Vse o avtodomih in avtodomarstvu

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
236
179
43
tudi mi 14 dni nazaj...

kako pa s prikolo prides cez tiste prelaze? avto se mora kar namatrat? jest sem bil presenecn nad cestami... mi ni jasno kako to pluzijo, da je cesta tako lepa... na vrsic je cela zjahana, k plugi zapenjajo za asfat... kater kamp ste bli? mi smo bli cortina, pa je res oldstyle. drugic bo rochetta, cez cesto. v kamp je treba pridit do 9h-10h, dobis parcele. drugac pa lepo, prijetne temperature, lepa okolica in hribi. pivo je res drago, ostalo je nekako sprejemljivo.

aja, mi smo sli pa cez italijo. 3,5h pa smo bli parkirani. nazaj pa cez avstrijo...
Kamp Dolomiti, malce naprej od omenjenih dveh. Nameravali smo preko Italije, a je bil najprej kolaps na južni LJ obvoznici, potem pa še zaprta vipavska HC za prikolice zaradi burje. Pot od Špitala do Lienza po Dravski dolini je lepa, tudi brez prikolice ne gre dosti hitreje. Med Lienzom, ki je na 700 m in CdA, je sicer prelaz na 1500 m, cesta zavita na nekaterih delih, ampak se od Lienza počasi dviguje, CdA pa je na 1200 m, tako da ni velike višinske razlike. Ja, asfalt je presenetljivo vrhunski.
Pa še ena izkušnja. Na Tri Cime pelje gorska cesta do 2500 m, cestnina je 30 €. Ko je parking za 300 vozil poln, cesto zaprejo. V koloni smo čakali 1 uro, ker dozirajo dostop, da se parkira pod nadzorom. V koloni smo se ustavili ob 7.30, do tja rabiš 45 minut od CdA, po rampi je bilo prostora le še za 30 vozil.
Prvič sem šel na tako "dolgo" pot s prikolico. Prej zgolj do Istre. Pa se kar vleče, sploh po AC, priznam, imam težko nogo na AC. Kar nekaj časa sem se redno vozil na večstokilometrskih razdaljah po AC v Evropi, kjer se nabere kar nekaj časovne razlike, če se pelješ 130 ali 150 +.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.863
3.737
113
Kamp Dolomiti, malce naprej od omenjenih dveh. Nameravali smo preko Italije, a je bil najprej kolaps na južni LJ obvoznici, potem pa še zaprta vipavska HC za prikolice zaradi burje. Pot od Špitala do Lienza po Dravski dolini je lepa, tudi brez prikolice ne gre dosti hitreje. Med Lienzom, ki je na 700 m in CdA, je sicer prelaz na 1500 m, cesta zavita na nekaterih delih, ampak se od Lienza počasi dviguje, CdA pa je na 1200 m, tako da ni velike višinske razlike. Ja, asfalt je presenetljivo vrhunski.
Pa še ena izkušnja. Na Tri Cime pelje gorska cesta do 2500 m, cestnina je 30 €. Ko je parking za 300 vozil poln, cesto zaprejo. V koloni smo čakali 1 uro, ker dozirajo dostop, da se parkira pod nadzorom. V koloni smo se ustavili ob 7.30, do tja rabiš 45 minut od CdA, po rampi je bilo prostora le še za 30 vozil.
Prvič sem šel na tako "dolgo" pot s prikolico. Prej zgolj do Istre. Pa se kar vleče, sploh po AC, priznam, imam težko nogo na AC. Kar nekaj časa sem se redno vozil na večstokilometrskih razdaljah po AC v Evropi, kjer se nabere kar nekaj časovne razlike, če se pelješ 130 ali 150 +.
Po dolini od ac mimo lienza do meje je težka noga draga, ker je v vseh vaseh in še nekajkrat izven njih toliko fiksnih radarjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.055
9.218
113
Kamp Dolomiti, malce naprej od omenjenih dveh. Nameravali smo preko Italije, a je bil najprej kolaps na južni LJ obvoznici, potem pa še zaprta vipavska HC za prikolice zaradi burje. Pot od Špitala do Lienza po Dravski dolini je lepa, tudi brez prikolice ne gre dosti hitreje. Med Lienzom, ki je na 700 m in CdA, je sicer prelaz na 1500 m, cesta zavita na nekaterih delih, ampak se od Lienza počasi dviguje, CdA pa je na 1200 m, tako da ni velike višinske razlike. Ja, asfalt je presenetljivo vrhunski.
Pa še ena izkušnja. Na Tri Cime pelje gorska cesta do 2500 m, cestnina je 30 €. Ko je parking za 300 vozil poln, cesto zaprejo. V koloni smo čakali 1 uro, ker dozirajo dostop, da se parkira pod nadzorom. V koloni smo se ustavili ob 7.30, do tja rabiš 45 minut od CdA, po rampi je bilo prostora le še za 30 vozil.
Prvič sem šel na tako "dolgo" pot s prikolico. Prej zgolj do Istre. Pa se kar vleče, sploh po AC, priznam, imam težko nogo na AC. Kar nekaj časa sem se redno vozil na večstokilometrskih razdaljah po AC v Evropi, kjer se nabere kar nekaj časovne razlike, če se pelješ 130 ali 150 +.
No če se ti na dopustu pot vleče, pol je brezveze. S prikolo al pa težko kravo od avtodoma pa kej dost več od 100 nimaš kej počet. Zame se dopust začne, ko obrnem ključ in neha, ko parkiram doma in spet obrnem ključ. Če tko jemlješ, se pelješ dosti bolj umirjeno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.120
53
113
A da nalašč jebejo stranke da se jebejo s preračunavanjem decijev in centov? Jaz sem pa naivno mislil da imamo tukaj težavo samo z računstvom. Glej prejšnji post.

noben nobenga ne jebe, ker folk ne preracunava kok ga bo prisel spricar. sploh ce vidi take cene, ki so ze na prvi pogled smesno nizke, kaj sele da bi sel racunat 2dcl spricarja
 
27. jan 2022
5.358
2.059
113
Cel mesec smo že na Murterju, pa bomo še cel - nič ne rabim samo hvalim se.

Kamp kot je nam všeč pač rustikalen, prva vrsta polna, druga od tega vikenda skoraj prazna.
Italijanov ni, avstrijcev ni, nemci so spi..ili ko so 1.7. podražili (iz 7€ na 10€ po osebi); so pa čehi, hrvati in pi.da nam ma..rna nevzgojena slovenci!
Posamezniki postajajo dejansko nemogoči zahojeni slovenceljni. Žal se z denarjem da kupiti sijoč avtodom intelekta pač ne.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.476
1.283
113
Emona / Carnium
Narobe uporabljate avtodome...poglejte v navodila, potem pa tudi "zahojenih slovenceljnev" ne bo več na pravem mestu ob pravem trenutku.
Jaz sem šotor nekaj časa narobe uporabljal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello
27. jan 2022
5.358
2.059
113
Narobe uporabljate avtodome...poglejte v navodila, potem pa tudi "zahojenih slovenceljnev" ne bo več na pravem mestu ob pravem trenutku.
Jaz sem šotor nekaj časa narobe uporabljal...
Kaj je pisec želel povedati?

Če namiguješ na uporabo avtodoma za potovanja, ti lahko povem, da se boš moral zelo potrudit da prideš na moje km in dneve v avtodomu. Zakaj pa smo letos "stacionarci" pa spada v tisto: vsakih par let pač pride tako leto.

Če si se pa slučajno prepoznal med urlajočimi glasbenimi govedorejci pa pač nimam lepe besede za take.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.863
3.737
113
Če se vsak dan premakneš ti ni treba istega kretena 2x prenašat. Če se človeku da. Ampak temu se reče potovanje, na hrvaško v kamp pa načeloma ne greš potovat ampak molet vse 4 od sebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

mistique

Guru
16. jun 2009
13.476
1.283
113
Emona / Carnium
Kaj je pisec želel povedati?

Če namiguješ na uporabo avtodoma za potovanja, ti lahko povem, da se boš moral zelo potrudit da prideš na moje km in dneve v avtodomu. Zakaj pa smo letos "stacionarci" pa spada v tisto: vsakih par let pač pride tako leto.

Če si se pa slučajno prepoznal med urlajočimi glasbenimi govedorejci pa pač nimam lepe besede za take.
Ma ne sledim tako tesno uporabnikom, da bi vedel koliko km kdo napedalira, naglisira ali v višino nadiha. Tistemu, ki mu pašejo "zahojeni slovenceljni" tudi nimam kaj dodati...svi goli pa ko šta voli.
Pridejo pa taka in drugačna leta, nič neznanega. Potem pa zdrži letos, drugo leto pa privoščim en "back to normal" điro.
 
  • Ljubezen
Reactions: Samo Izoliranc

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
236
179
43
Zame se dopust začne, ko dam noge na mizo v kampu. Vse prej je nujno zlo, še posebej veslanje na mestu po AC s prikolico. Z brezobzirnimi in agresivnimi vozniki po slovenskih AC. Zato je kampiranje v Dolomitih drugačna, bolj prijetna izkušnja. Vsakemu svoje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.055
9.218
113
Kaj je pisec želel povedati?

Če namiguješ na uporabo avtodoma za potovanja, ti lahko povem, da se boš moral zelo potrudit da prideš na moje km in dneve v avtodomu. Zakaj pa smo letos "stacionarci" pa spada v tisto: vsakih par let pač pride tako leto.

Če si se pa slučajno prepoznal med urlajočimi glasbenimi govedorejci pa pač nimam lepe besede za take.
Hudi so mi eni. Avtodom je glih zato zakon. Lohk je za potovanje, lohk pa za 3 tedne izležavanja.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.078
2.362
113
Pomurje
Cel mesec smo že na Murterju, pa bomo še cel - nič ne rabim samo hvalim se.

Kamp kot je nam všeč pač rustikalen, prva vrsta polna, druga od tega vikenda skoraj prazna.
Italijanov ni, avstrijcev ni, nemci so spi..ili ko so 1.7. podražili (iz 7€ na 10€ po osebi); so pa čehi, hrvati in pi.da nam ma..rna nevzgojena slovenci!
Posamezniki postajajo dejansko nemogoči zahojeni slovenceljni. Žal se z denarjem da kupiti sijoč avtodom intelekta pač ne.
Take s "frajtonarco" takoj prijavim na recepciji.
Jih hitro pošolajo varnostniki.
Gamad zahojena misli, da kaj njim paše, da vsem paše