Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Katera od držav ki jih omenjaš je bila napadena Z NAMENOM genocida nad narodom in aneksije ozemlja neki drugi državi? V kateri os napadenih držav so bili glavni cilji civilna infrastruktura, vključno z bolnišnicami in vrtci? V kateri od napadenih držav so napadalci pobijali in mučili civilno prebivalstvo, otroke pa ugrabljali in vodili v druge države? Če ne zmoreš odgovoriti, STFU s takimi primerjavami!!!
Ukrajina je 2014 napadla osamosvojeni donbas Z NAMENOM genocida nad narodom in aneksije ozemlja svoji državi. Glavni cilji je bil civilna infrastruktura, vključno z bolnišnicami in vrtci. Napadalci so pobijali in mučili civilno prebivalstvo, otroke pa ugrabljali in vodili v druge države.

Koneckoncev imamo v Logatcu za par razredov otrok, odpeljanih iz Ukrajine.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
Ker če bi se NATO vmešal rusofilom itak ne bi bilo prav, zdaj ko se NATO neposredno ni vmešal pač pa samo posredno, pa spet ni prav. ....
Daj ti nekaj povej.
Če jaz nekomu priskrbim orožje, da nekoga umori in ga k temu še spodbujam, on pa potem tistega umori, Ali sem js kaj vpleten v umor?
Kaj misliš, kako bi reklo sodišče? Sem nedolžen, ali sokriv?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Ukrajina je 2014 napadla osamosvojeni donbas Z NAMENOM genocida nad narodom in aneksije ozemlja svoji državi. Glavni cilji je bil civilna infrastruktura, vključno z bolnišnicami in vrtci. Napadalci so pobijali in mučili civilno prebivalstvo, otroke pa ugrabljali in vodili v druge države.

Koneckoncev imamo v Logatcu za par razredov otrok, odpeljanih iz Ukrajine.
Hm, tvoj zapis se ne bere točno. Rusija je pred tem pomagala separatistom, da so "napadli" uradne ukrajinske institucije v donbasu in dosegli odcepitev. Glavni cilj rusov je raketiranje civilnih ciljev po celotni Ukrajini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Daj ti nekaj povej.
Če jaz nekomu priskrbim orožje, da nekoga umori in ga k temu še spodbujam, on pa potem tistega umori, Ali sem js kaj vpleten v umor?
Kaj misliš, kako bi reklo sodišče? Sem nedolžen, ali sokriv?

Najverjetneje na sodišče niti ne bi prišel, saj obtožbe niti ne bi bilo. Vsi vemo, da so v zakonih luknje za tiste, ki jih znajo izkoristiti. Za nas običajnike pa ostane korenček in palca.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Ja in drugje v Kongu pa ljudje odlično živijo od dobičkov korporacij. :bonk:

Tam kjer je neurejeno področje gospodarstva, pravosodja in konec koncev tudi dediščine iz preteklosti, se dobesedno zasužnji delavno silo. Korporacije itak iščejo poceni delavno silo in hkrati okolje za vzpostavitev razmer za čimbolj profitno delovanje. To pomeni veliko dela delavcu in malo plačila njim. Svoj čas je to delala evropa po afriki, zdaj je večino kitajska. Ne bodimo zdaj tako asketni, takšne razmere grejo tebi, meni, nam v prid in mi boljše živimo. Sori ampak tako je. Lahko pa seveda doniraš vsakemu afričanu 5eur
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.345
5.575
113
Daj ti nekaj povej.
Če jaz nekomu priskrbim orožje, da nekoga umori in ga k temu še spodbujam, on pa potem tistega umori, Ali sem js kaj vpleten v umor?
Kaj misliš, kako bi reklo sodišče? Sem nedolžen, ali sokriv?
Bere se kot šolsko vprašanje iz JNA/Spetsnaz priročnika.....si mogoče njihov vohun?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

mr_

Guru
20. sep 2007
9.116
2.534
113
Vse je enkrat prvič.

Načeloma ja ampak iz vidika teoretične debate pa ne vidim kakšnega minusa takšne primerjave. Sploh, če več ljudi začne razmišljat v to smer kar se tudi dogaja.
Vojna se konča ko zmanjka denarja ne vojakov.
Država brez vojske, vojakov je faktor tveganja v regiji.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.030
4.552
113
Ukrajina je 2014 napadla osamosvojeni donbas Z NAMENOM genocida nad narodom in aneksije ozemlja svoji državi. Glavni cilji je bil civilna infrastruktura, vključno z bolnišnicami in vrtci. Napadalci so pobijali in mučili civilno prebivalstvo, otroke pa ugrabljali in vodili v druge države.

Koneckoncev imamo v Logatcu za par razredov otrok, odpeljanih iz Ukrajine.
Katere blodnje.... psihiatrija...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.031
96
113
haha... mirsiju res dogaja!

Uporabnik mirsi je napisal:
Ukrajina je 2014 napadla osamosvojeni donbas Z NAMENOM genocida nad narodom in aneksije ozemlja svoji državi. Glavni cilji je bil civilna infrastruktura, vključno z bolnišnicami in vrtci. Napadalci so pobijali in mučili civilno prebivalstvo, otroke pa ugrabljali in vodili v druge države.

Koneckoncev imamo v Logatcu za par razredov otrok, odpeljanih iz Ukrajine.

Ukrajina je aneksirala ukrajinsko ozemlje! svašta!!!

btw, bolnik - otroci v Logatcu so begunci, in niso bili odpeljani!!! Je pa v Rusiji za nekaj šol ugrabljenih otrok v Ukrajini, kjer jih bojo prešolali v poslušne Ruskote.

Pa u pm, da se iz begunskih otrok delaš norca je pa res malo too much.. Kako te ni sram take idiotizme pisat???
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.395
2.076
113
Kako imajo rusi samo 16000 mrtvih, če je pa šef wagnerja zadnjič jokal, da je ostal brez polovice vojakov, ker mu putler ne dobavlja orožja? Wagnerjev je okol 40-50000. Njih ne štejejo kot mrtve? Pa verjetno mobilizirance, ki živijo bogu iza nogu (torej vsi) tudi ne štejejo?

Ok če gremo verjeti ruskim številkam
16k mrtvih rusov
150-200k mrtvih ukrajincev.

Kako za enega jurca nimajo rusi osvojene cele ukrajine?

andy že dva mesca govori, da je nato brez orožja, ker so rusi vse uničili. Zdaj mi je še manj jasno, kako ni ukrajina ruska.

Ko je nek rusofil editiral govor Zelenskega, je andy hitro nalimal video na forum in začel jokat, kako Zelenski zahteva naše otroke v Ukrajini.
Toliko o tvojih "preverjenih" informacijah, ki nam jih posreduješ iz svojih bogatih virov.

offtopic, ampak ko smo že pri številkah
The official death toll for those killed after the Chernobyl disaster stands at just 31 - among them were 28 firefighters who died of Acute Radiation Syndrome, an agonising and gruesome way to die.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113

Čez 5-10 let se bo ugotovilo, kdo je bil res kriv ali pa nikoli.

Mednarodni varnostni krogi ne izključujejo možnosti, da je šlo za tako imenovano "false flag" operacijo, ko se torej namenoma pusti sledove, ki kažejo na Ukrajino kot krivca. Vendar za zdaj kaže, da dokazov, da bi bilo šlo za takšen scenarij, ni, še piše Index.hr.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Kamele0N

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Saj če bi našli dokaze, potem pa gre za en drek vredno diverzijo.. kakšne dokaze bi pa sploh radi našli? A da bi na kakem kosu eksploziva pisalo made in mockba by putin?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.986
-1.034
113
haha... mirsiju res dogaja!



Ukrajina je aneksirala ukrajinsko ozemlje! svašta!!!

btw, bolnik - otroci v Logatcu so begunci, in niso bili odpeljani!!! Je pa v Rusiji za nekaj šol ugrabljenih otrok v Ukrajini, kjer jih bojo prešolali v poslušne Ruskote.

Pa u pm, da se iz begunskih otrok delaš norca je pa res malo too much.. Kako te ni sram take idiotizme pisat???
Donbas od tistega trenutka dalje, ko so razglasili samostojnost, ni bil več Ukrajina. Ukrajina je poskušala in še poskuša aneksirat Donbas.

Tisti otroci v Logatcu so bili iz ukrajine odpeljani (brez staršev). Je bilo pa zraven še 30 spremljevalcev, ki so že prvi dan zagrozili, da se bodo vrnili v Ukrajino, če jih ne bodo namestili v sobe višjega standarda. Glej, kaj takega pravi begunci nikoli ne počnejo, torej gre kvečjemu za ekonomske migrante, ki so izkoristili situacijo za pobeg na naše socialne transfereje.

Večina "ukrajinskih beguncev" tudi ni iz krajev, kjer potekajo spopadi, da bi morali od tam bežat. Pri nas je višja socialna, kot pa v ukrajini plača. + ugodnosti (zdravstveno zavarovanje, vrtci, šole, zastonj prevozi, vinjete.....)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.993
2.191
113
Donbas od tistega trenutka dalje, ko so razglasili samostojnost, ni bil več Ukrajina. Ukrajina je poskušala in še poskuša aneksirat Donbas.

Ukrajina očitno ne meni tako kot ti, pa izgleda da večina mendnarodne skupnosti tudi ne. Očitno so razglasili samostojnost separatisti, ki so uvedli vzporedno državo v državi brez vseh pravnih postopkov in niti ne v celoti. To da so pa imeli pomoč rusije pri tem, si pozabil omenit. V tem primeru gre za kršitev rusije najprej, šele nato sledijo ostale akcije ukrajine. Se pravi iniciator vsega je rusija.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.646
2.095
113
Put us in jail, 5, 7, 10 years, we're ready!" "We'll leave on foot or by taxi! Fight yourself!"

Footage of a conversation between the mobilised of the 1004th regiment from Kaliningrad and their battalion commander. The mobilised talk about their conflicts with local "L/DPR" militias who don't consider them worthy of staying in the same positions.



A kdo spremlja dogajanje v Gruziji? Bo državni udar? :valjamse: :valjamse: