Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Ja kako ne vidis razlike da se ukrajina tam bori proti agresorju, rus tu pa je agresor? In je razlike ce so civilne zrtve kot posledica branjenja ali agresije?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik 474

Obstreljevanje AFU na civilne predele Donbasa je "boj proti agresorju?" Obstreljevanje lastnih, civilnih ljudi, je boj "boj proti agresorju?" Darjan, zberi se malo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
da se vam da, z "rusi" prerekat.....

sej poglej native ruse in njihovo politko ter retoriko. Laži, zvišenost, grožnje, cinizem, in to javno v prime timeu. Govori o uporabi nukic, tak kot bi s jaz poliko zjutraj rezal in podobno. To je ruska retorika..

In nekaj takih razmišljanj je tu gor, tile ki so za ruse. To je pač odraz.

Če bi rus hotel rešit donmbas na mirni način bi lahko, imajo VS svet, vsak teden bi načel to temo, plave kacige v regijo, gnjavaža do konca pa bi diplomatsko dosegel svoje, tako pa ne, ker pač ima v genih "bulli" sistem, kot srbija in podobno. Vsaj tako je videt.

Še vedno trdim, da je pa sploh največji FAIL ZNja in VSja, ki bi laho prvi teden izglasovali da grejo noter plave kacige, VETO gor ali dol, in bi zadevo ustavili. Tako pa organizacija sama sebi namen. (in ja enako vlogo ZN bi moral držati tudi pri zahodnih posredovanjih in podobno).

Kaj imamo zdaj? Vzorec, da če si jači, ni problem, lahko delaš kaj češ (sicer to je bilo skozi) a vsaj ne tako očitno. Tako da mi mali, smo ga najebal. Oziroma se pridno jezike učmo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Raketa ni zadela nakupovalnega središča, več kot očiten dokaz imaš na satelitskih posnetkih nekoliko nazaj. Obe raketi sta zadeli obrobje kompleksa tovarne za centrom. Celj je zelo verjetno bil kompleks tovarn, uporabljena pa neprecizna raketa.

Mimogrede, včeraj je v Ukrajinskem obstreljevanju civilnega predela Donbasa umrlo več kot 20 civilistov. Nič. Nula. Nada. V Kijevu zagori nakupovalni center, 18 mrtvih (kolikor sem nazadnje zasledil), pa Ukrajina in zahodni svet v nezavest pada.

Je zadela nakupovalni center in sicer skladišče in nakladalno ploščad na JZ delu centra. Mogoče naključje, ali pa celo ni zgrešila cilja .

 
I

Izbrisan uporabnik 474

Možno, čeprav mi po satelitskem posnetku, kjer bi naj bil epicenter udara izgleda nekoliko bolj odmaknjeno proti železnici/gozdu...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
In to še ni vse...radikalno lažnivi rusofili celo trdijo da je bil nakupovalni center zaprt...
račun iz trgovine z igračani nekaj ur pred ruSSkim terorističnim napadom
FWWx1vFXwAAKQxE.jpg
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Obstreljevanje AFU na civilne predele Donbasa je "boj proti agresorju?" Obstreljevanje lastnih, civilnih ljudi, je boj "boj proti agresorju?" Darjan, zberi se malo...
Hmm...

ko so Rusi napadli civilne cilje, je bil tvoj odgovor, da so se tam skrivali do Rusov sovražni Ukrajinski vojaki v Ukrajinskih mestih in so zato lahko Rusi streljali na civilne cilje v Ukrajini...

Smatram pa, da tudi Ukrajinci streljajo na Ruse v Ukrajini, kateri se skrivajo v in med civilnimi stavbami v Ukrajini, kjer Rusi nimajo svojih uradnih oporišč (razen Krim), še vedno govorimo o Ukrajini, kjer Rusi nimajo kaj za početi.

p.s. se strinjam da dobimo sedaj samo informacije kaj slabega naredijo Rusi in nič kar Ukrajinci, ampak jasno je da je Rus tukaj bully in večina krivde pripada njemu. Niso napovedali vojne Ukrajini, ampak so jo napadli podmuklo, kot je to počel Hitler... preveč vzporednic je med naciznom v Nemčiji in Rusiji, da bi jih lahko spregledal
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Pomeni spet bodo rusi klali civiliste?
Ja, svoje bodo klali.
Ti si res en bumbar.



Po vasi Buči, kjer so Ukr Safari enote streljale na vse, ki so imeli belo oznako, ter Kramatorsku, kjer je Ukr vojska streljala tocka-u rakete na mesto, je sedaj na vrsti nov psiop.


Hkrati so v EU priročno onemogočili dostop do ruskih info virov, tako da lahko anglosaksonska propaganda dela s polno paro.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Objavo napisal Rus, ki je živel v Moskvi, pred leti imigriral v SLO...

Poglej priponko 57155

Totalno zblojena primerjava. Na tak način bi lahko vsakdo za vsako besedno primerjavo poiskal vsak možen scenarij...

Me pa nekaj drugega zanima - če gledamo retoriko nekaterih visokih ruskih uradnikov, tistih, ki so neposredno vpleteni v današnje dogajanje. Ali res kdo misli, da bi odstranitev Putina prinesla kakšno razliko? Sem siguren, da ima nastavljene namestnike tako, da se bo njegova pot nadaljevala. Medvedjev ima že takšne poglede (pa sem ga imel za bolj "civiliziranega"), Peskov in Lavrov sta sicer bolj umirjena, ampak trdno verjameta v pravičnost tega, kar Rusija počne. Potem imamo še nekaj visokih vojaških predstavnikov, ki bi brez oklevanja skakali po rdečem gumbku. Putin sam tudi ne more vsega narediti, kar se mu sprdne - za svoje odločitve glede nacionalne varnosti potrebuje soglasje Dume. Tudi če Putin "gre", je zadaj dovolj norcev, ki bodo to nadaljevali...skupaj z podporo Dume.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Možno, čeprav mi po satelitskem posnetku, kjer bi naj bil epicenter udara izgleda nekoliko bolj odmaknjeno proti železnici/gozdu...
A na proruskih Telegramih ni HD videov, kako so rakete tocno zadele? Ker je res skoda, da se taki dokazi skrivajo po zaprtih Telegram skupinah, ko bi lahko z enostavno javno objavo dokazali, kako Ukrajinci LAŽEJO.
Ti pa tukaj 1001 teorijo kaj je možno in kaj ni natolcuješ. Daj nas razsvetli z RESNICO. Sem te imel za bolj pri koritu, te pa samo nekaj nakladaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj in Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik 474

Saj imaš objavljen satelitski posnetek. Si spregledal? Epicenter (iz tega posnetka) izgleda nekoliko bolj vstran od nakladalne rampe. So pa drugi objavili slikice in analize iz raznih Twitter računov (imaš tam krogece, pa puščice in črtice, v različnih barvah, če ti je to bližje)...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.