Revolut bančni račun

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.362
81
48
Ja. Moj mulc je tudi začel omenjati kovančke, da njegov sošolec kupuje kovance in da mu mama dovoli. Tako da so radovedni.
Jaz bi ravnal podobno…. Če imaš prazen račun, mu ga posodi za nekaj časa, da vidiš v kaj se razvije.
Druga možnost pa je da odpreš račun druge in mu ga posodiš. Legalno ga ne bo mogel imeti sam samostojno.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.559
1.150
113
Celje
Zaenkrat se mi zdi to najbolj eleganten način, ampak v bistvu pa nima on dostopa do tega direktno, vse gre preko mene (dobr, saj ne vem, če je to nujno slabo). Če pa fura kdo bolj ajnfah zadevo, pa prosim... Da ne bom tople vode odkrivala.
Pa sej lahko imata oba isti racun na telefon povezan. Bo on delal “sam”, na svojem telefonu pod tvojim imenom, ti bos pa tudi videla kaj se dogaja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.604
6.331
113
Kako? Jaz revolut racun uporabljam dnevno (privat in poslovno), ne uporabljam pa revoluta za etf in kripto... Ce je edina opcija, da mu dam dostop do vsega, je to no-go.

Plan B je TradeRepublic. Tega imam odprtega, ne uporabljam nič. Imava lahko oba instaliranega "istega"?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.460
888
113
Kako? Jaz revolut racun uporabljam dnevno (privat in poslovno), ne uporabljam pa revoluta za etf in kripto... Ce je edina opcija, da mu dam dostop do vsega, je to no-go.

Plan B je TradeRepublic. Tega imam odprtega, ne uporabljam nič. Imava lahko oba instaliranega "istega"?
Se bojim, da je TR tudi limit 18+ za imeti account sploh...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.604
6.331
113
Razumem. Saj ta je tudi moj, ampak je popolnoma "prazen". Imam odprtega, gor niti evra. Ce ga on instalira na svoj telefon za sebe, bi to šlo? Bo delalo na obeh?
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.460
888
113
Razumem. Saj ta je tudi moj, ampak je popolnoma "prazen". Imam odprtega, gor niti evra. Ce ga on instalira na svoj telefon za sebe, bi to šlo? Bo delalo na obeh?
Ne bo delalo na obeh telefonih... Enega boš morala odlogirat...
Dela pa na PC in Telefonu... Pa še na PC rabiš za LOG kodo, ki ti jo pošljejo na Telefon.. Ni pa obvezno imeti simke v telefonu, da TR dela, dovolj je NET.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.559
1.150
113
Celje
Kako? Jaz revolut racun uporabljam dnevno (privat in poslovno), ne uporabljam pa revoluta za etf in kripto... Ce je edina opcija, da mu dam dostop do vsega, je to no-go.

Plan B je TradeRepublic. Tega imam odprtega, ne uporabljam nič. Imava lahko oba instaliranega "istega"?
Ah, sem razumel, da revolut ne uporabljas in da je samo “odprt”. Pol to no go.

V info, isti revolut lahko imas hkrati na 2 telefonih in deluje normalno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

dask

Majstr
21. sep 2023
442
490
63
Tole je zgleda kar moda ratala na Revolut... tudi jaz dobil obvestilo o sumljivi transakciji, ki so jo blokiral... po tem, ko sem hotel še zadnjih par evrov nakazat na svoj račun. Zdaj hočejo neka dokazila, si moram cajt vzet kaj sploh.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Nihče ne more preprečiti neumnim uporabnikom izgubo denarja. Dobesedno na dlani je dal vse podatke scammerjem.

While Jack was still on the phone to the scammers, a text message from Revolut arrived, asking him to confirm the exact same amount he had spent - £21.98 - by typing in a six-digit security code.

He said, “Yes, that was me,” and read out the code to the scammers.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.032
827
113
Mladič, star 12 let, je prišel nahajpan domov z vsemi novodobnimi zadevami, ki jih takole malu usput pobere. Fantje pametni, ko ne vem kaj, ampak vsaj spremljajo. Dropshipping, upam, da je že malo pozabljen, zdaj je prišel on domov, da bi "trajdal". OK, v mislih ima sicer nekaj drugega, kot je realnost, ampak nič narobe, če bi kupil svoj prvi promil bitkojna, pa kaki ETF... sva se dogovorila, da da malček nekam in spremlja, kaj in kako to gre. Gledam njegov Revolut Junior account in opcij takih nima - najbrž moraš biti 18 za to star. Druga opcija je, da jaz preko svojega Revolut accounta to naredim, ker svoje stvari imam jaz drugje in se ve, da je to njegovo. Za spremjanje pa potem "My stocks Portfolio" ali kaj podobnega...

Se je že kdo s tem ubadal in kako je rešil? Zaenkrat se mi zdi to najbolj eleganten način, ampak v bistvu pa nima on dostopa do tega direktno, vse gre preko mene (dobr, saj ne vem, če je to nujno slabo). Če pa fura kdo bolj ajnfah zadevo, pa prosim... Da ne bom tople vode odkrivala.
Če bi rad trejdal Crypto.. mogoče ga pelješ v bljižnji kazino :D (seveda to ne gre, tako kot tudi trejdanje ne.. za oboje moraš bit 18 plus)


malo pa zares:

Tudi ja sem razmišljal, da bi nekako odprl nekje račun kjer bi mogoče otroka uvajal v to, da mogoče svoj denar mesečno investira.

Prevolut Junior tega mislim da nima... preko mene pa potem ni isto, ker samo potem nima direktnega vpolgleda.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.121
10.495
113
zakaj bi moral investirat???? bolj je pomebno da se od staršev nauči da denar ne pade iz drevesa...kam in kako ga bo vlagal bo imel še mučo časa.
Naj se z žogo igra...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.604
6.331
113
Denar ima ze... Trenutno na TRR z 0% obresti. Investiral bo svojega. Zdaj se mora odlociti koliko. Imela sva snel kurz o trajdanju 5x/dan, stroških pri nakupu/prodaji in posledicno smiselnosti 5x/dan pri malih zneskih... Zdaj se odloca, koliko bo not dal.

Nastimala mu bom app "my stocks portfolio" in vmesla potem vsak nakup/prodajo, pa bo lahko spremljal. Jaz pa upravljam njegov portofilo po njegovih navodilih in imam se malo kontrole nad vsem, da ga malo povprašam, kaki brainstroming je za kako odločitvijo...

sajkek
3 lekcije se mora naucit:
1) denar zasluzit
2) denar obdrzat
3) denar, ki ga ni zapravil, ne izgublja na vrednosti (vsaj to)

2 in 3 nista nic manj pomembni kot 1, pa ceprav slovenski hrust misli, da ne. Jaz sem se tega zacela ucit zelo pozno. Pol gledamo pa vsi jumbo plakate za avto 200€/mesec (nobenega drugega vprasanja ni), kdor pa ne zivotari, pa sigurno krade. V bistvu pa denar denar dela ze pri običajnih ljudeh, ni to rezervirano za bogatune. Relativno gledano je za vse glih...

Zogo brca pa zelo uspesno. Ni glih moja želja in mislim, da je njegov domet visji, ampak kmalu bo v letih, ko se bo pod roko plačevalo, da bo v ekipi pa da se bo dalje uvrscal v regijske in drzavne selekcije. Ker samo igra ni dost... Še malo šnel kurza iz življenja, vsaj za to je fuzbal dober. Vse to v kompletu z zgornjo lekcijo je point, da ne bo kot riba na suhem kot vecina mladih, ko se znajde dol z mamine joske na trgu dela in se znajde in tuhta relacijo plače in cen stanovanja ali pa fasnge na sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.604
6.331
113
A sem rekla, da 1 ni pomembna. Sem rekla, da ni edina pomembna. Ce imas pa 2 in 3 tudi, je pa 1 lajko manjsa. In doseglivejsa...

Dobr, jaz to tako vidim. Financna pismenost je se kaj drugega kot v sluzbo po placo hodit.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.032
827
113
zakaj bi moral investirat???? bolj je pomebno da se od staršev nauči da denar ne pade iz drevesa...kam in kako ga bo vlagal bo imel še mučo časa.
Naj se z žogo igra...
Od rojstva ves danar, ki da dobi ima "v kuverti/banki" in izgublja vrednost. Zdaj, če vse zapravi za kaj pametnega ni slabo.
Zakaj pa ga nebi začel učit, da mogoče "polovico" denarja, ki ga dobi "investira" in se mu razloži koncept inflacije. in kako denar izgublja vrednost.
In da šparanje in bančne obresti nišo pač najboljša opcija.

Edit: Je pa res, da ves ta podarjen denar, ki ga dobi... je kr nekaj (nima občutka kaj je potrebno za to naredit), ker ga pač ni zaslužil sam.
In bedarij s tem denarjem mu pač ne dovolim kupit. Ko bo denar zaslužil sam, pa naj kupuje bedarije, da bo imel občutek koliko je potrebno delat za neko vsoto.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.121
10.495
113
ja, otroka buzerirat še z denarjem... oziroma nadgradit z vlaganjem...
če ga zanima kao , okej, če ne pač ne, ga bo že.