Vozi kdo Dacio Logan MCV/navadno?

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ti ko maš dinarja ko blata.
jaz nimam.
za 12.300 eur je po mojem best buy. HDI 90, da se razumemo. nov, z metalik barvo.
verjetno ga bomo vzeli (98%). vsa oprema.
pokaži mi enega karavana, ki ima vse to.
za užitke pri vožnji bo drug avto, v katerem se bom vozil sam.

Tak k nima denarja oz mu je težko dat si lih ne kupuje nov avto
bonk.gif
Pa brez zamere..
Je enostavno preseravanje...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
boljše malo denarja nakrampat, pa kupit novega, kot pa se vozit v rabljenem in ne vedet, kdaj bo kaj crknilo ter zmetat za servise pravo malo bogastvo (kot se mi je to dogajalo lani, ko je šlo za servise 2000 eur).
avto bom kupil na gotovino, brez kreditov, le starši mi bodo posodili 2000 evrov.
mislim, da se z berlingom čisto nič ne preseravam, samo, ko bom moral zjutraj mulca v vrtsec peljat, bi rad bil ziher, da bo avto vžgal.
pa brez zamere.
predlagam zaklep teme, ker smo zašli, jaz pa se dobil, kar sem iskal.
lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Vsakemu svoje. Rajš rabljen 1-2 let pa ornk avto kot nova jajca za male pare, ki so pol skos na servisu.
J. garancijo če si brez avta..
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz sem podobno razmišljal kot vidva, a ne razmišljam več tako. morda pa sem le starejši in premožnejši.
seveda se lahko kaj pokvari, a izredne napake bodo v garanciji servisirali pri proizvajalcu, ne iz moje denarnice.
mene so učili, prerevni smo, da bi poceni kupovali.
vsakomur svoje.
hvala za odgovore in mnenja.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Če se še spomniš sem ti v prvem odgovoru napisal, da sam čakam na NOVO astro karavan, ki jo dobim v sredini januarja. Ampak še vedno pač ne mislim, da zaradi tega ne bo prišlo do okvare. Vsaka tehnična stvar je potencialno pokvarljiva.

in do sedaj sem imel vedno stare avte. Trenutna 9 letna kia mi služi brez izrednega servisa že 3 leta lepo, prejšnjemu lastniku je pa vsa preostala leta. servisiralo se je samo po servisni knjigi.

Premožnejši pa očitno nisi, glede na to, da gledaš za avte pod 3 mio
wink-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
to sploh ni važno, kdo je premožnješi (moj bruto je trenutno 1400 brez dodatkov), pozabil sem, da čakaš astro. pač menim, da si lahko privoščim nov avto, ki mora za 12.000 evrov izpolnjevat vsa poslanstva avtomobila. pa obenem ne rabim podaljška spolovila. that's it.
veliko varnih in brezskrbnih kilometrov z astro.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ti ko maš dinarja ko blata.
jaz nimam.
za 12.300 eur je po mojem best buy. HDI 90, da se razumemo. nov, z metalik barvo.
verjetno ga bomo vzeli (98%). vsa oprema.
pokaži mi enega karavana, ki ima vse to.
za užitke pri vožnji bo drug avto, v katerem se bom vozil sam.
Vidim, da imaš precej dober vpogled na bančno stanje veliko oseb tukaj. Da bi pa morda prebral napisano in videl, da ti le hočemo pomagati, ti pa nekako ne potegne.

Zgolj vprašanje: si peljal Berlinga po ovinkasti cesti?
grims-1.gif
.

Sicer pa veliko srečno prevoženih kilometrov. Važno, da si končno kupil avto. Vsekakor je pa x-krat boljša izbira kot Fusion. Samo na ovinkih pazi.
grin1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
mtl, v redu je. dovolj bo.
pikola, kak hočejo vsi ko šumaherji vozit.
ej, pa tudi če se malo nagne avto v ovinku. in?
mater ej, ni čudno, da je tolko nesreč, ko bi pa vsi bli dirkači.
lp
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Saj ni, da bi vsi vozili dirkaško, ampak vsake toliko časa se znajdemo v situaciji (večinoma ne po lastni krivdi), ko je potrebno odreagirati hitro. Takrat je odzivnost podvozja na spremembo smeri hudo pomembna.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
koliko primerov si imel v koliko letih?
a si z vasi, da ti skoz srne na cesto skačejo?
vozim 13 let in do zdaj sem nujno moral odreagirat dvakrat. enkrat s katrco, enkrat pa s staro vectro. obakrat je podvozje zadostilo reakciji.
eh, brezveze, umikam se iz debate. dost je blo.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Ne prav veliko.

Po mojem mnenju (lahko pa se motim), zanesljivo podvozje spada v poglavje varnost - enako kot zračne blazine (jih na srečo tudi še nisem rabil, ABS - zelo redko, bočne ojačitve v vratih....)

Dejstvo je tudi, da je vsaka izbira kompromis med željami in možnostmi. Upam, da boš s svojo izbiro zadovoljen. Srečno vožnjo.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Fantje... Velikokrat sem ze bil v tem polozaju.. nekdo se zapici v 2 modela [avta, telefona, karkoli ze], in te bo moril 1 teden, ce je kul, ali bi kaj drugega. Nastel mu bos 20 drugih modelov, a na koncu bo kupil tisto, v kar se je ze na zacetku upicil in te obenem prepriceval, da je to to, in da tvoji predlogi sux.

Potrata cajta I say.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
mtl, v redu je. dovolj bo.
pikola, kak hočejo vsi ko šumaherji vozit.
ej, pa tudi če se malo nagne avto v ovinku. in?
mater ej, ni čudno, da je tolko nesreč, ko bi pa vsi bli dirkači.
lp
Šumaher? Kdo govori kot Šumaher, potem bi bil v prvem grabnu.
Moja boljša polovica je nekaj gledala za temi gajbicami. Poizkušal sem jo nekako usmerit proč od tega, kar mi je relativno uspelo. Zapečateno je pa bilo, ko sem ji dal stvarco za probat. Po ravnem je bila full navdušena in sem že videl, kako bo spet treba garat za odvrnitev od te gajbice. No, potem je prišel prvi hujši ovinek in smo šli malce čez črto. Po tistem smo zaključili gledat za temi gajbicami, tudi besede nisem več rekel.
evil.gif
Aja, pa to je bilo daleč od Šumaherjevih hitrosti. In še enkrat: mene je full presenetil majhen prtljažnik, če imaš zadnje sedeže gor postavljene.

No, važno da bo tebi ok. Še enkrat bi te pa vprašal, če si ga že peljal po ovinkih?
grims-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Mislim, da imajo vsake oči svojega malarja. Nekaterim so všeč Astre, nekaterim Berlingoti, nekaterim pa 2 leti stari Audiji z "30.000 km" in "nekarambolirani" in "nepoškodovani", ampak mogoče že od 2 ali 3. lastnika
smile-1.gif


Je pa, moramo priznati, Berlingo DALEČ boljša izbira, kot pa Logan MCV ... vsaj na pogled
wink-1.gif


markoman, želim ti čimveč srečno prevoženih km
smile-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
ti ko maš dinarja ko blata.
jaz nimam.
za 12.300 eur je po mojem best buy. HDI 90, da se razumemo. nov, z metalik barvo.
verjetno ga bomo vzeli (98%). vsa oprema.
pokaži mi enega karavana, ki ima vse to.
za užitke pri vožnji bo drug avto, v katerem se bom vozil sam.

Tak k nima denarja oz mu je težko dat si lih ne kupuje nov avto
bonk.gif
Pa brez zamere..
Je enostavno preseravanje...

Ja kdo pa mislis da kupuje "tapoceni nove" avtomobile??? Milionarji? BMWje pa samo revezi na puf
bonk.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pojdimo še enkrat, tokrat brez nepotrebnega prepucavanja prosim.





EDIT: @cizy: O tem, kaj sodi tukaj noter in kaj ne presojam jaz in se o tem ne bo govorilo na javnem delu foruma, če imaš kakšno pripombo, mi pošlji PM. Ob tej priložnosti te spominjam, da imaš še vedno priložnost argumentirano in civilizirano odgovoriti na en post višje.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mtl pravi:


Zgolj vprašanje: si peljal Berlinga po ovinkasti cesti?
grims-1.gif
.

(zdaj sem se spomnil štorije, ko sem se vozil z partnerjem, kar je isto ko berlingo od kolegice)
Lani poleti sem se do trgovine po 2 kolesih pripeljal
cool-1.gif
Živa resnica!
Nak glup sistem enosmerna za iz parkinga in enosmerna za na parking, in malkom je bil pameten
in zadnji cajt orng zasukal volan, itak na zimskih (!!!) gumah, ko sem začutil da nekaj ni vredu,
prvo sem mislil da sem na robnik zapeljal da tako visimo, pol pa cuknem desno in naju je malo pribilo
hysterical-1.gif


Pa poln parking družin ki bašejo ajnkauf v avte, malkom pa cirkusant po 2 kolesih
bonk.gif


sorri za off, samo tut to je varnost da pri 50 obrneš volan pa si na 2 kolesih, tolko spet o varnosti.

Foter ko pa je mel kanguja, tisto pa je druga štorija, ko se te je strah 90 v mali ovinek peljat...