Vrtna kosilnica- akumulatorska?

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Živjo!

Čas je za novo kosilnico, ker stara je svoje naredila (bila je že pri hiši ko sem jo kupil).

Stara je električna in mi je kabel požru dost živcev, tako da se ne grem več.
Bencinske so kul, vendar mi malo smrdi vzdrževanje, zato se nagibam k baterijski.

Naj omenim da gre za malo kvadraturo, okrog 500 kvadratnih metrov, razgiban, nezahteven teren, travica je tudi mala, tako da ne rabim kake pošasti.

Naj bo potisna, pa naj ima košaro za zbiranje trave.

Mnenja, je sploh možno akumulatorsko? razmišljam še, da bi vzel tudi lakserico za okrog dreves in robnikov...tudi baterijsko
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Kakšno pa je vzdrževanje pri bencinski? Kupiš Brigs in še olja ne rabiš menjat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Moraš pa iti s kantico po bencin, hlapi goriva se lahko vohajo v prostoru, kjer jo shranjuješ.
Imam sicer bencinsko, ker je površina prevelika, ampak za manjšo površino bi jaz danes šel na baterijsko. Če OT prej preživel s kablom, bi morale biti baterije pravo razodetje. Pa četudi bi kdaj moral dati baterijo dodatno polnit in spiti en pir preden bo nadaljeval.
Verjetno bo sicer čez manj kot desetletje moral kupiti nove baterije ali kar kosilnico, ker baterij ne bo dobil več, sploh če bo kaka noname firma ali se bo tehnologija celic precej menjala. Ampak ... Nič ni zastonj in večno. Cikli, da gre naprava iz uporabe so žal danes krajši kot v časih, ko je še tomos delal kosilnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver