Vsesplošni Slovenski protesti

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.277
1.948
113
31.3 bodo vsesplošni Slovenski protesti, proti norostim trenutne vlade.

Res niso normalni, obdavčili bi kar vse počez, poleg vseh ostalih norosti

Kot sem napovedal v temi o Jankovičih se bo treba začeti udeleževati protestov - bo ceneje kot par dni ne delati.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ne vem kje ste bili 2 leti nazaj. so bili protesti kar pogosto, pa nobene posebne vneme kle na forumu.

a zdej bi se jih pa udelezevali?
 
  • Haha
Reactions: trance0

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
31.3 bodo vsesplošni Slovenski protesti, proti norostim trenutne vlade.

Res niso normalni, obdavčili bi kar vse počez, poleg vseh ostalih norosti

Kot sem napovedal v temi o Jankovičih se bo treba začeti udeleževati protestov - bo ceneje kot par dni ne delati.
Kwa t ni jasn'?
Sej je PV lepo puvedu, d je nš davčn sistem zastarel glede na putrebe družbe!!
Jdje n ministrstvu z sulidarno prihodnost grajo cele dneve! Ne morjo zaston! Tud oni rabjo nove Tesle.
Pa nou urad proti suvražnemu govoru tud nou zaston.
Sicer pa, če narodu pustimo več gnarja ga bodo itak z neumnosti zapraulal :zavijazocmi: .
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Ampak iz drugega, meni brezveznega razloga.

no vidiš.

tukaj je srž slovenskega problema.

Pri nas je pa žal tako, da je na prvem prvem mestu politična pripadnost, šele potem pa namen.

Men se tudi tokrat zdi brezvezno protestirat, ker sem točno vedel kaj bo. A obstaja kdo v državi, ki ni pričakoval dviga davkov? Ampak, ko se je talalo je bilo luštno, zdej bo pa treba pač malo zagrizt.

In si rekel, da ni nobene optimizacije - no zdej bo. Ampak ne na državni strani, ampak na strani državljanov (ker, kdaj pa je že bila opitimizacija na državni ravni?). Dokler se spet ne bomo navadili višjih davkov in bo vse po starem. In spet bo nekaj časa luštno, potem bo spet nek ruker v svetu in bo spet inflacija... in bo spet dvig plač... in spet dvig davkov...

Saj se zgodovina ponavlja, a se ne?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: trance0 in Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Dve leti nazaj smo imeli normalno proevropsko vlado.

Sedaj imamo zblojene kvazi komuniste , ki ti hočejo obdavčitev praktično vse

zdele ima bivši predsednik idealno priložnost za comeback!

Naj poda predlog, kako te pufe poplačat. mogoče pa protesti zrušijo tole vlado in pride on z svojo rešitvijo.

Ajde, da ga vidim!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.705
113
No, vsekakor sedaj nimamo proevropske vlade, ker so v vladi ljudje, ki zagovarjajo komunizem, ki je izredno poguben totalitarizem za lastne državljane.

Vseeno pa, glede davkov, kar se ve sedaj: ideja, da se obdavčijo vsi prihodki človeka in se samo s fiksno davčno olajšavo rešujejo nekatere "pravice", ni napačna. Pravzaprav je ideja več kot odlična. Vprašljiva bo izvedba in takoj je vprašljiv namen, ker trdijo, da je za delovanje države potrebno pobrati več. Zakaj točno? S čim bi se še naj država igrala, da bo treba več denarja? V dobi digitalizacije lahko država kup postopkov poenostavi, postane bolj konkurenčna in porabi manj denarja. Baje ... Ampak bolj težko v Sloveniji, kjer že mesece poskušajo ugotoviti, kake so čakalne vrste v zdravstvu in če je kje še kak družinski zdravnik, ki vpisuje nove paciente. Pred tem pa so "uspešno" krajšali čakalne vrste z izbrisom terminov (hm, izbrisani, a je kaj znano?).
Sicer počakajmo do konca. Dvomim, da bo že začetna ideja šla skozi in bodo koalicijski partnerji že sami natresli kup izjem, ko bi vseeno naj bilo drugače.
Na koncu pride tudi za velike politične ideje prav kaka slikca iz projektnega vodenja (tista z gugalnico denimo).
 

Priponke

  • 1678864746961.png
    1678864746961.png
    618,8 KB · Ogledi: 139
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ja, naj bi šele 2025 prišlo v veljavo...

kaj vse bo še do takrat... če bo sploh še ta vlada.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Ampak, ko se je talalo je bilo luštno, zdej bo pa treba pač malo zagrizt.
O čemu ti to?
Zdaj bo še bolj luštno!
Davke bodo nabili vsem, plače pa dvignili samo JS-ju.
Si vedel učote? +16 % ?!?
Če mi v firmi maso plač zdajle dvignemo za +16 % dobimo v 3 mesecih od lastnika nalogo pripraviti načrt selitve proizvodnje v Srbijo, Romunijo, Bolgarijo...
Slovenija bo imela pa 300 novih yutuberjev... :zavijazocmi:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Al pa boste šli v Srbijo, Romunijo, Bolgarijo kot gasterbajterji.

Ne pretiravaj, trg in ljudje se stalno prilagajajo.

Če si spregledal, so tole osnutki, predlogi. Realizaicija je predvidena leta 2025. Do takrat bo pa še veliko prilagajanja in usklajevanja. Je pa fajn pridit na pogajanja z visokimi ciframi in potem tam spuščat in se pogajat. Vsak spust cifre zahteva tudi neko popuščanje na drugi strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.277
1.948
113
Fantje in dekleta zadeva je skrajno preprosta za razumeti. Samo možgane je treba vklopiti, kar pa očitno nekaterim predstavlja velike probleme.

Država je naš skupni storitveni servis, firma kot vsaka druga, ki ti v končni obliki nudi storitev.
Na nas je da te storitve plačujemo, skozi davke, takse, prispevke....

Se pravi pri vsaki normalni firmi, ki ji nekaj naročim bom dobil ponudbo, cenik... in bom vedel koliko me bo neka storitev stala in kaj bom dobil za svoj denar.
Vsekakor se bom potrudil da bom dobil kar največ in čim boljšo kvaliteto za svoj denar=moje delo.

Pri naši trenutni državi pa mi vodstvo obljublja, da bom plačeval vedno več, zaposleni v tej državi bodo dobili vedno več, za vse ostale se pa ne ve, kaj bomo dobili za svoj denar, če sploh kaj.

In tukaj je bistvo vseh težav, plačuješ bogato za slabe storitve oziroma za nič. Državni aparat troši naš denar kot da je sredstev neomejeno.
In to nekateri podpirate?

Ponavadi je tako da tisti ki gremo zjutraj delat za svoj denar razumemo dane raste na drevesu.
Problem ste tisti, ki greste zjutraj v službo in ne razumete osnov ekonomije in delovanja sveta

Komunizem je mimo, ta sistem ne deluje, pozabite Jugoslavijo in začnite enkrat delat in skrbet kam gre vaš denar
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.277
1.948
113
Namesto bivšega predsednika bi jaz imel Logarja in tehnično vlado za dva mandata. Potem bi se premaknili.

Z Janšo ali levaki v katerikoli obliki, spet ne bomo nikamor prišli. Samo tonemo.

Vse kar je bilo do sedaj v vladah vključno s trenutno so več ali manj bebci, lopovi, mafija itd.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
sej to je politika.

a ti misliš, da se poštenim in pridnim ljubi jeba.t s politiko in politiki???