Vojna v Ukrajini 2

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.982
2.522
113
No zadnjič so se mi v hoferju pri blagajni sline zacedile, ko sem videl toblerone....

Le kot zanimivost! Humorni vložek!

1688376636229.jpeg
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.266
2.380
113
Pomurje
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.131
113
Se opravičujem neznanju. Ko so jo še proizvajali je šla v rusijo.
Torej če prav razumem, ti ne samo da Krim in Dombas priznavaš za Rusijo, ampak tudi dele ukrajine, ki so danes še pod nadzorom Kijeva.
Ker ko so elektrarne zaustavili, so še najbolj v Kijevu jamrali o pomanjkanju elektrike. Tako da smo morali iz EU priskočiz na pomoč in v ukrajino pošiljat elektriko. .
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte
Samo ti veš, kako lahko kradejo elektriko iz zaustavljenih reaktorjev. :jok:


bizi reaktor se praktično ne ustavi, tudi izrabljeno gorivo je potrebno hladiti drugače kabum.....ja jedrska reakcija poteka ves čas toplota tud nastaja tako da pgoji za nastanek štroma so
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
bizi reaktor se praktično ne ustavi, tudi izrabljeno gorivo je potrebno hladiti drugače kabum.....ja jedrska reakcija poteka ves čas toplota tud nastaja tako da pgoji za nastanek štroma so
Nobenega kabum ni.

Prav tako je energija, ki jo oddaja ustavljen reaktor zanemarljiva, ter konkretno premajhna, da bi uparila vodo in gnala turbine.
Ni pogojev za štrom
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri
Lahko navedeš še časovno obdobje, koliko po zaustaviti?

Če govorimo o urah, je problem.
Če govorimo o mesecu, je težava zanemarljiva in razen lokalne kontaminacije nimaš težav. Vsekakor pa nimaš nobenih kabumov
eksponentno pojenja... (reaktor)

gorivo ko se ohlaja (izrabljeno)..pač dokler ne pride do svinca, ki je prvi stabilni element....koliko časa pa zavisi od izotopov ( koncentracije in elementa izotopa, če govoriva o gorivu je to uran 235, samo to gre potem navzdol in nimajo vsi izotopi enakih razpolovnih časov)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
The temperature in it started to rise, resulting in evaporation and a chemical explosion of the dried waste, consisting mainly of ammonium nitrate and acetates (see ammonium nitrate–fuel oil bomb).
Hmmmm. Jaz vidim, da je počilo zaradi nitratov.


Probej znova in poišči eksplozijo zaradi slabega hlajenja ugasnjenega reaktorja nekaj tednov po zaustaviti.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri