Revolut bančni račun

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.410
957
113
Odgovor Banke Slovenije na pritožbo, da NLB zaračunava quasi cash.
 

Priponke

  • IMG_0259.jpeg
    IMG_0259.jpeg
    472,2 KB · Ogledi: 130

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.410
957
113
Ali komu od vas dela funkcija linked account? Ce grem pod RevPoints je tam funkcija External account. Ko to kliknem me vedno vrze na main page. Sem pisal na Revolut support, pravijo, da je to v Sloveniji available.

Ima kdo izkusnje s tem?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.513
6.252
113
Aha, to moraš pol še challenge kliknit... to mi jih pa nekaj pokaže, ampak, ko dam na "see all", pa hoče da se "joinam na tole".
 
22. jul 2007
13.277
1.580
113
124
Danes dobil odgovor:)
Spoštovani,
v zvezi z vašo pritožbo/vprašanjem vas obveščamo, da smo glede zaračunavanja t. i. "quasi cash" nadomestil prejeli več pritožb, ki jih obravnavamo enotno. Pri tem smo dodatne informacije zahtevali tudi od banke, kar posledično podaljša čas obravnave.
Povratno informacijo s pojasnili vam bomo posredovali takoj, ko preučimo vse relevantne okoliščine primera.
Lep pozdrav
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.410
957
113
Zgleda, da Revolut X prihaja v Sloveniji. Sem ravno dobil za izpolnit nekaj vprašanj za regulatorje.

Ali kdo od vas kupije ETF-je na Revolutu? Jaz sem namreč začel, ker mi je super, da imam vse na eni aplikaciji. Nekateri sicer priporočajo IBKR, ampak kot rečeno mi je super imeti vse na enem mestu. Ali kdo vidi kakšne minuse imeti večjo vsoto denarja v ETF-jina Revolutu?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.012
341
83
www.svetidej.com
Kripto je še zadnja storitev, ki se migrira zaradi brexita: iz podjetja Revolut Ltd na RT Digital Securities Cypris Ltd.

Vsak, ki ponuja kripto v EU mora imeti MICA licenco. To licenco ima RT Digital Securities Cypris Ltd. Migracijo morajo izvesti do 30.12.2024. Vse kripto menjalnice morajo imeti po 30.12.2024 MICA licenco, sicer ne bodo smele ponujati kripto storitev v EU.

Kaj je MICA licenca? Vsaka prodaja/nakup uporabnika v kripto mora biti zavedena z imenom in priimekom in osebno številko in na voljo EU organom (FURS, itd.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.410
957
113
Kripto je še zadnja storitev, ki se migrira zaradi brexita: iz podjetja Revolut Ltd na RT Digital Securities Cypris Ltd.

Vsak, ki ponuja kripto v EU mora imeti MICA licenco. To licenco ima RT Digital Securities Cypris Ltd. Migracijo morajo izvesti do 30.12.2024. Vse kripto menjalnice morajo imeti po 30.12.2024 MICA licenco, sicer ne bodo smele ponujati kripto storitev v EU.
Ali morda veš, kdaj bo delal external account na Revolutu?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.012
341
83
www.svetidej.com
Nimam pojma. Prva zadeva, mora ponudnik, ki Revolutu ponuja API povezavo z bankami najprej vzpostaviti API s slovenskimi bankami. Nato lahko šele Revolut začne ponujati storitev.

Trenutno ne vem kdo je ponudnik. Predvidevam, da je/bo Tink.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Zgleda, da Revolut X prihaja v Sloveniji. Sem ravno dobil za izpolnit nekaj vprašanj za regulatorje.

Ali kdo od vas kupije ETF-je na Revolutu? Jaz sem namreč začel, ker mi je super, da imam vse na eni aplikaciji. Nekateri sicer priporočajo IBKR, ampak kot rečeno mi je super imeti vse na enem mestu. Ali kdo vidi kakšne minuse imeti večjo vsoto denarja v ETF-jina Revolutu?
Imam tudi sam idejo po nakupovanju ETF...

za ibkr imaš "aplikacijo", ki ti pretvori dokumente za SLO poročanje. Kar je verjetno že fajn.

Sem pa sam odprl račun na trade republic (v osnovi zaradi trenutno še solidnih obresti) in mi je tudi vmesnik všečen.

Seveda pa bi po eni strani najraje na Revolut, ker sem ga navajen...