:sprasujemse:

Imam navadni chromecast, kater mi zadovoljuje za kar ga trenutno uporabljam (netflix, plex, yt, yt music), razmišljam, da bi si ga prestavil v gym in v dnevno sobo dal nekaj novega.

Vendar se ne morem odločit kaj pridobim z novim dražjim gadgetom...

Hvala!

Chromecast je ql za kaj prestavit na TV, ni pa to (za razliko od XIAOMI-ja ipd. škatlic) TV BOX - nanj ne boš namestil kodija, tudi Netflix slika ne bo 4K, še pravi 1080p vprašanje če bo... Jaz recimo imam na Netflixu preko Chromecasta opazno slabšo sliko in zvok kot direktno na TV-ju, pri kakšnem HBO GO je pa sploh slaba slika preko Chromecast-a...
Morda je kaj drugače z novim Chromecastom, ki bi naj imel tudi samostojen Android TV vmesnik. Žal je brez izhodov tako da lahko pozabiš na kak priklop zunanjega diska...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Chromecast je ql za kaj prestavit na TV, ni pa to (za razliko od XIAOMI-ja ipd. škatlic) TV BOX - nanj ne boš namestil kodija, tudi Netflix slika ne bo 4K, še pravi 1080p vprašanje če bo... Jaz recimo imam na Netflixu preko Chromecasta opazno slabšo sliko in zvok kot direktno na TV-ju, pri kakšnem HBO GO je pa sploh slaba slika preko Chromecast-a...
Morda je kaj drugače z novim Chromecastom, ki bi naj imel tudi samostojen Android TV vmesnik. Žal je brez izhodov tako da lahko pozabiš na kak priklop zunanjega diska...
To mi je jasno čemu je namenjen chromecast in mi trenutno zadošča. Samo malo je geeka v meni in me mikajo nove stvari, samo malo je tudi gorenjca v meni pa ne zapravljam rad, če nima smisla ;)

Imam 10+ let staro plazmo katera ima čist super sliko z netflixa ;)

Kodi... hmm, ko dobim optiko imam idejo za htpc... samo, če ni potem bolj smiselno NAS zaradi backupa in video...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Imam 10+ let staro plazmo katera ima čist super sliko z netflixa ;)

Kodi... hmm, ko dobim optiko imam idejo za htpc... samo, če ni potem bolj smiselno NAS zaradi backupa in video...

Ko enkrat na 4K televizorju vidiš HDR sliko potem ugotoviš da tisto kar si mel prej ni super slika :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Krop
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Chromecast je ql za kaj prestavit na TV, ni pa to (za razliko od XIAOMI-ja ipd. škatlic) TV BOX - nanj ne boš namestil kodija, tudi Netflix slika ne bo 4K, še pravi 1080p vprašanje če bo... Jaz recimo imam na Netflixu preko Chromecasta opazno slabšo sliko in zvok kot direktno na TV-ju, pri kakšnem HBO GO je pa sploh slaba slika preko Chromecast-a...
Morda je kaj drugače z novim Chromecastom, ki bi naj imel tudi samostojen Android TV vmesnik. Žal je brez izhodov tako da lahko pozabiš na kak priklop zunanjega diska...
Če hočeš Kodija gor rabiš še TOLE, ima pa še 4,4GB prostega storage za apk.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.358
113
Na trgu je ogromno teh Android Box-ov in ko bereš reviews-e so praktično povsod tudi minusi. Že na Amazonu jih je malo morje.
Na podlagi česa se potem odločiti kaj je best buy? V rangu recimo do cca. 100€
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ko enkrat na 4K televizorju vidiš HDR sliko potem ugotoviš da tisto kar si mel prej ni super slika :).

Isti film Jurasic Park (al kar pač je ta zadnji dinozarvski film) gledal doma in čez par dni v trgovini na res ogromnem tv-ju. BIl res zelo razočaran in me je kar strah, ko bo čas za menjavo. Možno, da so imeli kak trgovinski mode vklopljen. Samo to kot, da gledaš dokomunetarc. Ni mehkobe. Vbistvu je preveč ostro:) Če je to-to kar sem videl, raje nikol več nimam tv-ja:)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Chromecast je ql za kaj prestavit na TV, ni pa to (za razliko od XIAOMI-ja ipd. škatlic) TV BOX - nanj ne boš namestil kodija, tudi Netflix slika ne bo 4K, še pravi 1080p vprašanje če bo... Jaz recimo imam na Netflixu preko Chromecasta opazno slabšo sliko in zvok kot direktno na TV-ju, pri kakšnem HBO GO je pa sploh slaba slika preko Chromecast-a...
Morda je kaj drugače z novim Chromecastom, ki bi naj imel tudi samostojen Android TV vmesnik. Žal je brez izhodov tako da lahko pozabiš na kak priklop zunanjega diska...
novi chromecast (chromecast with google TV) je polni Android TV predvajalnik. prejšnji teden sem ga nabavil in moram reči, da je bistveno bolj odziven od xiaomi miboxa. definitivno priporočam za nakup. tudi se mi zdi, da je slika na EON aplikaciji boljša, kot prej na miboxu.