Vojna v Ukrajini 2

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
to je v redu a ne? da se prezene sovraga?

Po moje bo to tak gamechanger kot Leopard 2 ali pa switchblade 300. Ne moje osebno ampak na podlagi interjujev ki sem jih videl z ameriškimi piloti o ruski protizračni obrambi. Sploh če ne bodo dobili vseh letal naenkrat jih bodo skrivali tako kot sedaj su24. Prestavljajo vsak dan po zahodni ukraini da jih ne uničijo z varianto izstreli in pobegni in upaj da te ni na radar dobim med tem.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.768
6.228
113
Te zadeve me niti ne ganejo kot železa kot vsak drug, ali je Abrams ali je T90, Leopard nima veze, vsi gorijo enako, edino nekateri tu gor so tako prepričani o njihovi superiornosti da bo treba pomirjevala vzeti.

Potem ne boš imel težav najti posnetkov kako leopardu odleti kupola v luft, kot se to dogaja popolnoma enakovredni ruski tehniki. Govoriš, da eni jemljejo pomirjevala, sam pa jemlješ Copium Extra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Potem ne boš imel težav najti posnetkov kako leopardu odleti kupola v luft, kot se to dogaja popolnoma enakovredni ruski tehniki. Govoriš, da eni jemljejo pomirjevala, sam pa jemlješ Copium Extra.

Zdaj ne em v čem se po tvoje meri kakovost vojaške tehnike, če misliš v tem kako visoko kupola leti potem boš moral še marsikaj kaj prebrati. O pomirjevalih pa vidim da si ekspert :evil:
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Število mrtvih je nepomembno doker to narodu prikrivaš (sicer pa niso ukrainci neumni da ne bi velei za velike izgube, enako velja za ruse). Ukrainski boj je odvisen samo še od zahodne pomoči, ko je ne bo več ga bo konec (mogoče edino če se bodo šli partizane).

gemo naprej............

Malo za kost glodat :evil:

Posnetek je ukrainski, tank pa britanski, baje še ni bil nikoli uničen v bojih vsaj tako britanci pišejo. Game changer št 8 al je že 9.:evil:


Število mrtvih je nepomembno, ko so to ljudje o katerih nič ne veš in če je številka dovolj majha, lahko to zelo enostsavno obvladuješ. Ko pa zraste čez kritično mejo, potem pa je malo drugače. Pri 150.000 žrtvah je neposrednih kontaktov že skoraj miljon, ki so recimo temu prizadeti, kar pa je tudi za ruZZijo že visoka številka. Seveda pa ne vem, kako bi ti odreagiral, če bi dobil novico o mrtvem sinu z bojišča in kako bi to sprejeli tvoja žena in ostali otroci, mogoče bi ti pa bilo tudi OK.
Zato bom oglodano kost prepustil kar tebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Število mrtvih je nepomembno, ko so to ljudje o katerih nič ne veš in če je številka dovolj majha, lahko to zelo enostsavno obvladuješ. Ko pa zraste čez kritično mejo, potem pa je malo drugače. Pri 150.000 žrtvah je neposrednih kontaktov že skoraj miljon, ki so recimo temu prizadeti, kar pa je tudi za ruZZijo že visoka številka. Seveda pa ne vem, kako bi ti odreagiral, če bi dobil novico o mrtvem sinu z bojišča in kako bi to sprejeli tvoja žena in ostali otroci, mogoče bi ti pa bilo tudi OK.
Zato bom oglodano kost prepustil kar tebi.

To boš moral pa Zelenskemu reči, on bo povedal kdaj bo dovolj (če ne bo prej Biden) in nihče drug. Kar se drugega dela tiče pa še enkrat preberi o čem sem pisal, Vadim že gloda...
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.823
1.523
113
Notranjska
To boš moral pa Zelenskemu reči, on bo povedal kdaj bo dovolj (če ne bo prej Biden) in nihče drug. Kar se drugega dela tiče pa še enkrat preberi o čem sem pisal, Vadim že gloda...
Ne vem zakaj o mrtvih govorite samo na Ukrajinski strani. Ukrajinci branijo svojo zemljo. Kaj naj dajo pol države Putinu? Bi ti dal vse severno od Maribora Orbanu?
Ali so kar za vse Američani krivi? Super prikladno, furati blebetanje ruskih botov. Ko laž ponoviš že tolikokrat da se jo vzame kot resnico....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Ne vem zakaj o mrtvih govorite samo na Ukrajinski strani. Ukrajinci branijo svojo zemljo. Kaj naj dajo pol države Putinu? Bi ti dal vse severno od Maribora Orbanu?
Ali so kar za vse Američani krivi? Super prikladno, furati blebetanje ruskih botov. Ko laž ponoviš že tolikokrat da se jo vzame kot resnico....

Zakaj bi dal Orbanu?, je šel v vojno z nami? Povzročamo madžarski manjšini v sloveni kakšne probleme, jim kratimo pravice, jih zapostavljamo? Nismo mi ukrajina, bom moral malo zgodovino zadnjih 15 let brati pa zakaj je sploh prišlo do težav v donecku in luganski. Odcepitev je bila posledica tega in ne obratno.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Ne vem zakaj o mrtvih govorite samo na Ukrajinski strani. Ukrajinci branijo svojo zemljo. Kaj naj dajo pol države Putinu? Bi ti dal vse severno od Maribora Orbanu?
Ali so kar za vse Američani krivi? Super prikladno, furati blebetanje ruskih botov. Ko laž ponoviš že tolikokrat da se jo vzame kot resnico....
Gradec kar daj Orbanu.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Za vse ki berete pravljice vna BBC in pa Kiev Independent, še malo realnosti s strani poljskega prostovoljca ki je redno na ukrainski fronti. Prevedeno v angleščino ker je poljski časopis. Realnost Ukraine ne pravjice ki jih tukaj gor pišete.


... pa malo realnosti prebeglega ruskega pilota...

 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Te zadeve me niti ne ganejo kot železa kot vsak drug, ali je Abrams ali je T90, Leopard nima veze, vsi gorijo enako, edino nekateri tu gor so tako prepričani o njihovi superiornosti da bo treba pomirjevala vzeti.
Enako je bilo z vsem drugim, obe strani imata dovolj dobro orožje da lahko uničita karkoli, eni drugim. Tudi z F16 ne bo nič drugače ko bodo prišli. Sploh ker gre za letala ki so bila nadgrajena pred 30 leti. Kaj ti bo bo aim-120 na F16 če ima pa radar dosega manj kot 100 km (to so letala ki jih imajo nizozemci, belgijci F16 A/B block 15). Rusi sicer na Su35 še niso obesili R37M bodo pa sigurno do jeseni tudi to naredili. Su 35 ima za razliko od F16 (a/b) doseg radarja 400 km z R37M pa možnost streljanja na cilje 300 km (AIM 120 bo verjetno varianca C z dosegom 100+km, D ima 180 km edino od kje ima aktivno radar vklopljen je ?) .
Sicer bodo imeli piloti vsaj to možnost da bodo vedeli da so Su35 v zraku ker bodo informacije iz NATO AWACS letal in satelitov.


Mala razlika pa le je v tehnologiji - medtem ko ruski tankisti tekmujejo v višini izstreljene kupole, tisti iz Challengerja odkorakajo v dug tank...

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N