Windows 11

5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Jaz nisem izpolnjeval ne TPM pogoja, niti nimam podprtega CPU-ja, niti secure boot-a. Rešil sem na sledeč način:
Odpri beležnico in vanjo kopiraj spodnje vrstice, nato shrani kot disable-tpm-check.cmd. Nato datoteko zaženi in se bod izvršil vnos v register. Potem boš lahko naredil upgrade brez kakršnega koli teženja.

Koda:
@(set "0=%~f0"^)#) & powershell -nop -c iex([io.file]::ReadAllText($env:0)) & exit/b
#:: double-click to run or just copy-paste into powershell - it's a standalone hybrid script
#:: v2 of the toggle script comes to the aid of outliers for whom v1 did not work due to various reasons (broken/blocked/slow wmi)
#:: uses IFEO instead to attach to the same Virtual Disk Service Loader process running during setup, then launches a cmd erase
#:: of appraiserres.dll - but it must also do some ping-pong renaming of the exe in system32\11 - great implementation nonetheless
#:: (for simplicity did not use powershell invoking CreateProcess and DebugActiveProcessStop to overcome IFEO constrains)
#:: in v2 the cmd window will briefly flash while running diskmgmt - so it is not "better" per-se. just more compatible / reactive
#:: you probably don't need to have it installed at all times - just when doing feature updates or manual setup within windows
#:: hence the on off toggle just by running the script again

$_Paste_in_Powershell = {
  $N = 'Skip TPM Check on Dynamic Update'
  $0 = sp 'HKLM:\SYSTEM\Setup\MoSetup' 'AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU' 1 -type dword -force -ea 0
  $B = gwmi -Class __FilterToConsumerBinding -Namespace 'root\subscription' -Filter "Filter = ""__eventfilter.name='$N'""" -ea 0
  $C = gwmi -Class CommandLineEventConsumer -Namespace 'root\subscription' -Filter "Name='$N'" -ea 0
  $F = gwmi -Class __EventFilter -NameSpace 'root\subscription' -Filter "Name='$N'" -ea 0
  if ($B) { $B | rwmi } ; if ($C) { $C | rwmi } ; if ($F) { $F | rwmi }
  $C = "cmd /q $N (c) AveYo, 2021 /d/x/r>nul (erase /f/s/q %systemdrive%\`$windows.~bt\appraiserres.dll"
  $C+= '&md 11&cd 11&ren vd.exe vdsldr.exe&robocopy "../" "./" "vdsldr.exe"&ren vdsldr.exe vd.exe&start vd -Embedding)&rem;'
  $K = 'HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\vdsldr.exe'
  if (test-path $K) {ri $K -force -ea 0; write-host -fore 0xf -back 0xd "`n $N [REMOVED] run again to install "; timeout /t 5}
  else {$0=ni $K; sp $K Debugger $C -force; write-host -fore 0xf -back 0x2 "`n $N [INSTALLED] run again to remove ";timeout /t 5}
} ; start -verb runas powershell -args "-nop -c & {`n`n$($_Paste_in_Powershell-replace'"','\"')}"
$_Press_Enter
#::
Janch, moj PC ima vgrajen procesor i7-6700 in to je tudi edino, kar je v navzkrižju z zahtevami za instalacijo WIN11. Uporabil sem kodo, ki jo navajaš, pa še vedno ne morem instalirati WIN11. Sedanje WIN10 imam seveda legalne (Home). Kaj je torej za storiti? Menjati procesor?
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Še ena možnost je izdelava USB ključka za instalacijo Win11 z novim Rufusom (zadnja uradna že dela, ni treba beta verzije, ki jo omenja članek).
Preizkušeno na 13 let stari "kanti" :)

klik

Toporisic
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Naj mi eden od stručkotov tu gori razloži, zakaj pri piz... materni je MS omejil Intelove procesorja na šele od 8. verzije dalje? Zakaj ni naredil, da če leti W10 normalno, potem mora tudi W11.
Poglej si meltdown in spectre ranljivosti.
Tu sicer bolj ciljajo na poslovne uporabnike, kot domače, ampak vseeno imajo intelovi procesorji, ki so bili izdelani pred 2018 to ranljivost.
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Janez_Krajnski

rabiš samo skripto, ki bo z m$ strani potegnila iso in ga popatchala


s tem dela clean install in update
Uspelo mi je brez nekih večjih težav instalirati WIN11. Prva stvar, ki me je malce presenetila, je to, da nikakor ne najdem možnosti, kjer bi nastavil varnostno kopiranje na namenski disk za varnostne kopije. Zna kdo o tem kaj več? Hvala vnaprej. Varovanje v oblak me trenutno ne zanima.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Par dni nazaj mi je tudi Windows ponudil že opcijo za nadgradnjo.
A za nadgradnjo iz 10-ke na 11-ko rabim narediti kakšen backup ali se prenese komplet vse?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Vse se prenese.
Backup pa tak redno delaš če si pametn, rak da ni potrebe posebaj za to :)
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Par dni nazaj mi je tudi Windows ponudil že opcijo za nadgradnjo.
A za nadgradnjo iz 10-ke na 11-ko rabim narediti kakšen backup ali se prenese komplet vse?
Backup je seveda pametno delati pred vsakim večjim posegom v računalnik, pa tudi sicer v nekih primernih intervalih. Sam sem opravil nadgradnjo iz WIN10 na WIN11 brez nekih omembe vrednih težav. Tudi nastavitve so v glavnem ostale po nadgradnji tako, kot sem jih imel prej. Pravzaprav sem pričakoval več težav, pa jih na srečo ni bilo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Men se zdijo ti windows11 kar malo oskubljeni, ali pa imam jaz čudno verzijo. Pogrešam recimo nastavitve napajanja bolj v detajle, kjer določaš spanje USB naprav..recimo USB HDD mi gre v stand by ob neaktivnosti pa bi rad to spremenil. V Win 10 ni je bilo vse na svojem mestu..Pogrešam tudi dodatne nastavitve skupne rabe (rad bi izklopil skupno rabo zaščiteno z geslom)..
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
jup, i feel you brother :) niso oskubljeni, tudi jaz sem ga nekej mesecev nazaj dal na eno rezervno mašino. in se praskal po glavi, ker so (spet) vse nastavitve pomešane, razmetane, preimenovane, skratka...mali mehki skrbi, da nam možgani ne odmrejo :)
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Meni gre najbolj na jetra desni klik meni kjer moraš še enkrat klikniti na dodatne opcije, da ti prikaže starega celega z vsemi možnostmi. Sem pa našel registry hack kjer se izklopi to neumnost, pa še explorer se mi zdi bolj odziven sedaj.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
jup, i feel you brother :) niso oskubljeni, tudi jaz sem ga nekej mesecev nazaj dal na eno rezervno mašino. in se praskal po glavi, ker so (spet) vse nastavitve pomešane, razmetane, preimenovane, skratka...mali mehki skrbi, da nam možgani ne odmrejo :)
o tem sem pisal

vsaka nova verzija, nov nateg in premešanje nastavitev, nobene kontinuitete
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Meni sploh ne ponuja nadgradnje iz win10 pro na win11.
Pri pregledu mi kaže vse ok, kompatibilno, ni pa opcije v posodobitvah na 11.