Vzdrževalec / polnilec akumulatorja

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jest pa štrom nisva najbolj na ti :confused:

Zato sprašujem tukaj za mnenje. Vidim da CTEK mali akku od motorja polni z 0,8A, Ring pa z 2A. Omenjeni Oxford je tudi na 0,8A tako da me malo skrbi, da je 2A preveč za malo Yuasso?

Pri močnejših avto akkujih je zgodba obratna, CTEK 5A, Ring 4A, Oxford 3,6A.

Mehanik mi je rekel, da je to isto, kot pri vseh polnilcih - tudi za telefon, baterije...
Počasneje polni, boljše je...
Seveda lahko da ni res, tako da ne me "mlatit", sem samo predal informacijo naprej...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Zgoraj imaš napisane PRAKTIČNE reference od noname polnilcev, ampak ti bi še vedno šparal.
Poglej, koliko je ena baterija, potem si pa zračunaj ali se ti splača tvegat. Sam imam isto CTEKa (v bistvu 2) že 6 let, bp.

To je tista, ko folk uporablja za snemanje z Iphoni za jurja en nosilec iz aliexpressa za 2 EUR, ker je pač treba šparat. Namesto, da bi kupil tistega za 20 EUR in pozabil nanj, ker je doživljenski.

To maš prav. V glavnem moj nasvet. Ctek 5.0, če imaš finance pa 5.0 test and charge ali pa tisti OXFORD. Še uporabna cenejša zadeva je CTEK 3.8
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Mehanik mi je rekel, da je to isto, kot pri vseh polnilcih - tudi za telefon, baterije...
Počasneje polni, boljše je...
Seveda lahko da ni res, tako da ne me "mlatit", sem samo predal informacijo naprej...
Je bolje, je pa vprašanje za kaj polnilec rabiš.
Za vzdrževanje bo tudi tisti najbolj švohen ok ali pa, če imaš čas 1 dan, da se nafila. Če ti pa aku crkne in bi ga rad v uri, dveh spravil k sebi, si pa zaključil zgodbo s temi malimi polnilci.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Je bolje, je pa vprašanje za kaj polnilec rabiš.
Za vzdrževanje bo tudi tisti najbolj švohen ok ali pa, če imaš čas 1 dan, da se nafila. Če ti pa aku crkne in bi ga rad spravil k sebi, si pa zaključil zgodbo s temi malimi polnilci.

Vidim, da se spoznaš... Super!
Glej, imava dva avta...
Če se pozimi zaradi neuporabe en akumulaor sprazni, ga priklopim in napolnim.
Če se sprazni bolj in ga polnilec več "ne šljivi", vžgem avto na kleme, pa cca 20km, potem pa na isti polnilec...
In ja, akumulatorja sta oba stara (en 10 en 5 let)... Moja je Gorenjka, pa je treba mrtve obudit... Ni hec, 100€ za akumulator se ji zdi, kot da ji bo en rezal roko...
Jaz pa plavam vmes in moj avto dela...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
no vidiš. Če pa maš vredu polnilec pa tudi prazen akumulator napolni. Ni potrebe po klemah. Hoferjev pač rukne error.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sad

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Mehanik mi je rekel, da je to isto, kot pri vseh polnilcih - tudi za telefon, baterije...
Počasneje polni, boljše je...
Seveda lahko da ni res, tako da ne me "mlatit", sem samo predal informacijo naprej...
Jp, malo te bo treba popraviti :p
Obnašanje baterij je različno, ker imajo različno kemijo. Sicer res skoraj vedno velja, da je manjši tok polnjenja bolje za baterijo. Ampak... Ravno pri svincu tok ne sme biti prenizek.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Yuasa v motorju mi je zdržal 10,5 let. Letos poleti pred gostilno je pa dušo spusto. Je bil pa pozimi vsak 3 teden za en teden gor priklopljen. Pač 3 motorji, vsak po en teden na napajanju. In vsi laufajo odlično. Se splača dat za kvaliteten polnilec.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Tudi sam sem s CTEKom zelo zadovoljen. Kupi najcenejši model za avte (menda model 3.0; preveri specifikacije še sam), pa je.

Poleg tega je slovenska ctek štacuna povsem obična spletna trgovina, je pa res toliko za časom, da je verjetno edini način plačila z nakazilom na TRR.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Vidim, da se spoznaš... Super!
Glej, imava dva avta...
Če se pozimi zaradi neuporabe en akumulaor sprazni, ga priklopim in napolnim.
Če se sprazni bolj in ga polnilec več "ne šljivi", vžgem avto na kleme, pa cca 20km, potem pa na isti polnilec...
In ja, akumulatorja sta oba stara (en 10 en 5 let)... Moja je Gorenjka, pa je treba mrtve obudit... Ni hec, 100€ za akumulator se ji zdi, kot da ji bo en rezal roko...
Jaz pa plavam vmes in moj avto dela...
Se ne spoznam, sem bil pa v isti situaciji šest let nazaj. Takrat sicer še ni bilo toliko slabih izkušenj s šrotom, ker so šele prihajali na trg, ampak sem se ravnal po načelu, da nimam dovolj denarja, da bi kupoval poceni. Očitno sem se prav odločil.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz imam tegale. Deluje že 2 leti, uporabljam ga za 2 avtomobila. Noče in noče crknit, da bi kupil cteka.

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Eno pitanje....je kdo probal polnit male accuje (4Ah) z Ctek 7.0?

Z 5.0 sem lih na meji (mam tud 2 95Ah accuja za rihtat)

5.0 ali 7.0?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Jaz z 5.0 uspešno polnim enega 95. Res, da ni v avtu ampak na polici. Star ze ene 12 let. Pred tem je oddelal svoje v avtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Se en glas za Ctek. Nabavil pred leti v Merkurju, z solidnim popustom. Vreden vsakega centa.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113

Tole se mi zdi dost solidna ponudba, če ctek ne pride v budget..
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
mogoče bi se dalo v sodelovanju s tistima dvema, ki ponujata kupone od BangGood, nabaviti kaj zanimivega; BangGood ima polnilce razmetane po več rubrikah, vse na enem mestu pa ti jih izpiše kot rezultat iskanja "pulse repair":

Da vidiš v kakšnem stanju je akumulator, pa bi nabavil še "battery tester":
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Evo kupil Ctek 5.0...vzel predzadnjega...

Dobi pa ta teden zalogo novih....baje se kar kupuje to te dni (avti stojijo večino časa)
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ko smo ravno pri tem avto štromu. Kater multimeter vzet? Potrebe nič ekstra. Za te avto zadeve, pa da ni ravno nekaj 10 EUR, zato da ga enkrat na 2 leti rabim?