Vsak po svojem okusu gradi hišo

Vas moti način gradnje nepremičnine


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik pediater pravi:

No, ena hiša ima temno modro-vijolično fasado!!!, pa še ene reliefe fuzbal žog gor.
bonk.gif

Ena taka, vendar brez žog stoji v Novi vasi pri Šentjurju pri Celju. še ograja je vijola.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
ksz..

Pa kaj vam je folk? Tehnologija gre naprej, stvari se spreminjajo, moda je drugačna....100 ljudi, sto čudi. 20 let nazaj glih niso mogl met sivopikčaste fasade z odtenkom rumene. Dons pa je možno. In zakaj nebi to blo. Že tko je svet ves siv, gnil in skozlan in je fino, da pride kaka živa barva vmes.

A avti so pa ok? Zanimivo, da vas ne moti, da sosed nima take fasade kot ma avto
stupid-1.gif


Enim ni všeč bela, drugim črna ...pa koji k... vas briga kakšne barve ima fasado sosed. Če bi bil Plečnik danes med nami, bi bile verjetno križanke oranžne z belim pikcam. Porka madona, včasih barv ni blo...a zdej bom pa živela k 50 let nazaj.???

Mejdun ste me razp...
10.gif

no no kar mirno, bo res treba na eno kepco
grin1.gif


Lej sej mene načeloma tud ne motijo grde kombinacije barv DOKLER to ne gledam iz moje hiše. Me prav zanima če bi bil še tako glasen če bi ti sosed naredil eno ogabno kombinacijo barv in ti bi moral to vsak dan gledati. Morda pa imaš sam grdo fasado pa zato zdaj tako zagovarjaš to, ne vem ugibam, ker drugače ne morem razumet kako to, da te taka grdobija prav nič ne moti.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
eeee, a se ne vidi pod nickom, da sem ženska
17758-icon_confused.gif


Ne, imamo navadno, obično fasado. Sosed ima živo plavo fasado. Za nami ima en sosed živo rumeno. Pa kaj češ. Morda pa njih moti naša barva fasade. Boli me. Sej so njihove hiše, zgrajene z njihovim rokam in ni vrag, da si nebi tud barve fasade zbiral. Pogled skozi okno je pa čist tvoja izbira.

Poznam folk, ki ima pogled na SCT al pa tovorno Tosama, al pa Lek...prav z veseljem vidijo, da so zraven kake hiše živahne barve, ker ti ga te tovarne čist zamorijo...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
men ste pa bedni tisti, ki gledate samo nase

mi smo hotl met rumeno fasado, pa smo pokazal sosedom
pa smo delal omete s silosom. je soseda rekla to bo prašil, delavc je potrdit, so silos drug dan odpelal pa prpelal zaklje
za vsako stavr sem vprašal sosede, če ne drugega vsaj iz vljudnosti.

tut na vsak piknik jih povabim. če pridejo pridejo, če ne, pa ne morje, nimajo obraza težit zarad glasnosti, dišav pečenja itd.

jest grem rad na vrt v gatah, rečem sosedi živjo, ne pa da sem v slabih odnosih, se skrivam, k pa fuknem s strehe pa prosim boga, da mi da dobrega soseda.

itak pa vssakemu svoje
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Mi smo pa glih pred kakim mesecem po cca 15. letih še enkrat naredili fasado in smo dali lepo močno oranžno (za poznavalce: Webber 400A). Prav dobro izpade v kombinaciji s kamnom, belimi okni, rjavimi polkni v imitaciji lesa ter belimi špaletami in jertami
grin1.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Dobro ...ena stvar je da en drugega non stop sprašujete al pa če se ne.

Ali tudi vprašaš, če lahko kupiš živo zelen avto, ker bo namreč pred hišo stal in da ne bo koga motila barva?
stupid-1.gif


Jaz mam tud super sosede, ampak za določene stvari pač ne sprašujejo. Barva fasade je res njihov problem...pove se pa, da jo bo delal in da bo morda kaj letelo na naš vrt. Itak brez panike.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
narobe.. prvo poskrbiš, da sosedom ničl ne leti, ker ljudje delajo, majo svoje obveznosti, ne da pucajo vrt zarad tebe, še manj je pa sprejemljivo, da ti hodiš po njihovem vrtu.

vsekakor je pa fino, da s epove..kje bo 100 metrov živo kručeče roza barve..a vam sede. mene ni bolel, k sem spraseval.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
A sem te vprašala, če za avto tud sparšuješ? Pa ne sam sosedov...tud une k so na cesti. Ker mene recimo nervira črn avto in je fajn, da se med sbo malo zmenimo, da bodo sedaj samo beli
uf-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Lepo te prosim no, že eno stran primerjaš avtomobil in nepremičnino - hišo.
bonk.gif


Na žalost ne boš našla pozitivnega odgovora na to, da imaš verjetno doma fasado, ki je noben sosed ne prebavlja.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dekle ne loči 2kvadratovv pleha od 100 kvadratov fasade.

od življenjske dobe 10 let do 30 let

od nečesa kar je mobilno, do statičnega
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
eeee, a se ne vidi pod nickom, da sem ženska
17758-icon_confused.gif


Ne, imamo navadno, obično fasado. Sosed ima živo plavo fasado. Za nami ima en sosed živo rumeno. Pa kaj češ. Morda pa njih moti naša barva fasade. Boli me. Sej so njihove hiše, zgrajene z njihovim rokam in ni vrag, da si nebi tud barve fasade zbiral. Pogled skozi okno je pa čist tvoja izbira.

Poznam folk, ki ima pogled na SCT al pa tovorno Tosama, al pa Lek...prav z veseljem vidijo, da so zraven kake hiše živahne barve, ker ti ga te tovarne čist zamorijo...

oprost da sem ti moški spol uturila, nisem bla pozorna na to
grin1.gif


V službi imamo tud plavo fasado in izgleda kot pri enih šiptarjih. Hiša stoji v vasi in ti povem, da so vsi sosedje (vključno z zaposlenimi) zavijali z očni k so zagledali to prekrasno modrino. Niti pod točko razno ne paše v tako okolje plava fasada.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik excalibur pravi:
Mi smo pa glih pred kakim mesecem po cca 15. letih še enkrat naredili fasado in smo dali lepo močno oranžno (za poznavalce: Webber 400A). Prav dobro izpade v kombinaciji s kamnom, belimi okni, rjavimi polkni v imitaciji lesa ter belimi špaletami in jertami
grin1.gif

Verjamem da je lepo, pa to paše tudi v okolico in k drugim hišam? Al ima sosed malo drugačen odtenek, ki se z vašo močno tepe. Ne vem no, ampak meni je zelo pomembno, da je naselje urejeno in da ima neko celostno podobo. Sam to je pri nas redkost ... žal.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Jah, jst rajš vidim, da je fasada nore barve, ker imajo posledično tud izredno lepo urejene vrtove. Dostikrat pa vidiš staro hišo, ki ima okrog pradžunglo.

No, sicer pa ima vsak svoj okus in tega pač naj nebi podcenjevali...
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
En sosed ima že zbledelo marelično barvo, ostali okoli nas pa belo, malce dlje pa je ena živo rumena bajta (nekoč je bla bolj živa). Do zdej je še vsak rekel, da je super kombinacija vsega, samo poštar je rekel, da bi lahko dali za odtenek bolj svetlo. Ampak to je bil do zdej edini
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
hysterical-1.gif


Pol majo pa vrtove samih eksotičnih kičastih rastlin, katere zgledajo sicer skrbno izbrane iz nekega tropskega gozda, zgleda pa seveda kot patetičen poskus presaditve ekzotičnih krajev v našo podalpsko deželico....

Za te fasade ni izgovora...ta omenjen je pa sploh.....gnil?
tongue-1.gif