Volvo v60 cc vs passat alltrack..

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pa je šla spet ena čisto koristna tema v 3PM.
Ko bi poslušal dve babnici, ki so jima hormoni podivjali.
Veš da so mu podivjali, človek je površno preletel temo in misli da grajam Volvo, pa sem mu na žul stopil. Hočem pa samo povedat da je nek VW bolj simpl za pošraufat in vzdrževat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Kaksen zulj cloveka pokroviteljsko sprasujes, ce si lahko privosci tak avto na podlagi nekih predvidevanj in ne na podlagi izkusenj... d4 in d5 motor gre v bistvu za isti motor je neproblematicen, nepooblascenci ki sraufajo te avtomonile ne rabijo sploh priklopit testerja pa ti povejo kaj je narobe, tle se pa strasi z ne vem kaksnimi stroski in komplikacijami... v90 v60 xc 60 in xc90 s tema motorjema so za vzdrzevanje povsem povprecni nic bolj ne odstopajo od drugih cene sem navedel v enem izmed postov predhodno
In ja na pooblascenih je komplikacij vec ker ne vejo kaj delajo iz prve lahko povem
Hibridi so druga zgodba in za bencinarje tudi ne morem govorit ker nimam z njimi nic izkusenj
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Kaksen zulj cloveka pokroviteljsko sprasujes, ce si lahko privosci tak avto na podlagi nekih predvidevanj in ne na podlagi izkusenj... d4 in d5 motor gre v bistvu za isti motor je neproblematicen, nepooblascenci ki sraufajo te avtomonile ne rabijo sploh priklopit testerja pa ti povejo kaj je narobe, tle se pa strasi z ne vem kaksnimi stroski in komplikacijami... v90 v60 xc 60 in xc90 s tema motorjema so za vzdrzevanje povsem povprecni nic bolj ne odstopajo od drugih cene sem navedel v enem izmed postov predhodno
In ja na pooblascenih je komplikacij vec ker ne vejo kaj delajo iz prve lahko povem
Hibridi so druga zgodba in za bencinarje tudi ne morem govorit ker nimam z njimi nic izkusenj
Dodajam se za mene izbira med v60 in pasatom sploh ni izbira vedno bi izbral passata, ker je vecji in udobnejsi, med pasatom, arteonom in v90 pa se ve kaj sem izbral ker je meni lepsi in splosno gledano je vec avta, ceprav gre v passata verjetno kaksen kufer vec
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kaksen zulj cloveka pokroviteljsko sprasujes, ce si lahko privosci tak avto na podlagi nekih predvidevanj in ne na podlagi izkusenj... d4 in d5 motor gre v bistvu za isti motor je neproblematicen, nepooblascenci ki sraufajo te avtomonile ne rabijo sploh priklopit testerja pa ti povejo kaj je narobe, tle se pa strasi z ne vem kaksnimi stroski in komplikacijami... v90 v60 xc 60 in xc90 s tema motorjema so za vzdrzevanje povsem povprecni nic bolj ne odstopajo od drugih cene sem navedel v enem izmed postov predhodno
In ja na pooblascenih je komplikacij vec ker ne vejo kaj delajo iz prve lahko povem
Hibridi so druga zgodba in za bencinarje tudi ne morem govorit ker nimam z njimi nic izkusenj

Zopet nabijaš o mehaniki torej o mehanskem sklopu, motor, menjalnik. Problem nastopi, ko je v igri elektronika. Ampak ti veš iz prve roke da je tudi tukaj nabasan Volvo višjega ranga popolnoma neproblematičen.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Ko govorim o motorju seveda govorim tudi o vseej elektriki, ki pase zraven vkljucno tudi avtomatskem menjalniku
Ti si seznanjen o vseh problemih pa dej vsaj tri najbolj pogoste dabomo uporabniki vedli kje je tezava ko pridemo do situacije
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ehmmm....ker je pri drugem servisu zadeva se v garanciji?
Ja in? Od kdaj je garancija pogojena s pooblaščenim servisom? Vsak, ki ima registrirano dejavnost vzdrževanja motornih vozil in uporabi originalne ali originalu enakovredne dele lahko naredi servis in garancija ostane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano
5. apr 2015
1.335
691
113
Skratka.. Za eno leto mam servis naret. Kako bo drugo leto oz cez 30kkm, kake bojo cene, bom se takrat ukvarjal stem.. Avto bo full kasko, in fingerz krosst da avto pač dela.. Leto mam garancije, drobnega tiska nisem bral, verjetno bom podaljšal garancijo.. Danes naj to stalo cca 400e.. Če bo zadeva out of my budget bom pa zamenjal za kaj cenejšega.

Zaenkrat pa še čakam na edavke. Jutri bom malo potipal, rekel da se mi kupci vrstijo za prejšnji avto npr :D :D :D

Apropo prejšnji avto.. Išče kdo oz pozna kdo koga.. aygo 2017 70kkm:D:D:nazdravje:
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Zaenkrat še nimam gor. Dal bom 7,5k, alter popust pa seveda 5% gladko.

Potem pa bom videl koliko bo odziva itd.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Ja in? Od kdaj je garancija pogojena s pooblaščenim servisom? Vsak, ki ima registrirano dejavnost vzdrževanja motornih vozil in uporabi originalne ali originalu enakovredne dele lahko naredi servis in garancija ostane.

Garancija ostane, vendar pa je garancije koliko. Max 2 leti? Preostanek je jamstvo, kjer pa kar pogojujejo, da se mora servisirat ma pooblascencih.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Ful enih bajetov, k ponavad :) jaz imam xc90 2020, prva generacija z b5 dizlom. od mehaničnih zadev samo redni servis. Pač kmag so posebneži, ampak za redne zadeve res ni treba bit dohtar.
Je pa tako, pri takih avtih kasko rabiš. kasko je pač drag, ker gre na ful ceno novega avta, samo tudi za popravljati se kar splača, ker recimo menjava vetrobrana je 1,5k; meni je počla luč in se je rosila, zamenjava je 1,8k po luči; pleh je drag, povsod je ful nekih dihtung, krom letvic ipd in so računi za popravilo ponavad na večih straneh, gume če nimaš nankang tut niso poceni...

Avto je meni še vedno topšit, ja nima mogoče vseh gadžetov k sveta trojica, ampak kar ima pa dela. Jaz bi obvezno iskal takega z zračnim vzmetenjem in BLIS (to včasih niso dodajal zraven), 360 kamero, pa recimo če že, da je inscription z boljšimi sedeži, vidiš po usnju, ker imaš opcija za bolj gladko usnje. Kljuko če rabiš lahko dodaš naknadno, meni je pa najbolj uporabno da lahko na prtljažniku zakleneš avto, ne vem s čim je povezan da imaš 2 gumba. Ne vem od kerga letnika naprej imajo notr sim kartico, in imaš pol Volvo app na telfonu. to je zakon, ker lohk preko telefona odklepaš/zaklepaš avto pa tudi štartaš motor za gretje/hlajenje... Ne rabiš webasta.

Problematični so bli D5 motorji, ker jim je prežgal neko cev pri turbotu, samo to so že vsi menjal do zdej. B5 je b.p., kolikor jaz gledam, samo kar dosti adbluja požre. Manjka pa mu 1000 ccm3, to pa res. konjev je sicer dost, samo nima pa takega navora ko 3.0 motor.

Edino kar mi gre RES na organ, je da se trese desni del armaturke nekje bolj glasni muziki... že parkrat sem gledu kje in kaj, pa mi ne rata odkrit.
Tale baje je samo za T8, ki je hibrid. Tega električnega dela pri nas AFAIK nihče ne šraufa. Na pooblaščenem si pa takoj ob 10k, če je treba menjati ERAD (će se sploh lotijo tega pri nas). Za avto s katerimkoli klasičnim bencinskim ali dizel motorjem mi je popolnoma vseeno in ga kupim, pa če vsi pravijo, da je problematičen, ker lahko tam karkoli poštimaš za par jurjev max. Iz prve roke poznam nekaj primerov problematičnih hibridov drugih, bolj ljudskih proizvajalcev in povsod so bile travme s popravili.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Garancija ostane, vendar pa je garancije koliko. Max 2 leti? Preostanek je jamstvo, kjer pa kar pogojujejo, da se mora servisirat ma pooblascencih.
Govora je blo o garanciji...
Pri tak bolanih cenah servisov si pa naj vsak sam preračuna ali se sploh splača preplačevat. Oziroma kak fejst more it nekaj narobe, da si še vedno na boljšem. Pa fajn je tudi prebrat pogoje jamstva kaj vse krije sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
201
43
Čestitke avtorju, lep CC :) sam imam "civilnega" V60 B4, kupljen nov, za CC sem bil prekratek oz. je bila cena novega nesmiselna haha. Presedlal iz VAG grupe po 15+ letih zaradi sr.anja z rjo in zavorami.... Prevoženih imam 102.000 km, vse dela bp.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
tele hibride torej lahko sam v tujino pelješ. Pri nas vprašanje koliko so jih sploh prodali, na A netu jih načelno ni. in podobno.
Kolk je za ta nove kitajce močn https://www.volvobauman.si/ iz pesnice?
polizdelek v obliki V50 je še kar uspešno pred leti šraufal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
201
43
tele hibride torej lahko sam v tujino pelješ. Pri nas vprašanje koliko so jih sploh prodali, na A netu jih načelno ni. in podobno.
Kolk je za ta nove kitajce močn https://www.volvobauman.si/ iz pesnice?
polizdelek v obliki V50 je še kar uspešno pred leti šraufal.
Na anetu jih pomoje ni, ker je pri Slovencih pač dizel še vedno zakon.... zakaj bi uvažal rabljen hibrid, če ga ne boš prodal?
Komentar glede "ta novih kitajcev" je pa smešen ;) kot bi rekel, da je Ferarri Fiat, nekak v tem smislu. No ja, Nemci so zakon, anede ? Konkretno v naši firmi se na istih strojih in z istimi standardi dela za Geely in BMW, na splošno v tovarni pa še za znamke od Hyundai-a do McLarna. V Sloveniji. Deutsche qualitaet....
Ne mi s kitajci preveč opletat, je že vse tako prepleteno, da ni noben superior več. Samo megla se prodaja, ljudje pa kupujejo imidž.
 
  • Ljubezen
Reactions: BornSkeptic

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Izgleda, da bom moral v Ljubljani odpret Volvo servis.
Glede na to, kaksno znanost se zganja okrog servisiranja Volvota, bom zlatar .