Vse za camping

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja tako je. Mora biti v senci in čimmanj jo je treba odpirat. Meni tako zdržijo vsa živila. Je pa to provizorično hlajenje. Kar se pa kompresorskih tiče... Tamali hladilniki so zelo poceni, sploh rabljeni, do 100€.

Ali pa kaj takšnega - klik.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ja, je res tečn, ko ti zvečer zmanjka hladnega piva
frown-1.gif
(
Js kt nekak flikam z električno hladilno skrinjo, ki pa jo obvezno dam na 230 V, ko se kje ustavim. Sej še kr gre, še posebej če daš noter že hladne zadeve

Se mi je pa enkrat premaknilo stikalo za toplo/hladno in se mi je pijača notri skoraj skuhala :p
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Jaz imam veliko izkušenj z raznoraznimi in najboljša izmed vseh je Mobicool iz Conrada: Termoelektrična hladilna torba U26 DC/AC. Greš na klik, skopiraš v iskanje in voila. Za 60€ jo imaš doma s poštnino vred.

Še opozorilo ... to kar gledaš ti, niso pravi hladilniki, zato je do 20°C glede na okolico že veliko. Če ti ne zadošča potrebuješ hladilnik.

Na Korziki mi je zgornja torba delala led, ko se je zunanja temperatura ponoči znižala na 10°C, mleka se ni dalo piti, tako je bil mrzel. Pri +35°C bo pir ali karkoli v pločevinki (aluminij) hladno, kar pa je v plastiki, tetrapaku, se pa ne bo ohladilo.

Ko se jaz ustavim na roadtripu, najprej skrino dam ven iz 12V in jo preklopim na 220V in gasa dalje in imam vedno vse hladno...

Lansko poletje sva imela midva z mojo tole skrinjo in lahko rečem, da sem bil pozitivno presenečen nad njo. Doma sva jo prej priklopila na elektriko, da se je lepo shladila, v avtu na vtičnico, kasneje v kampu pa že spet na elektriko. Hladi toliko, da je pivo, ko sva ga zvečer odprla bilo prijetno ohlajeno (včasih dosti bolje, kot je v kakšni gostilni ko jim hladilnik ne dohaja pivcev), da so npr. jajca, sir, ribe (ki sva jih zjutraj kupila v ribarnici), voda, pivo ipd. zdržale hladne lepo do zvečera, ko se je pripravljala večerja. Skratka pozitivno presenečen nad mašino, postavljena je bila pa v predprostoru šotora v senci.


LP
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Uporabljamo eno Camping Gaz škatlo 32 litrov deluje pa na 12 in 220, kupljena v http://www.campingwelt.at/ na jesenskem½abferkaufu½ za okoli 30 ojrov.Stvar ti deluje čisto če vlagaš noter ohlajene stvari, sam pa notri pred odhodom fliknem še 2-litrsko plastenko ledu iz skrinje, v glavnem se da preživeti. Imej jo v senci, na prostem ne v avtu in večjo zmogljivost hlajenja imajo na 220, no vsaj ta, preverjeno.Aja, še to če ti predolgo laufa v avtu, ti požre akumolator, kot ga je meni
redface-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
v mediamarktu sem nabavil hladilnik za 60€, velikosti v višino 2x vlki pir, širino ene 3-4x vlki pir. hladi ko raketa, presrečen z njim
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
v mediamarktu sem nabavil hladilnik za 60€, velikosti v višino 2x vlki pir, širino ene 3-4x vlki pir. hladi ko raketa, presrečen z njim
smile-1.gif

To je prav hladilnik, ali une hladilne torbe? Ker s temi torbami jaz sploh nisem zadovoljen.

LP
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
pojma nimam kera firma. zgleda ko hladilnik, stoji pokončno, ima vrata, pa tudi gret zna. če pa je "pravi" hladilnik, ali samo hladilna torba v obliki hladilnika, pa res nebi vedu kak ločit
sprasujem se.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Dve vprašanji:
1. kakšen podaljšek rabim za priključit na štrom? Navaden?
2. kako hladite svoje stvari ko ste s šotorom v kampih? Imate take hladilnike, da se dajo na štrom priklopit? obstaja za to kakšen konverter, da bi iz 12V na 220V dal?
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Ja, v kempu hladilno torbo vklopim na 220, pa kuham tudi na štrom, ker mi je pred nekaj leti pri plinskem zjebalo tesnilo pri gorilniku in je izgledalo kot raketa pri štartu, grmenje, ogenj en makaronar z bivalnikom zraven se je raje kar pobral
evil.gif

Nekateri kempi na Hrvaškem, Italiji pa še kje bi se našlo imajo drugačne vtičnice v priključnih omaricah glej sliko
973298-8450460217161232.jpg
 

Priponke

  • 973298-8450460217161232.jpg
    973298-8450460217161232.jpg
    12,4 KB · Ogledi: 223

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Če sprašuješ za konverter, je po mojem mnenju cenejša zamenjava hladilne skrinje, kot nakup konverterja. Drugače si pa konverter lahko narediš iz računalniškega napajalnika + baba vtičnica 12V, če ne gre drugače.

Pravega hladilnika ne vozim s sabo, ker se voziva na več tisoč kilometrov dolge roadtripe, če pa bi se šla nekam postavit za teden ali dva, bi pa bil 100% zraven.

Kabel, ki je zgoraj na sliki je zelo priporočljivo imeti, če si odvisen od štroma, ker ima veliko kampov takšen priključek. Veliko kampov tudi izposoja takšne adapterje - za kavcijo.

Kolutni podaljšek za elektriko dolžine 20, 25m pride tudi zelo prav, ker se ponavadi ne vkampiraš zraven električne omarice.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Hm jaz sem imel enak problem, ker ni ga čez mrzli pir,

no jaz sem našel rešitev, ki pride v poštev samo če imaš dovolj prostora v avtomobilu in sicer:

http://cgi.ebay.de/Eiswurfelma...=item27b2eb0cd8


Ne glede na to kako vroče je zunaj ti ta masina naredi led v 10 minutah in sicer 12 kock,to das potem v hladilno torbo in voila skoz mrzlo. V zalogovnik gre kakšni 2 kili ledu in tako je tudi lubeniac vdno mrzla, živila v hladilni torbi pa skoz na ledu... je pa zadeva dokaj velika 35*35*35 cm...

pa še led lahko vredu vnovčiš ko ga dajes drugim da imajo mrzli pir pa tebi vedno kakšnega pustijo :D
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Citat:
Uporabnik Tahudfirbc pravi:
Ja, v kempu hladilno torbo vklopim na 220, pa kuham tudi na štrom, ker mi je pred nekaj leti pri plinskem zjebalo tesnilo pri gorilniku in je izgledalo kot raketa pri štartu, grmenje, ogenj en makaronar z bivalnikom zraven se je raje kar pobral
evil.gif

Nekateri kempi na Hrvaškem, Italiji pa še kje bi se našlo imajo drugačne vtičnice v priključnih omaricah glej sliko

Kje lahko tole kupim oz. kakšna je kavcija za tole?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ponavadi ni kavcije, ker itak majo tvojo osebno na recepciji

drgač pa v merkurju skor zihr imajo

samo tu na sliki je napačen adapter, ti rabiš moško varianto tega plavega dela, in ženski navadni vtikač na drugi strani, da lahko tvoj podaljšek vklopiš

nekaj takega (oz. z vmesnim kablom, kot na zgornji sliki)
bild_20027_1_1.jpg
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ponavadi nič, pač imajo to za posodit

samo se zna zgodit, da so recimo že vse posodili, kar jih imajo