Vrtna kosilnica

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Pozdravljeni,

prvič v življenju bi kupili vrtno kosilnico. Do sedaj smo okoli vrta kosili "na polento" z uporabo kose. Ampak ker je tisto kar zamudno delo, pa tudi ne more kosti vsak, smo se odločili, da bi lahko kupili eno vrtno kosilnico za okoli 200-250€. Lahko tudi kakšen € več, če je toliko vredna. Raje pa manj.
Nekaj smo gledali MOTORNA KOSILNICA STIGA COLLECTOR 46 S, ampak sploh ne vemo, kaj naj pri nakupu pazimo. Teren je razgiban in je vmes dosti dreves.
Najraje bi samohodno, da ne bo preveč sile za potiskat. Kaj moramo tukaj paziti?
Če imate pa kakšne druge predloge, ali pa mnenja in izkušnje, kar z njimi na dan.

Hvala.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Koliko kvadratov trate pa je za pokositi naenkrat?
Samohodna kosilnica za cca 300 eur je šrot.
Klasična kosilnica, ki jo pač porivaš, je nekje za 300 eur, ampak čist povprečna, za kej boljšega je treba pa več dat.
Če ste zdej na roke kosili, potem ne bo težko kosilnico porivati
smile-1.gif
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Torej, če želimo malo boljšo... bi moralo biti 300€? Ok, recimo da damo še kakšen € zraven ter kupimo eno za 300€.

Kaj pa vem, parcela ni ravno velika, odvisno koliko bi kosili. Kolikor sem gledal po internetu sem videl da so kosilnice do nekje 2000 kvadratov, kar bi moralo biti več kot preveč za eno rundo.

Ok, če je res za tako ceno taka kosilnica šrot, potem lahko tudi klasično, ampak teh pa nismo veliko gledali? Predlagate katero?
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Vsak ima svoje mnenje in vsaj 90 % ljudi se z mano ne bo strinjalo.
Dejstvo je, da imam kosilnico in kosim in lahko povem moje mnenje in občutke.
Sem že veliko kosilnic imel ''v roki'' in kar sem napisal, drži. Za malo denarja je malo muzike.
Serviser mi je rekel, da je zelo pomembno, da ima kosilnica motor B&S (Brigss & ...).

Če imaš kakega soseda v bližini, naj ti da svojo kosilnico za en krog, magari po njegovi travi, da vidiš, kako in kaj
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
zmaga.gif


Sem že v drugi temi...pa bom še tu!

B&S 450 series je preverjen motor......ubistvu 3.5HP Classic z mal dodatne plastike

Imam enako ohišje.......tud koš zadaj....samo moja je brez pogona

Sešravfal sem jo iz dveh skupaj...nam se je na klasični na stranski izmet razpadlo ohišje zaradi rje....zato svetujem da ko kupite novo kosilnico jo dokler je še nova in nima naflosane trave gor....in rje takoj prebarvate z hammerit temeljno barvo in je ohišje večno

Sosedi je uspel zvit os od svoje na enem kamnu......in sem potem dobil od nje ohišje.....pasalo šravf na šravf
smile-1.gif


Tko da imam skoraj identično kosilnico ( razen barve...malo manj okranclanega motorja z plastikami.....in nimam pogona )

Motor ( B&S 3,5 classic) deluje že 20 let BP......na 4-5 let zamenjaš membrano med tankom in frgazarjem ( težko vžiga.....ugaša med košnjo itd) in s5 deluje kot nova
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik maurice pravi:
Vsak ima svoje mnenje in vsaj 90 % ljudi se z mano ne bo strinjalo.
Dejstvo je, da imam kosilnico in kosim in lahko povem moje mnenje in občutke.
Sem že veliko kosilnic imel ''v roki'' in kar sem napisal, drži. Za malo denarja je malo muzike.
Serviser mi je rekel, da je zelo pomembno, da ima kosilnica motor B&S (Brigss & ...).

Če imaš kakega soseda v bližini, naj ti da svojo kosilnico za en krog, magari po njegovi travi, da vidiš, kako in kaj
smile-1.gif

Ravno motor je najmanjši problem. Se ne spomnim, da bi kdorkoli od kolegov in znancev imel probleme z motorjem kosilnice, vedno je problem ohišje, ki je ponavadi nekvalitetno, razen pri tistih res dragih kosilnicah...
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Po mojih izkupnjah je problem sam pogon. Ker imamo razgiban teren in dosti dreves, mi je pri prvi samohodni stalno pobiralo zobnike na kolesu (pogonski zobniki so bili kovinski, v kolesu pa plastični zobniki). Smo za kolesa zmetali celo premoženje. Sedaj na drugi je sistem pogona čisto drugačen, tako da s tem nimam več težav. So se mi pa kolesa zvijala, ko sem kosil s košem. Zaradi košnje prečno na klanec in posledično velike teže na spodnje kolo, je le tega zvijalo. To sem rešil tako, da sem v čisto - novo kolo ob vsako plastiko, ki gre iz zunanje dela kolesa proti notranjosti, z obeh strani z lepilno pištolo natiščal pattex lepilne palčke. Od takrat imam mir, bo pa potrebno menjati kolesa, ker skoraj nimajo več profila.
Imam tak model: http://www.h-l-c.co.uk/3-Mowers/4%20WHEEL/YARDMAN_6.htm
Vendar ga ne priporočam iz sledečih razlogov:
- v koš ne meče dobro, ker je pot preozka, predolga in preeveč zavita;
- tudi stranski izmet se ob močni, gosti in sočni travi maši.
- ob travi, kot je napisano zgoraj je tudi mulačanje težavno in jo je treba večkrat čistiti;
- vrtljiva kolesa so uporabna le, če je tren raven, sicer ti pobegne po hribu.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Hvala za odgovore. Ko bomo kupovali ( ko bo kakka akcija) bomo pazili, da je ohišje čimboljše pa da ima zadaj pogon, če ga že bo imela.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
za razgiban teren z velko drevesi bi iskal kakšno majhno, za majhne pa ni potrebe, da so samohodne. če imaš še stranski izmet trave, koša spoh ne rabiš, ker ti travo lepo razprši in se ti nič ne pozna. lažja kot je lažje boš delal okoli ovir, pa okoli ovir pogon bolj škodi kot koristi. samohodne so odlične za raven teren brez ovir, pa to za večje kosilnice, da prej končaš.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
S tem se ne bi strinjal, si ne predstavljam, da kosilnica, ki jo imamo, ne bi imela pogona, saj v primeru, ko greš okoli dreves izklapljaš in vklapljaš pogon, kolesa pa, vsaj pri tej, ki jo imamo sedaj, lahko zdrsujejo, pa se pogon ne uniči. Pri prejšnji, pa se je zgodilo, da je pobralo zobnike. Drugače se pa po hribu v enem delu komaj sam gor vlečem, včasih mi še kosilnica pomaga.
Sam kosim na 14 dni in takrat je trava že tako velika, da se ob izmetu konkretno pozna, ob mulčanju pa ne.
 
Nazadnje urejeno:

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Stiga je tip top kosilnica. Jo mamo doma že X let, na plehu nobenega znaka rje. Motorji so pa itak neuničljiva kitajska jajca
smile-1.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Kaj pa menite za kosilnico, ki je na naslovni strani Bauhaus reklam: http://www.bauhaus.si/index.php?id=1382&showFile=4606&cHash=046ff3dfeb9ca628395c26c73ecd90a9

Samohodna bencinska kosilnica GARDOL 'Edition 1', 2,8 kW pri 2.900 vrt. / min, 4 - taktni motor HONDA GCV 160, 160 cm³, širina reza 53 cm, zbirni koš 71 l, višina košnje 25 - 82 mm, površina do pribl. 2.000 m² / h, 40 kg

Za 339 EUR. 5 let garancije...

Drugače pa me tudi zanima mnenje za kosilnico Güde big wheeler 508 vari-s (https://www.guede.com/cgi-bin/twinklecom.cgi?uniqueid=1313657298496&lang=0&param=SHOP&parameter=PAGE&artref=94153&limitstart=557625&limitcount=0&). Kupim jo lahko za 280 eur...

Katero bi raje imeli? Je še kakšna boljša za ta denar?
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
No jaz tudi letos kupujem kosilnico
smile-1.gif

Gledam nekaj takega
http://www.merkur.si/vrt-in-ok...br-comfort.html

V živo je bila videti robustna, prav tako mi je všeč da ima veliko luknjo za izmet saj to pomeni da lahko napolni koš.
Doma ima oče partnerjevo in je koš do polovice poln pa že pušča zaradi premale luknje.
Prav tako pretežka. Imamo sadovnjak, malo kamenja,....
Pleh bom itak čez 10 let švasal po moje
smile-1.gif

Kaj še moram gledat?
Aja pa 350€ je zgornja meja, ki še jo dam za kosilnico
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
No jaz tudi letos kupujem kosilnico
smile-1.gif

Gledam nekaj takega
http://www.merkur.si/vrt-in-ok...br-comfort.html

V živo je bila videti robustna, prav tako mi je všeč da ima veliko luknjo za izmet saj to pomeni da lahko napolni koš.
Doma ima oče partnerjevo in je koš do polovice poln pa že pušča zaradi premale luknje.
Prav tako pretežka. Imamo sadovnjak, malo kamenja,....
Pleh bom itak čez 10 let švasal po moje
smile-1.gif

Kaj še moram gledat?
Aja pa 350€ je zgornja meja, ki še jo dam za kosilnico

Pleh boš "švasal" že prej kot v desetih letih saj pri nas je tako (cirka 7 let). Sicer imamo model 52br comfort( Kosilnica ) drugače sam motor dela tako kot je treba, trave ne pušča, se pravi koš se napolni do konca.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Hanzi, gledam kosilnice ki imajo odzadaj "ogromno" luknjo za izmet trave
smile-1.gif
Se pa bojim da ni vse od luknje odvisno ampak tudi od noža,...