Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Jaz sem si GPay že precej časa nazaj naštimal v povezavi z Revolutom in zadeva je delala dobro. Potem pa sem po nekaj časa neuporabe želel plačati in se začudeno ugotovil, da Gpay aplikacije ni več na telefonu (vem, da se je to ostalim tudi dogajalo tukaj gor). Ali je to stvar preteklosti ali se še dogaja (glede na to, da GPay uradno še ni pri nas)?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Redno plačujem s tako kombinacijo. Nazadnje danes na dveh mestih. Gpay aplikacijo pa redno ročno updatam
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.216
895
113
Vidm da sm res star, k mi Revolut, N26, prej pa NET+ in podobne kartice, cist ok laufajo. Kje je prednost GPay-a, da bi res hotu to met?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vidm da sm res star, k mi Revolut, N26, prej pa NET+ in podobne kartice, cist ok laufajo. Kje je prednost GPay-a, da bi res hotu to met?
Sej GPay/ApplePay vežeš na obstoječo Revolut/N26/... kartico, samo, da ti ni treba kartice fizično prislanjat oziroma vtikat v POS/bankomat, ampak prisloniš uro oziroma telefon. Pa še plačilo pred tem avtoriziraš na uri/telefonu s PINom/prstnim odtisom/obrazom in ni treba kucat PINa na terminalom.

Predvsem je bolj pratično (sploh z uro), v določenih primerih bolj varno tako iz tehničnega vidika, v trenutnih časih pa tudi iz čisto fizičnega vidika, ker se ni treba dotikat morebitno okuženih terminalov :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.216
895
113
Stekam. Telefon, ura glumita brezsticno kartico al kako? Ok, bom pocakal, da enablajo za nas tole. Hvala
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
ksz
A je možno, da je to odvisno od naše banke (visa, mastercard...), da ne gre čez brezstično? Jest mam npr. kartice od Unicredita.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sam GPay app načeloma ne bi smel vplivat na plačevanje, ker je bolj kot samo vmesnik za dodajanje in izbiro kartic, pregled transakcij itd.. Ko imaš enkrat zadevo nastaljeno, plačavanje preverjeno deluje (no vsaj nekaj časa nazaj je) tudi če sploh nimaš GPay appa, saj plačilo izvaja ločen payment service. V nekaterih primerih se da celo dodat novo kartico brez GPay appa npr direkt iz N26 (ali drugega) appa.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.140
2.483
113
Zanimive informacije. Meni je že šred časom GPay app izginil iz seznama, mislim, da se je sam onemogočil, plačila pa še zmeraj delajo. Edino druge kartice ne morem sedaj izbrati.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sej GPay/ApplePay vežeš na obstoječo Revolut/N26/... kartico, samo, da ti ni treba kartice fizično prislanjat oziroma vtikat v POS/bankomat, ampak prisloniš uro oziroma telefon. Pa še plačilo pred tem avtoriziraš na uri/telefonu s PINom/prstnim odtisom/obrazom in ni treba kucat PINa na terminalom.

Predvsem je bolj pratično (sploh z uro), v določenih primerih bolj varno tako iz tehničnega vidika, v trenutnih časih pa tudi iz čisto fizičnega vidika, ker se ni treba dotikat morebitno okuženih terminalov :)

Edino v Hoferju imajo tako cudno narejene tiste pleksi pregrade, da ce placujes z uro, moras roko stegovat od strani notri, ker imajo citalec na terminalu ob strani, prostora na pleksi pregradi je pa za kartico dovolj, za celo roko prislonit pa ne gre... ;) ... Ce bi imeli POS terminale, ki imajo brezsticni citalec od zgoraj na zaslonu, bi bilo OK...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Za sedaj se vse nove kartice izdajajo z britanskim BINom. Potrjeno s strani Curve-a. Torej mora na teh karticah delovati Google Pay!

Kot kaže dokler ne bo deloval Google Pay bodo izdajali samo kartice z britanskim BINom.

Kot drugo kartic več ne bo izdajal Wirecard, ampak Curve sam.
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Pri meni kljub britanskemu binu, še vedno ne najdejo rešitve...
A ima kdo, ki mu deluje Gpay, Unicreditovo MC ali Viso?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.975
2.431
113
Dobil sem Curve, dodal n26, vse ok. Dodal Curve v gpay in pravi naj vpišem kodoiz bankinega sms-a, ki pa ga ne dobim. Kaj storiti?