Vzdrževanje skuterja

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.983
5.406
113
Maš kako cev ki se natakne na kak "nipl" na bloku od motorja?

Če ja....je ta za impulze...oz gre dalje na membransko pumpo....

Ko gre bat gor-dol dela +/- "vakum" in predihava membransko pumpo...ki črpa benz dalje....

Če te cevi nisi nataknu na nipl..pol nimaš benza v tem primeru!
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
531
103
43
Nic ne crpa..vakum odpre ventil na keslu, ko motor zalaufa, oz ko se bat premika.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
aha, ok torej mu je treba nekak vsilit bencin v fergazer najprej. Na YT posnetkih po menjavi nekaj časa verglajo na zaganjač, ampak men ta že dolgo ne dela (razen ko je motor vroč) tako da, sem ga že prej lahko samo na nogo vžigal. Hvala, spet vem nekaj več.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Vseeno probaj napolnit ferg. Al pa ko verglaš naj ti en parkrat pihne štart sprej. Boš kr videl kje si. Če ti takrat ne potegne benza si nekje zajebal. Al maš pa kje kako razpoko in vleče luft in ni podtlaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Janch

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
832
272
63
ta vakumski petcock kr lepo bypassaj v prihodnje ali pa daj takega ročnega.

Pa fergi kr v celoti zamenjaj, nov z aliexpress je 30€, pa vzami se en dodatn set diz za nastelat main pa pilot jet.

K bos to vse skompletiral, bo pa stvar letela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik in Janch

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Sem obupal. Ko vbrizgam benz v ferg motor vžge in dela (sicer ga duši, ko dam gas) ampak ko benza zmanjka moped ugasne. Očitno iz nekega razloga ne vleče bencina iz rezervoarja. Po mojem bom res kar komplet ferg zamenjal in če bo potem šel bo super, če ne, pa gre starina v prešo.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.147
331
83
38
Poglej ce je bencin v salcki od forgazerja. Ce ni benza ti tud nov forgazer ne bo pomagal. Je prej krivec ventil za benz, da ne tece...

Dusi ga, ker ni pravo razmerje benza in zraka... Tako da to ne se sekirat... Najprej mores forgazer natocit benz, se pravi preveri ventil.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mah po mojem sem ga dobro sestavil, saj ga dejansko ga niti nisem razdrl v prafaktorje, plovec sem pustil pri miru. Odvil in očistil sem samo dize in spihal vse kanale. Po mojem je banalna zadeva ampak je ne vidim. Dejstvo je, da je pred tem motor delal, samo dušilo ga je pri obremenitvi, torej benz je dejansko pritekel v ferg zato sklepam, da je problem samo v moji nesposobnosti. Moje področje je vedno bilo bolj software kot hardware :evil:
 
Nazadnje urejeno:

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
832
272
63
Mah po mojem sem ga dobro sestavil, saj ga dejansko ga niti nisem razdrl v prafaktorje, plovec sem pustil pri miru. Odvil in očistil sem samo dize in spihal vse kanale. Po mojem je banalna zadeva ampak je ne vidim. Dejstvo je, da je pred tem motor delal, samo dušilo ga je pri obremenitvi, torej benz je dejansko pritekel v ferg zato sklepam, da je problem samo v moji nesposobnosti. Moje področje je vedno bilo bolj software kot hardware :evil:
Si preveru, če ti sploh teče bencin do plovčka? Ponavadi majo ti kitajci tank visje od fergija in gravitacija nared svoje. Tko da najprej to preveri.

Drgač pa.. Če mas redn dotok bencina in ti ga dusi pri večjem gasu.. Pomeni da nimas dovolj bogate mesance. Če nisi nič spreminjal diz in je prej delalo, pomeni da imas zelo verjetno uhajanje zraka, tam k nebi smel. To je ponavadi vsepovsod za dusilom zraka v frgazerju. Poglej tesnilo in kolektor za zrak, k pride iz fergazerja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.983
5.406
113
Dej prvo preveri če ima kot sem že pisal motor kako membransko črpalko na podtlak....