Vojna v Ukrajini 2

delter333

Guru
21. maj 2010
1.704
1.430
113
Notranjska
Se popolnoma strinjam. Če Ukrajinci delajo nekaj po svoje, so popolni butli. Se je lahko lepo videlo, ko niso dajali vseh obveščevalnih podatkov ZDA. Ko so jih začeli dajati in poslušati ZDA stratege, se je vse takoj obrnilo.
Jah, pa naj po svoje, oni umirajo. Je pa škoda.
Jaz ne bi rekel da Ukrajinci delajo nekaj po svoje. Nekje so morali začeti, vrašanje je le koliko kapacitet so aktivirali do sedaj in koliko rezerv so aktivirali Rusi.
Rusi naj bi bili precej trigger happy in aktivirali že četrtino svojih rezerv, seveda imamo tu poznavalce ruske strani kateri pravijo da je padla že glavnina ukrajinskih sil. Jaz mislim da so Ukrajinci naredili do sedaj le eno napako in sicer tiho so. Tako je preveč so tiho, tako ves ta prostor zapolnijo ruski booti in nekateri tu jih veselo predstavljajo kot fact news.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Iran dobavlja drone in vprasanje kaj je putin obljubil za kontradobavo.

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
Se popolnoma strinjam. Če Ukrajinci delajo nekaj po svoje, so popolni butli. Se je lahko lepo videlo, ko niso dajali vseh obveščevalnih podatkov ZDA. Ko so jih začeli dajati in poslušati ZDA stratege, se je vse takoj obrnilo.
Jah, pa naj po svoje, oni umirajo. Je pa škoda.

A ste mislili, da bodo za neuspeh okrivili koga drugega kot ukrajince? Ze za NS1 in NS2 so fajn namocili ukrajince, pa je jasno, da ukrajinci tega sploh niso mogli narediti, kaj sele z ene jadrnice.
Ne mores od ekip, ki je par mesecev trenirala na zahodni opremi, pricakovati cudezev, pa ce je se tako motivirana. 3 ali 4 vrste tankov, vsak z razlicno oborozitvijo, podporo, logistiko. Zdaj pa se izraelski tanki, ki bodo doprinesli se dodatne komplikacije.
Brez protizracne obrambe, podpore iz zraka in artilerije.

Se do prvih obrambnih linij niso prisli, rusi jih imajo pa 5, ki so vec 10km globoke.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.679
9.344
113
A ste mislili, da bodo za neuspeh okrivili koga drugega kot ukrajince? Ze za NS1 in NS2 so fajn namocili ukrajince, pa je jasno, da ukrajinci tega sploh niso mogli narediti, kaj sele z ene jadrnice.
Ne mores od ekip, ki je par mesecev trenirala na zahodni opremi, pricakovati cudezev, pa ce je se tako motivirana. 3 ali 4 vrste tankov, vsak z razlicno oborozitvijo, podporo, logistiko. Zdaj pa se izraelski tanki, ki bodo doprinesli se dodatne komplikacije.
Brez protizracne obrambe, podpore iz zraka in artilerije.

Se do prvih obrambnih linij niso prisli, rusi jih imajo pa 5, ki so vec 10km globoke.
Imaš prav.
Lanska ofenziva in preboj in zavzetje okupiranih delov ozemlja se nista zgodila.

noj1.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED in ishtar007

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.062
4.065
113
ce/ko prebiejo je to kot hiša iz kart.

Sem ze dal, pa bom dal se 1x:



Poleg tega rusi nastavljajo protitankovske mine na daljavo (z dostavo artilerije in helikopterjev), tudi med samimi boji, tako da ko se ukrajinski tanki umikajo, povozijo mine, ki jih ob napredovanju tam se ni bilo.
 
Nazadnje urejeno: