Vojna v Ukrajini 2

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.636
2.094
113
Si mi prikrajšal veselje, ko ga bi vprašal, da kje so slike, ker so tiste 3 leoparde slikali iz vseh možnih koncev in krajev.

To me spominja na TB-2 drone lani, RU slikali iz vseh možnih konec in zameglila ozadje. Potem je bilo pa uničenih 50-60 TB-2 dronov, dokler jih niso na laži dobili.... :evil:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.666
9.323
113
A zato Zahod zdaj fehta Izrael za njihove tanke? Ker jim gre tako dobro :sprasujemse:
Te Putin tudi fehta Iran za njihove drone al kak?
Ali je to kaj drugače?

noj1.jpg



Res žalostno, kam človek pride. Z vsakim postom se mi bolj smiliš.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.928
3.945
113
Tole z izraelci je zanimivo, ker svojih tankov (tehnologije) niso nikoli hoteli delit niti z ZDA, pa so največji zavezniki. Merkave so na svetovnem nivoju neznanka. Zakaj se je izrael odločil da jih proda (preko posrednikov) ukrajini je kar vprašanje (sicer spet ne vemo o kateri generaciji/tipu je govora).

Opciji sta dve:
1. ZDA vrši pritisk na izrael naj "solidarno" prispeva, kar bi bil svojevrsten fenomen ker vemo da izrael vedno raje da denar pa se ne umešava nikamor
2. izrael zanima kako se dejansko obnese tehnika, ki jo so razvijali za spopade s tanki kot so na ukrajinskem bojišču
3. vojni dobičkarji, skupaj z USA se gredo svojo vojno kapitala

Točka 2. je najmanj verjetna in bi bila dejansko kot opcija samo če pošiljajo eno od aktivnih verzij tanka, če bodo poslali staro železje potem sta opcija 1. ali 3.! Od židov bi sicer stavil na 3., torej da pošiljajo tanke v evropo kjer jih bo kupila ena nato članica in potem bodo šli v ukrajino, oni bodo za staro železje ki ga nikoli nebi noben kupil dobili kup denarja, ena od držav EU bo to plačala in ostali NATO člani bomo ploskali in prispevali 0.01% več BDPja za vojno.

Če je slučajno prva opcija potem pomeni pa da ima NATO dejansko problem in noben v EU noče (ne more?) več tankov dobavljat, zato so ZDA uporabile edini preostali vzvod in za svojo "neomajno podporo" židom zahtevale plačilo v naturalijah.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.928
3.945
113
Bistveno stvar sem pozabil dodat. Izrael je zelo nevtralen kar se vojn tiče, sploh če sta v vojni državi kjer živijo židje. V primeru rusije in ukrajine je dejansko tako da ima rusija po številu in po deležu eno največji populacij židov (kar gre zasluga rdeči armadi) v evropi, precej več kot ukrajina. Zakaj bi izrael svojo nevtralnost oz. v tem primeru dejansko celo ne-nevtralnost rušil z pošiljanjem tankov ukrajini je sploh vprašanje.