Vojna v Ukrajini 2

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.874
5.617
113

Med textom....da Panther1A5 lahko vozi tudi vzvratno......a T55/72/80/90 nimajo rikverca :sprasujemse:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.618
-196
113
Ja ne vem, jaz imam občutek da si ti tisti ki odkriva toplo vodo. Jaz ničesar ne zanikal o mrtvih rusih, jih pač je kolikor jih je, to sami vedo, če jih je 100+k mrtvih tudi prav, jaz nimam nič od tega. Ti si tisti ki zanikaš realnost in operiraš z nekimi nerealnimi številkami s katerimi hočeš ne vem kaj točno opravičiti.

mene pa zanima, zakaj je sploh tok pomembno st. mrtvih? toliko jih bo, kolikor bo potrebno. ce jih pa prej zmanjka, pa tok bolje za rusijo. ali pa kontra.

a zdej, ce bojo presegli pa recimo st. 150k, moramo pa odrezat pomoc in jim rect "dost mamo, ne gremo se vec!"

ko bo v ua zmanjkalo moz, bo tudi sama sedla za pogajalsko mizo in priznala poraz. dokler pa imajo upanje in "kader", da lahko pridobijo zavzeta ozemlja, pa si zasluzijo vso podporo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.183
-2.039
113
ko bo v ua zmanjkalo moz, bo tudi sama sedla za pogajalsko mizo in priznala poraz. dokler pa imajo upanje in "kader", da lahko pridobijo zavzeta ozemlja, pa si zasluzijo vso podporo.
Čak, ali ni bilo rečeno, da se Putin ne bo ustavil v Ukrajini in da bo napredoval do Lisbone. To je tudi glavni razlog, da Ukrajini pomagamo, da oni ruse zaustavijo - preden zavzamejo vse do vključno s Portugalsko.
Torej, če Ukrajina prizna poraz se preda in neha borit, potem smo za poljaki in čehi kmalu mi na vrsti, da nas Putin zasede.
Zdej pa vprašanje, ali se bomo mi borili naprej namesto ukrajincev, oz ali se bomo tudi mi predali.

In če se mislimo borit naprej, potem je najbrž bolje, da se borimo v Ukrajini, kot na domačih tleh.
Zakaj torej že sedaj ne mobiliziramo naših fantov in jih pošljemo v Ukrajino se borit?????

Torej je edini možen zaključek, če ukrajina prizna poraz, da se mi borimo naprej ali pa pustimo, da nas Putin okupira. Druge možnosti ni, če velja to, kar ste lani zagotavljali, da se v primeru ukrajinske predaje Putin ne bo ustavil na mejah Ukrajine.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.154
2.332
113
Čak, ali ni bilo rečeno, da se Putin ne bo ustavil v Ukrajini in da bo napredoval do Lisbone. To je tudi glavni razlog, da Ukrajini pomagamo, da oni ruse zaustavijo - preden zavzamejo vse do vključno s Portugalsko.
Torej, če Ukrajina prizna poraz se preda in neha borit, potem smo za poljaki in čehi kmalu mi na vrsti, da nas Putin zasede.
Zdej pa vprašanje, ali se bomo mi borili naprej namesto ukrajincev, oz ali se bomo tudi mi predali.

In če se mislimo borit naprej, potem je najbrž bolje, da se borimo v Ukrajini, kot na domačih tleh.
Zakaj torej že sedaj ne mobiliziramo naših fantov in jih pošljemo v Ukrajino se borit?????

Torej je edini možen zaključek, če ukrajina prizna poraz, da se mi borimo naprej ali pa pustimo, da nas Putin okupira. Druge možnosti ni, če velja to, kar ste lani zagotavljali, da se v primeru ukrajinske predaje Putin ne bo ustavil na mejah Ukrajine.
Včeraj niste dobili helexa v vašem društvu nepoznavalcev?

Poljska v primeru, da Rusija zasede Ukrajino, tega ne bo ravno mirno gledala, zaradi preteklih dogajanj. Že sedaj se poljaki na veliko oborožujejo, verjetno za vsak slučaj ali pa za prihodnje načrte. Kakršnokoli posredovanje ruZZije na ozemlju katerekoli članice NATO pa bo pomenilo vojno večje razsežnosti, tako da mirsi tudi ti boš mobiliziran v NATO vojsko in se boš boril proti tvoji gloriji ruZZiji. Rusija je že dala odlok o mobilizaciji dodatnih 200.000 vojakov do 1. Novembra. Izgleda jih tako slepo računsko gledano pade dnevno 1000 ruskih vojakov na bojiščih. Lahko se pa morda pridružiš ruZZski vojski, ampak si moraš naci tatooje narisat.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.968
10.374
113
tako je potem bomo pomagali poljski in tako dalje... In potem bo še mirsi počas moral v jarek in podobno.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.769
6.229
113
8 LET SO SE PRIPRAVLJALI!!!!! ZAHODU ZMANJKUJE VSEEEEEGA!!!!!


Če ti bo municijo rihtala država, katero morajo drugi futrati, potem veš kje stvari stojijo.

Razen če ne bo sedaj mentalne gimnastike kako je to dobro za ekonomijo S. Koreje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.149
4.694
113
8 LET SO SE PRIPRAVLJALI!!!!! ZAHODU ZMANJKUJE VSEEEEEGA!!!!!


Če ti bo municijo rihtala država, katero morajo drugi futrati, potem veš kje stvari stojijo.

Razen če ne bo sedaj mentalne gimnastike kako je to dobro za ekonomijo S. Koreje.
Hja, kdaj je pa že Kim naredil kaj dobrega za narod, enako Putin...?

Če bi Kim hotel kaj dobrega bi menjal granate za žito, ampak ne, verjetno bo menjal za drugo orožje kot piše v članku,
žal je temu bolj za verjeti, kot da bi naredil nekaj dobrega za narod, žal...

Povej mi s kom se družiš in povem ti kdo si...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.039
4.029
113

Med textom....da Panther1A5 lahko vozi tudi vzvratno......a T55/72/80/90 nimajo rikverca :sprasujemse:

Majo 1 prestavo rikverc, ki gre tam do 5km/h. Zahodni tanki imajo po drugi strani ponavadi več prestav za nazaj ali pa celo inverter prestavo (glavni menjalnik obrne smer). Razlika te tehnike je v taktiki med sovjeti in zahodom v načinu uporabe tankov.

Sploh v uličnih bojih ali pa pri dokaj stacionarni fronti imajo sovjetski tanki kar problem zaradi počasnosti pri vožnji nazaj, kar se kaže sedaj tudi v ukrajini.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.968
10.374
113
ja, taktična prednost je da lahko nazaj tudi hitro uides, odmikaš in vmes žgeš po sovragu.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Včeraj niste dobili helexa v vašem društvu nepoznavalcev?

Poljska v primeru, da Rusija zasede Ukrajino, tega ne bo ravno mirno gledala, zaradi preteklih dogajanj. Že sedaj se poljaki na veliko oborožujejo, verjetno za vsak slučaj ali pa za prihodnje načrte. Kakršnokoli posredovanje ruZZije na ozemlju katerekoli članice NATO pa bo pomenilo vojno večje razsežnosti, tako da mirsi tudi ti boš mobiliziran v NATO vojsko in se boš boril proti tvoji gloriji ruZZiji. Rusija je že dala odlok o mobilizaciji dodatnih 200.000 vojakov do 1. Novembra. Izgleda jih tako slepo računsko gledano pade dnevno 1000 ruskih vojakov na bojiščih. Lahko se pa morda pridružiš ruZZski vojski, ampak si moraš naci tatooje narisat.
Število mrtvih je nepomembno doker to narodu prikrivaš (sicer pa niso ukrainci neumni da ne bi velei za velike izgube, enako velja za ruse). Ukrainski boj je odvisen samo še od zahodne pomoči, ko je ne bo več ga bo konec (mogoče edino če se bodo šli partizane).

gemo naprej............

Malo za kost glodat :evil:

Posnetek je ukrainski, tank pa britanski, baje še ni bil nikoli uničen v bojih vsaj tako britanci pišejo. Game changer št 8 al je že 9.:evil:

 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Te zadeve me niti ne ganejo kot železa kot vsak drug, ali je Abrams ali je T90, Leopard nima veze, vsi gorijo enako, edino nekateri tu gor so tako prepričani o njihovi superiornosti da bo treba pomirjevala vzeti.
Enako je bilo z vsem drugim, obe strani imata dovolj dobro orožje da lahko uničita karkoli, eni drugim. Tudi z F16 ne bo nič drugače ko bodo prišli. Sploh ker gre za letala ki so bila nadgrajena pred 30 leti. Kaj ti bo bo aim-120 na F16 če ima pa radar dosega manj kot 100 km (to so letala ki jih imajo nizozemci, belgijci F16 A/B block 15). Rusi sicer na Su35 še niso obesili R37M bodo pa sigurno do jeseni tudi to naredili. Su 35 ima za razliko od F16 (a/b) doseg radarja 400 km z R37M pa možnost streljanja na cilje 300 km (AIM 120 bo verjetno varianca C z dosegom 100+km, D ima 180 km edino od kje ima aktivno radar vklopljen je ?) .
Sicer bodo imeli piloti vsaj to možnost da bodo vedeli da so Su35 v zraku ker bodo informacije iz NATO AWACS letal in satelitov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jest5

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Te zadeve me niti ne ganejo kot železa kot vsak drug, ali je Abrams ali je T90, Leopard nima veze, vsi gorijo enako, edino nekateri tu gor so tako prepričani o njihovi superiornosti da bo treba pomirjevala vzeti.
Enako je bilo z vsem drugim, obe strani imata dovolj dobro orožje da lahko uničita karkoli, eni drugim. Tudi z F16 ne bo nič drugače ko bodo prišli. Sploh ker gre za letala ki so bila nadgrajena pred 30 leti. Kaj ti bo bo aim-120 na F16 če ima pa radar dosega manj kot 100 km (to so letala ki jih imajo nizozemci, belgijci F16 A/B block 15). Rusi sicer na Su35 še niso obesili R37M bodo pa sigurno do jeseni tudi to naredili. Su 35 ima za razliko od F16 (a/b) doseg radarja 400 km z R37M pa možnost streljanja na cilje 300 km (AIM 120 bo verjetno varianca C z dosegom 100+km, D ima 180 km edino od kje ima aktivno radar vklopljen je ?) .
Sicer bodo imeli piloti vsaj to možnost da bodo vedeli da so Su35 v zraku ker bodo informacije iz NATO AWACS letal in satelitov.

Edit: sem šel pogledat, očitno jim bodo vsaj američani poslali rakete z dosegom 160 km torej D variano, vsaj tako pišejo.