Vse o avtodomih in avtodomarstvu

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.187
881
113
Tale zadnja varianta je, da menjaš obstoječe strešno okno ali da režeš novo luknjo na stropu? Ker 28x28 najbrž lahko ob poznavanju konstrukcije vrežeš na strop in dobro zatesniš?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.938
52
113
Premajhno strešno okno imam za ventilator:) Gre za to, da ko je ful vroče, pa totalno brezvetrje, da bi vsaj malo nekaj pihljalo, pa je takoj razlika.

sem videl na eni prikoli, je imel 2 pc ventilatorja na diy nosilec, tko da se je vpelo v okno... pac prilagodis nosilec odprtini kolikor imas...

drugac pa tud mene zanima, ce bos nasel kaksen fajn ventilator. jest iscem takega, da je cimbolj ploscat, tam 250mm premera. montiral bi ga na vzglavnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.949
2.461
113
A niso eni ventilatorji za vgradnjo v hladilniško rešetko?

1719556815607.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur
27. jan 2022
5.207
1.944
113
Spet odkrivate toplo vodo?

Tale zadnja varianta je, da menjaš obstoječe strešno okno ali da režeš novo luknjo na stropu? Ker 28x28 najbrž lahko ob poznavanju konstrukcije vrežeš na strop in dobro zatesniš?
Napisal je da ima okno 30X30 in to je nadomestno okno. Starega ven - brez zezanja 15 minut, z zezanjem dve uri - dobro očistit in UV sika na novo okno, vstaviš not, nežno zategneš, potegneš rob od sike, notri pa zvežeš na najbližjo 12V vtičnico ali pred stikalo za luč.

Seveda lahko vedno režeš streho, vstaviš okvir iz lesa ali plastike, vse ostalo je isto.


Če pa ne znate, naredim to za 200€ + material.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.769
602
113
Spet odkrivate toplo vodo?


Napisal je da ima okno 30X30 in to je nadomestno okno. Starega ven - brez zezanja 15 minut, z zezanjem dve uri - dobro očistit in UV sika na novo okno, vstaviš not, nežno zategneš, potegneš rob od sike, notri pa zvežeš na najbližjo 12V vtičnico ali pred stikalo za luč.

Seveda lahko vedno režeš streho, vstaviš okvir iz lesa ali plastike, vse ostalo je isto.


Če pa ne znate, naredim to za 200€ + material.

Točno tako, starega ven, novega not in ostalo kar si napisal:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.952
9.136
113
Spet odkrivate toplo vodo?


Napisal je da ima okno 30X30 in to je nadomestno okno. Starega ven - brez zezanja 15 minut, z zezanjem dve uri - dobro očistit in UV sika na novo okno, vstaviš not, nežno zategneš, potegneš rob od sike, notri pa zvežeš na najbližjo 12V vtičnico ali pred stikalo za luč.

Seveda lahko vedno režeš streho, vstaviš okvir iz lesa ali plastike, vse ostalo je isto.


Če pa ne znate, naredim to za 200€ + material.
Za menjavo strešnega okna sem ravno zadnjič plačal 80 EUR (z materialom) + okna so bila iz prve vgradnje, bistveno cenejša kot "nova". Ni šans da grem za ta denar to sam delat. Za tvojo zlatarsko ceno bi pa premislil, če se grem sam zajebavat s tem.
 
27. jan 2022
5.207
1.944
113
Me zanima kdo ti ga je z materialom menjal za 80€ in koliko tednov ne bo puščalo. Razen če se pogovarjamo o "sosedski" uslugi.
Mislim da je tuba ta prave sike čez 20€, pa čistilo,...

Na žalost sem imel že možnost videt originalno vgrajena strešna okna renomirane nemške AD firme, ki so po 10 letih "sama ven padla"; so jih samo vijaki not držali.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.952
9.136
113
To pravljico prodajajo naši zlatarji, v resnici so pa oni še najbolj šparovni z materialom in ne med najnatančnejšimi. Zato pa pravim da se za švoh 100 EUR ne grem sam zajebavat, ker rabiš kupit celo tubo silikona plus čistilo in pol ti ostane in zabrišeš stran. Ti pa lohk povem par prigod z znanim LJ zlatarjem, kjer je blo 5 let nazaj še Ok, zdej ko jim je pa pol kadra pobegnil je pa katastrofa, cene pa še višje. Od pozabljenega orodja pod kupolo okna do ne menjave pol metra cevi pod banjo v kopalnici, ki stane 3 EUR, menjava banje pa 500. Ravno s šparanjem sike so mi zafural menjavo letve na alkovnu in to takrat ko so stari mački še šravfal. Če bi takrat stisnil vse kar so mi zaračunal not, ne bi spustil, tko pa je.

Ne, ni šlo za medsosedsko pomoč. Kok bi mi vzel če bi mu jest okno prinesel ne vem, cena je bila skupaj z oknom, v bistvu za dve okni. Okna iz prve vgradnje. Kok je zaslužil na oknu me ne zanima, mene zanima kok mene na konc košta. Glede na reference pa zelo verjamem, da če bo puščalo (kar tud pri zlatarju ni izključeno) bo zadeva porihtana.

Če je/sta naredu/dila zanič, boš pa med prvimi izvedel. Sta mi tud komplet streho pretesnila, ker je zlatarska sika spustila ker je je bilo premalo. Kontakt pa na ZS. Sicer sta pa znana v AD sceni in zaenkrat čez njiju ni mel še nihče pripomb in tud jaz nimam razloga da jima ne bi zaupal, prej nasprotno glede na natančnost izvedenega dela in odnos.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc